A Riga bírta jobban a záró negyedet, másodszor kapott ki a Sopron

2007 nov 30 / #lapszemle

forrás: nso.hu

EUROLIGA, A CSOPORT, 4. FORDULÓ. A vendégek végig jól küzdöttek, de az utolsó felvonás elején a hazaiak elhúztak és végül simán győztek

A magyar bajnok MKB-Euroleasing Sopron 77-66-ra kikapott a TTT Riga vendégeként a női kosárlabda Euroliga A Csoportjának negyedik fordulójában. Székely Norbert vezetőedző együttese második idegenbeli mérkőzését is elveszítette, míg hazai pályán mindkétszer nyert.

A találkozó kisebb csúszással indult a helyiek látványos felvezető műsora miatt, majd a pontgyártás is némi késéssel kezdődött. Az elején akadozott a soproniak gépezete, de Németh triplája után már remekelt a magyar bajnok. Gorbunova és Németh vezérletével a soproniak diktálták a tempót, majd a többiek is csatlakoztak, így az első felvonás végén 8-19-et mutatott az eredményjelző!

A hazaiak azonban nem omlottak össze, a második negyed elején 7-2-es „rohammal” zárkóztak. A 15. percben már csak négy pont volt a különbség, így Székely Norbert időt kért. Sajnos, nem sikerült megtörni a rigaiakat, akik a 18. percben már át is vették a vezetést (30-27).

A vendégek védekezése már közel sem volt olyan jó, mint az első negyedben, így a felénél 35-29 volt az állás. Gorbunova azonban a nagyszünet után ismét belelendült, így a Sopron 46-4-2nél már ismét jobban állt. De csak rövid diőre, a 28. percben már újra a lettek kerültek lépéselőnybe. Károlyi és Gorbunova is begyűjtötte negyedik személyi hibát, távollétükben maradt a vendéglátók előnye (54-50).

Sajnos, az utolsó felvonás egyértelműen a hazaiak fölényét hozta, fokozatos elhúztak a magyar bajnoktól. Öt és fél perccel a vége előtt 65-53-ra vezetett a Riga, úgy tűnt, eldőlt a győzelem kérdése. Tilis 23, Zserzserunova 15 pontnál járt, egyértelműen a TTT Riga két legjobbja játszott főszerepet a vendégek felőrlésében.

A Székely-csapat azonban nem adta fel, feljött 71-66-ra, két és fél perce maradt a fordításra. Ekkor időt kért a rigai edző, és ez eredményesnek bizonyult. A hazaiak ismét feltámadtak, 18 mp-cel a vége előtt 75-66-ra vezetettek, és innen már nem javíthatott a Sopron.

EUROLIGA, NŐK, A CSOPORT, 4. FORDULÓ

TTT Riga – MKB-EUROLEASING SOPRON 77-66 (8-19, 27-10, 19-21, 23-16)

Riga, 1500 néző.

V: Bulanov (orosz), Szirica (fehérorosz), Gabara (szlovák)

Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 6. p.: 8–11. 11. p.: 8–19. 14. p.: 15–24. 17. p.: 25–25. 20. p.: 35–27. 24. p.: 42–36. 26. p.: 43–48. 29. p.: 50–48. 32. p.: 54–52. 35. p.: 65–53. 38. p.: 71–66

Kipontozódott: Gorbunova (40. p.)

RIGA: Eglite 5, MICAELA 17, Krumina, ZSERZSERUNOVA 17/3, TILLIS 25/3, CSERE: Babkina 2, Tare 1, KITIZINA 10, Dreimane

SOPRON: Németh 6/3, Honti 6, GORBUNOVA 14/6, KÁROLYI 19/9, Branzova 2, CSERE: Milovanovics 10, Semsei 7, Horti 2, Horváth II Zsuzsanna, Eördögh, Kocsis