A negyedik helyért is járt a vastaps!

2009 ápr 05 / #lapszemle

Az Euroliga FINAL4 bronzmérkõzésén nem volt esélyünk a világsztárok egész sorát foglalkoztató Jekatyerinburg ellen, amely komolyan vette a mérkõzést, és magabiztos gyõzelmet aratott.

A TV közvetítések miatt korán kezdtük a FINAL4 záró napját. A csapatnál jó hangulat uralkodott, és reggel ünnepeltünk is egy kicsit. Másodedzõnk, Kellerné Seres Éva születésnapja alkalmából hangzott fel a stáb és a játékosok elõadásában Halász Judit örökérvényû köszöntõje.

Sajnos játékvezetõnek ismét megkaptuk az olasz Reattot, akit az elõdöntõ után nem zártunk a szívünkbe. A soproni és a jekatyerinburgi szurkolók hangpárbajába idõnként beszálltak a velünk szimpatizáló salamancaiak is, de a telt ház a bronzmeccsre még nem jött össze.

A mérkõzés elsõ támadása kosarat hozott. Sandrine Gruda értékesítette a javára megítélt büntetõket. Amber egy hajszálpontos triplával válaszolt! Kihagyott dobásokat hozott a folytatás, a 3. perc végén Kata büntetõivel ismét mi vezettünk, de csak Gruda tempójáig. Ez volt az oroszok elsõ találata a mezõnybõl. A lepattanók megszerzése elég nehéz feladat volt a Stepanova-Gruda ikertornyok mellett, de álltuk a sarat. Nolan egy óriási lépéshibából indulva 5 pontra növelte a különbséget (6. perc 12-7). A védekezésünk jól mûködött, de támadásban nehezen tudtunk helyet találni a palánk alatt, a távoli dobásaink pedig egyelõre nem ültek. A negyed végére el is léptek tõlünk a több, mint 20 szoros költségvetéssel dolgozó uráliak (18-9).

Zónával operáltunk a második 10 perc kezdetén, de Gruda túl nagy falat volt centereinknek. Székely Nobert a 13. percben kikérte elsõ idejét (22-11). A dörzsölt olasz spori ma is kitett magáért a „rutinos” megmozdulásaival. Mi is tettünk persze a különbség növekedéséért, többek között a péntekrõl átmentett rossz büntetõzésünkkel. Igaz, nem nagyon kerültünk tiszta dobóhelyzetbe Stepanováék szorításában (16. perc 29-13). Érkezett is az újabb idõkérésünk, miközben a helyiek kabalafigurája sapkákkal ajándékozta meg a lelátón helyet foglalókat. Edó triplája hosszú kosárnélküli szakaszunkat zárta le a 17. percben. Jeca trojkája után Gundars Vetra intette magához tanítványait.

A szünet után a soproni szurkolók okoztak nagy boldogságot a döntõre készülõ helyieknek a Viva Espana! eléneklésével. Bibrzycka tartott három pontos bemutatót, 20 pontra növelve a különbséget (47-27). Megkínáltak minket egy sportszerûtlen hibával is, melyet Székely Norbert nem hagyott szó nélkül a zsûriasztalnál. Ma is becsülettel küzdöttünk, de nem tudtuk felvenni a versenyt ellenfelünkkel, mely ígéretéhez híven nagy koncentráltsággal játszott. Nem volt üres beszéd, hogy igenis kell nekik az érem. A 29. percben Jeca lõtte át az orosz várat (56-37). Az orosz idõkérés alatt a nyári Európa Bajnokság kabalafigurája, a Nyuszi-lány táncában gyönyörködhetett a publikum.

Ellenfelünk erejét mutatja, hogy a lett válogatott erõssége Leuchanka még csak most lépett pályára. Kicsit kezdtük a kedvünket is veszteni, melyre Székely Norbert idõkéréssel reagált (33. perc 69-41). A 37. percben 30 pont fölé nõtt a különbség (76-44). Szurkolóink ma is fantasztikusan voltak, az utolsó percben, eredménytõl függetlenül ünnepelték lányainkat, akik óriási tettet vittek véghez azzal, hogy bejutottak Európa négy legjobb együttese közé!

UMMC Jekatyerinburg – MKB-EUROLEASING SOPRON 80-56 (18-9, 19-13, 24-17, 19-17)

Salamanca, 4000 nézõ

UMMC: Pondexter 13/3, Nolan 3/3, Bibrzycka 11/9, Gruda 16, Stepanova 6 Cs.: Jones 18, Abrosimova 5/3, Taylor 4, Leuchanka 4, Rakhmatulina –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 8/3, Honti 8, Holt 12/3, Milovanovic 12/6, Horti 9/3 Cs.: Horváth Zs. -, Krivacevic 2, Eördögh 5/3