A frissesség döntőnek bizonyult

2009 dec 06 / #sport

Hiába irányítottuk több mint egy félidőn át a játékot, az utolsó negyedben szétestünk és komoly hátrányt szedtünk össze Szegeden.

A sérültek felépültek, a betegek felgyógyultak, így egyik oldalon sem okozott meglepetést a szakvezetők által kijelölt kezdő ötös. A két csapat formája alapján ellenfelünk volt a mérkőzés esélyese, de bíztunk benne, hogy meglepetést tudunk okozni.

Mindkét oldal egy-egy elhibázott távolival kezdett, majd Horti Dóra az ellene elkövetett szabálytalanságot követő büntetők egyikéből megszerezte csapatunknak a vezetést. Amber gondoskodott arról, hogy megszülessen az elsõ tripla is (2. perc 0-4). A 3. perc végén Fûrész büntetõjével a hazaiaknál is megszületett az elsõ pont. A 4. percben viszont még mindig mezõny kosár nélkül álltak, így Bencze Tamás idõt kért (4. perc 1-8). Láthatóan agresszívabbá vált ellenfelünk játéka, akik a megszerzett labdákból két kosarat is elhelyeztek (6. perc 5-8). Nem engedtük azonban ki az irányítást a kezünkből, sőt 10 8. percre 10 pontra növeltük előnyünket (8. perc 9-19)! Fűrész Emő adott lendületet csapatának a bajban, és egy perc leforgása alatt megfelezték a hátrányukat (17-21).

Edó pontos triplájával a folytatás is jól indult számunkra. Fűrész Emővel továbbra sem bírtunk, gyakorlatilag õ tartotta ezekben a percekben a lelket a Szegedben. Semsei Barbara ugyanakkor rövid idő alatt 3 személyi hibát gyûjtött be, így hamar a kispadra kényszerült. Jött is Amber, aki hatékonyabban fogta már a szegediek rutinos játékosát. Zónával próbálkozott ellenfelünk, de Edó könnyedén átdobta a 6,25-ös vonalon túlról az elõtte magasodó védõfalat (13. perc 19-27). A 15. percben Jeca maradt egyedül Zherzherunovával szemben, és majd 7 méterrõl szórt be egy triplát behúzódó védõje meglepetésére. Bravúros mozdulat volt (21-30)! A 17. percben Székely Norbert kért idõt, miután felzárkóztak vendéglátóink (24-30). Szépen kidolgoztuk a helyzeteket, de sajnos Tina sorra hagyta ki a ziccereket, így nem tudtunk jobban meglépni. Sót, Dodi megkapta a harmadik hibáját is a 18. percben, le kellett ültetni. Edó viszont szárnyalt, már a 12. pontjánál járt a negyed vége felé (28-36). Hiába kért idõt vezetõedzõnk, elrontottuk az utolsó másodperceket, így csupán 3 pont maradt az elõnyünkbõl a második játékrészre (33-36).

Mi folytattuk jobban a találkozót! Dodi forintos labdáját váltotta kosárra Jeca a palánk alatt. Ugyanez a túloldalon Zherzherunovának nem sikerült. Majd fordult a felállás: Dodi váltott pontokra egy szép bejátszást. Közben Bencze Tamás harcolt ki magának egy technikait, melybõl Edó büntetõzhetett sikeresen (23. perc 33-42). Németh Bernadett nekik a legjobb pillanatban dobott egy triplát. Ráadásul Jeca faultolt, majd még egy buta technikait is begyûjtött, mely már a negyedik személyi hibája volt kulcsjátékosunknak… Sokba került ez nekünk, miután Sipaviciute is betalált középtávolról (24. perc 40-42). Gyakrabban szólt a játékvezetõk sípja is, melynek eredményeképpen többen is legalább három faultnál jártak már mindkét oldalon. A 26. percben Fûrész Emõ center posztról egyenlített (46-46). Tina és Kata pontjaival újra elõnyt szereztünk, de Laczi kosara után még egy technikait is kiosztottak reklamálásért a kispadunknak, melybõl pillanatok alatt 8 (!) pontot szerzett a Szeged és elsõ alkalommal a mérkõzés során átvette a vezetést (27. perc 54-50). A legjobbkor jött Maja 2+1-es akciója (28. perc 54-53). A vezetést is visszavettük, de végül Ciglar hármasával a Szeged várhatta minimális elõnnyel a záró szakaszt (56-55).

Ciglar ezúttal közelrõl volt eredményes, majd egy leindítás után Sipaviciute is növelte a szegedi pontokat. Edó rutinja nagyon kellett! Róla pontozódott ki a 33. percben Zherzherunova (64-60). Fûrész Emõ triplája után Székely Norbert kénytelen volt idõt kérni (67-60). A helyzeteink nagy részét továbbra is elpuskáztuk, a távoli dobásaink sem ültek már, ellentétben a lendületbe jött szegediekkel (34. perc 69-60). Edó rácáfolt ezekre a sorokra, de Németh Bernadett sokadik triplája visszaverte a feltámadásunkat (74-65). Fûrész Emõ hármasa után pedig már nagyon nehéz helyzetbe kerültünk a láthatóan jóval frissebb Szegeddel szemben (36. perc 77-65). Fáradtságunk a dobások pontatlanná válásán és a rossz döntések növekedésén is látszódott, melynek 12 pontos vereség lett a vége.

Szerdán a lengyelországi Gorzow otthonában vár ránk egy újabb nehéz mérkőzés.

Székely Norbert: “Minden vereségünknek ugyanaz a forgatókönyve!”

SZEVIÉP-Szeged – MKB-EUROLEASING SOPRON 85-73 (17-21, 16-15, 23-19, 29-18)

Szeged, 400 nézõ

SZEVIÉP-Szeged: Ciglar 13, Németh 22/12, Fûrész 15/9, Zherzherunova 5, Sipaviciute 18 Cs.: Laczi 4, Horváth 4, Vincze 4

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 5, Honti 4, Holt 10/3, Milovanovic 15/3, Horti 12 Cs.: Krivacevic 7, Eördögh 18/9, Semsei -, Hadarics -, Varga Zs. 2

2-pontos dobószázalék: 21/40 53% ill. 19/38 50%

3-pontos dobószázalék: 7/15 47% ill. 5/13 38%

Büntetõ dobószázalék: 22/30 73% ill. 20/24 83%

Lepattanó: 25 (Fûrész 9) ill. 27 (Holt 7)

Gólpassz: 16 (Fûrész 7) ill. 10 (Honti 5)