A SMAFC serdülői ezüstérmesek

2009 márc 09 / #sport

Március 7-én és 8-án rangos sporteseménynek adott otthont a soproni egyetemi sportcsarnok. A SMAFC-NYME serdülő kosárlabdacsapatának meghívására a Soproni Darazsak, a Szolnoki Sportiskola, valamint az SBK Lúky Bratislava együtteseinek részvételével négyes tornát rendeztek a 13-14 éves lányok számára.

Az izgalmas mérkőzéseken kiélezett küzdelmeket, nagy csatákat, szemet gyönyörködtető megmozdulásokat láthatott a lelkes közönség. A torna győztese végül a pozsonyi csapat lett, a SMAFC kosarasai a második helyet szerezték meg.

A nemzetközi serdülő torna első napján először a szlovák SBK Lúky Bratislava és a SMAFC együttese csapott össze.

Már a bemelegítésnél feltűnt, hogy nem lesz egyszerű mérkőzése a kék-fehérben játszó hazaiaknak, hiszen a pozsonyi csapat átlagban 10 cm-rel magasabb, és testileg erősebb lányokból állt. Ráadásul Uzsoki Piroska bokája megsérült a harmadik negyedben, ezért ő nem tudta folytatni a játékot. Végül két ponttal győzni tudtak a soproniak.

SBK Lúky Bratislava – SMAFC-NYME 60:62 (16:16, 12:19, 16:17, 16:10)
A második mérkőzés is szoros összecsapást sejtetett, főként annak tudatában, hogy Hadarics Piroska és Weninger Virág nem lehettek ott a Darazsaknál. Ehhez jött még Cipek Dóra korai sérülése. Szóval, egyáltalán nem volt álomszerűnek mondható a zöld-sárgák első mérkőzése. A végére itt is két pontos volt a különbség, ezúttal a Tisza-partiak javára.

Soproni Darazsak – Szolnoki SI 69:71 (18:13, 11:22, 13:18, 27:18)
A délutáni meccseken inkább a küzdelem dominált, és nem annyira a szép játék. Igaz, ezeken a mérkőzéseken is voltak szemet gyönyörködtető megmozdulások, de az is látható volt, hogy egy-egy ütközet nyomait már magukon viselték a gyermekek. A pozsonyiak és a Darazsak csatájában 25 percig az utóbbiak vezettek, ám egy ötperces kosárcsend eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét. Tizennégy ponttal bizonyult jobbnak a szlovák csapat.

SBK Lúky Bratislava – Soproni Darazsak 63:49 (17:11, 12:19, 14:7, 20:12)
A Szolnok kontra SMAFC mérkőzésen a 27. percig felváltva vezettek a csapatok. Onnan a Szolnok egy 7:0-val megugrott, amely előny után már csak ”futottak” a kék-fehérek. Így, a végjátékban kevesebbet hibázó Szolnok megérdemelten nyert.

SMAFC-NYME – Szolnoki SI 63:66 (17:17, 16:20, 16:14, 14:15)
Vasárnap tovább folytatódtak a kiélezett küzdelmek. Végig nagy csaták folytak a pályán, és a torna zárására senki sem maradt veretlen. A két soproni csapat összecsapásából a SMAFC-osok kerültek ki győztesen.

SMAFC-NYME – Soproni Darazsak 63:49 (14:20, 21:4, 10:13, 18:12)
Az utolsó mérkőzésén a szolnokiak és a pozsonyiak mérték össze tudásukat, s a magabiztosan játszó szlovákok bizonyultak jobbnak.

zolnoki SI -SBK Lúky Bratislava 42:59 (14:16, 12:12, 11:19, 5:11)