104-99-re nyert a Falco hosszabbítás után

2010 ápr 18 / #sport
Remek hangulatban, mintegy 2-300 soproni és valamivel több szombathelyi szurkoló előtt indult a csata. A Falco -emlkezve a bajnoki mecsen történtekre – zónával kezdett.
Matt kétszer is rontott közelről, Kazlauskas triplával a Falconak szerzett vezetést, Brooks a sarokból egyenlített, majd Manny Dies zsákolt hatalmasat. Matt büntetőkből egyenltett.

Két-két elhibázott akció után Frazier – Bandival a nyakán – dobott triplát, majd Kazlauskas talált be középtávolról. Donta remek passzát Szöszi juttatta a kosárba, miután üügyesen átvitte a gyűrű alatt. Jött azonban Frazier 2+1-es akciója, ellépett a Falco. Az utóbbi két év döntőjnek vesztese ellen ekkor kicsit megilletődöttnek tűnt a csapat.

Elkkor Szöszi villant egy kosár plusz büntetős akcióval, s kiderült, a Falco-drukkerek körében nem nyerne népszerűségi versenyt.

Akciója remek 9-0-s roham kezdetét jelentette. Előbb David, majd Donta “vágott” triplát, s ez utóbbi után 16-13-ra már mi vezettünk, időt is kért Lazics. Ezt követően Matt szerzett labdát, s zsákolt. Pankár triplája után a gyűrűről magasra, aztán a kosárba pattant a labda, de Matt előbb egy lepattanót pöckölt vissza, majd egy büntetőtis beemelt, Dies pedig megkapta róla a harmadik hibáját. A negyed végén 21-16-ra vezettünk.

A második szakasz elején a labdaszerzés után kosárra törő Fraziert akadályozni próbáló P. J. ellen ítéltek sportszerűtlen hibát a játékvezetők, Frazier előbb “büntetett”, majd triplával egyenlített, jól jött Pojek villanása. Kálmán egyenlített betörésből.

Frazier képtelen volt hibázni, vagy mi képtelenek voltunk tartani, gyakorlatlag egyedül szerzett 5 pontos előnyt a Falco csapatának. Ha nem értünk ki vele bedobta a triplát,ha meg igen, betörésből volt eredményes. Időt kértünk.

P.J. szólt bele a Frazier-parádéba, akinek őrzését ekkor Brooks vette át…Ki is maradt pár Falco-dobás, Matt és Bandi révén közelítettünk, Donta Kálmánról dobott triplájával pedig egyenlítettünk.

Kálmán duplájával isméta Falco szerzett vezetést, ám a következő akciónknál a Falco legjobbja, Frazier megkapta a 3. hibáját, David büntetett, ám a túloldalon Kazlauskas triplát dobott, így 42-39-es Falco vezetéssel fordultak a felek.

Az első félidőben Frazier egyetlen dobást rontva, mind a 4 tripláját beemelve jutott el 21 pontig. Csapatunkból Matt a legeredményesebb 13 ponttal, David 10-nél jár, Szöszi pedig 6 lepattanónál. Kálmánnál egyedül regisztráltak annyi gólpasszt,mint csapatunknál összesen az első félidőben – hatot.

Sajnos Manny kosarával indult a második félidő, Bandi remek betörés után felelt, majd Dies megkapta a 4. hibáját. Igen alacsony csapattalvoltfent a Falco, Dies mellett Kazlauskas is ült. Matt nyomta vissza parádésan Wilsont,majd Szöszi egyenlített triplával,majd labdaszerzés után David fordított. Újra labdát szereztünk, Bandi úgy talált be, hogy közben Wilson még az orrát is “megfricskázta” – válogatoitt játékosunk a büntetőt is beemelte – időt kért a Falco.

Ezt követően Frazier egy támadóhiba formájában megkapta a 4. személyijét, újra visszaállt zónáraa Falco, Matt kapott remeklabdát, s váltotta 2 pontra. Ekkor azonban Matt ellen színészkedésére technikait ítéltek a játékvezetők, centerünknek ez volt a harmadik. Aztán Donta dobhatott büntetőket, s jól azaz pontosan tette. Majd egy lepattanó után Matt is a vonalra állhatott,ő sem hibázott, 9 ponttal “mentünk”.

Leült szusszanni David és Matt, a Falco pedig előbb Wilson, majd Borszéki révén szerzett triplát, időt kértünk, támadásban kicsit túlpörögtünk…Ezt követően az amerikai mezőnysor ment fel a pályára. A kis hullámvölgyből egy labdaszerzésutáni ziccerrel P. J. lendítette át a csapatot, Kár, hogy a következőakció végén kihagyta mindkét büntetőjét, Ám David a következő akció végén triplát dobott – Wilsonról.

Ezt követően a labdáért való harcban a vetődő P. J. a vállán megsérült, a kupadöntő egészségügyi személyzete vette kezelésbe, miközben David remek labdáját Matt húzta a gyűrűbe. A túloldalon újra Frazier villant két triplával, rögtön szorossá tette a partit. P. J. vállát bekötözték.

A záró szakasz David kosár plusz büntetős játékával indult.  Borszéki triplájára David is dobott egy tripltát, majd jött Wilson távoli, aztán Matt közeli kosara, Szöszi szép triplája után pedig 8-cal “mentünk”. Matt és Donta kapottpihenőt, David újabb hármasa, majd Bandi visszapöckölt labdája után 10 pont fölé nőtt az előny.

Jött a szombathelyi zóna, s egy pazar tripla Szöszitől. Kálmán duplával felelt,majd Wilson is szórt egy hármast, majd eladott labdánk után zsákolt, Robi időt kért, s visszahozta Mattet. Megtört a lendület támadásban, Dies kosaraival feljött a Falco, 3 pontra. Matt betallt,majd Manny is, aztán Pojek dobott igen fontos triplát, de Frazier is is betalált emberről, majd korán eldobott labda után Pankár 1-re hozta fel a Falcót.

Mi a támadást rontottuk el, Manny 1 büntetőt. A győzelemért támadhattunk, nem sikerült, hosszabbítás. Ez Manny újabb bődületes zsákolásával indult,  amire Matt felelt egy visszapöcöklt labdával, aztán Dies középtávolról is betalált.

Fáradt mindkét gárda, a játévezetők engedték a kemény küzdelmet, Wilson szerzett majd két peérc után kosarat, s a bónuszt is bedobta, Frazier triplájával pedig bő másfél perccel a vége előtt 8 ponttal ment a Falco.

A végén Matt zsákolt kettőt, Kazlauskas triplát dobott, s nyert a Falco. Összességében csapatunk előtt le a kalappal, a srácok mindent kiadtak magukból, P. J. sérülése, s kiválása is sokat jelentett a túlórában

Nikola Lazics: – Egy piianatra sem adtuk fel, amikor veszni látszott minden a zónával visszjöttünk. A Sopron igazolta,hogy remek csapat, a szurkolónknak köszönöm, rengeteget segítettek.

Meszlényi Róbert: – Az utolsó öt percben érthetetlenül passzívan támadtunk, de ekkor már hiányzott P. J., nem tudtam úgy forgatni a csapatot ahogy szerettem volna. Nagyon sajnálom, a srácok tényleg csúsztak-másztak, óriási lehetőség kapujában voltunk. Sportszerűtlen, s techniai hibákat csak mi kaptunk, úgy érzem e tekintetben  nem mérték egyenlő mércével a két csapatot.

A lefújás után P. J. Couisnard-ot kórházba szállították röntgenre.

Falco KC – Soproni KC 104-99 (16-21, 26-18,19-25,27-24, 16-11)

Székesfehérvár, 1800 néző.V: Hartyáni, Kapitány, Farkas

Falco: KÁLMÁN 8, FRAZIER 36/24, Pankár, 5/3 KAZLAUSKAS 14/12, DIES 13. Cs: WILSON 20/6, Borszéki 8/6, Horti, Hajmásy,

Sopron: Richardson 10/6, BROOKS 26/15, Molnár 8, SZABÓ 14/9, KNIGHT 29. Cs: Couisnard 4, POJBICS 8/6, Gombás.