A soproni szív ismét a helyén volt!

2009 febr 07 / #lapszemle

A kimerítõ Euroliga mérkõzés után drámai csatában gyõztük le a BSE együttesét a Városmajorban! Már a szombat délelõtt izgalmasan alakult csapatunknál. Felütötte a fejét egy vírus, ami miatt Edó nem is tudott a csapattal tartani, de sokáig kérdéses volt, Székely Norbert vezetõedzõnk utazása is.

A mérkõzés kezdetén mindez nem látszott. Három perc alatt betermeltünk 8 pontot, amire csak Szlimák Hajni tudott válaszolni egy duplával (2-8). A folytatásban a triplákat erõltetõ BSE felzárkózott, majd a 7. percben utol is értek minket Maksimovic révén (14-14). Zsovár Orsolya büntetõivel a vezetést is átvették a városmajoriak. A szünet elõtt Krivacevic Tina duplájával visszavettük a vezetést (17-18).

Két perc gólcsend után Hardy triplájával a hazaiak kezdték meg a pontgyártást. Tina szerencsére hamar válaszolt, és Dodi is feliratkozott – mindjárt egy triplával – a pontdobók listájára (14. perc 20-24). A negyed közepén a jól mozgó Tinát le kellett ültetni, miután 3 személyi hibát szedett össze. Szlimák triplájával közelebb kerültek vendéglátóink (23-24). A 18. percben ismét egál állást regisztrálhattunk Zsovár Orsolya kosara után (29-29). A félidõ elõtt egy megbeszélt figura végén Amber Holt állította be az elsõ játékrész végeredményét (34-36).

Nem kényeztették el kosarakkal a nézõket a csapatok a szünet után. Tina után Jeca is megkapta a harmadik hibáját a 23. percben (39-42). A negyed közepén Tina, majd Amber duplájával 7 ponttal ugrottunk meg (43-50). Ezt a különbséget sikerült magabiztosan tartanunk, még akkor is, ha a negyed vége Szlimák Hajni büntetõivel 5 pontos különbséggel zárult (53-58).

Nem a legjobban indult a hajrá. A rendkívül agilis Milkova és Kocsis Bogi pontjaival egy pontra csökkent a két csapat közti különbség (32. perc 57-58). Sõt Milkova révén a vezetést is átvette a BSE. A négy személyi hibát számláló Tina kétszer is villant, megtörve a hosszú kosár nélküli periódusunkat (34. perc 59-62). Dodi dupláját követõen 7 ponttal vezettünk a 37. perben, amikor a BSE idõt kért (59-66).

Mégis mi növeltük pontjaink számát. Horváth Zsuzsa triplája 10 pontos vezetésünket eredményezte (59-69). Kiss Gabi triplája majd Kathleen faultja után Farkas Sándor hívta magához tanítványait, hogy egy utolsó rohamra buzdítsa õket (38. perc 64-71).

Jól sikerült az idõkérés, de nem nekünk… Maksimovic triplájával pillanatok alatt elillant a nagy elõnyünk (39. perc 67-71). Szlimák Hajni húzott elõ egy triplát, mellyel már csak 1 pont maradt az elõnyünkbõl az utolsó percre (70-71).

Kiss Gabi duplájával már egál volt az állás az utolsó pillanatokban (72-72). Jeca a legjobbkor villant, és eldöntötte a mérkõzés kimenetelét (72-74)!

Székely Norbert: “Ezt a mérkõzést nem jó játékkal, de annál nagyobb szívvel hoztuk!”

BSE-ESMA – MKB-EUROLEASING SOPRON 72-74 (17-18, 17-18, 19-22, 19-16)

Budapest, 400 nézõ

BSE-ESMA: Simon -, Szlimák 12/6, Hardy 10/6, Maksimovic 11/9, Milkova 19 Cs.: Zsovár 8, Kocsis 7/3, Koncz -, Kiss 5/3

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 5/3, Honti 19/6, Holt 13, Milovanovic 8, Horti 11/3 Cs.: Krivacevic 15, Horváth Zs. 3/3, Hadarics –