Álomszerű kezdés!

2008 okt 16 / #sport

Álomszerű kezdés!Szép teljesítménnyel, remek idegenbeli gyõzelemmel kezdtük a 2008/2009-es Euroliga szezont!

TTT Riga – MKB-EUROLEASING SOPRON 71-86 (23-24, 13-18, 20-15, 15-29) Riga, 500 nézõ Jv.: Nynas (FIN), Herbertsson (IZL), Kremer (GER)
A júniusi lettországi EB csoportjainak sorsolása miatt – a FIBA EUROPE kérésének eleget téve – idegenben, Rigában kezdtük meg a 2008/2009-es Euroliga szezont. A sorsolás – mely nemzeti válogatottunknak Lettországot, Lengyelországot és Görögországot rendelte ellenfélnek – miatt kiemelt figyelmet kapott a mérkõzésünk is, mely egy nagyszabású show mûsor miatt negyed órás késéssel vette kezdetét.

A szezon elsõ soproni pontját Horti Dóra szerezte büntetõkbõl. Kathleen a tripla-vonal mögül tette le a névjegyét, de Kublina és Carson révén mindig érkezett válasz a túloldalról (4. perc 8-6). Egy hatékony egy percnek köszönhetõen a negyed közepén Jeca triplájával ismét mi vezettünk (9-12). Jöttek az elsõ cserék is. Igaz ezt nálunk a kényszer szülte, Jeca ugyanis megkapta második személyi hibáját.

Az eleve rövidebb kispad miatt ez cseppet sem jött jól! Az elsõ idõt mégis a hazaiak kérték a 7. percben, akik nem tudtak mit kezdeni a palánk alatt remeklõ Horti Dodival (16-16). Sajnos a 9. percben Jecának kiosztották a harmadik faultot is… Troina triplájára a dudaszó elõtt Kathleen még válaszolt, így 1 pontos elõnnyel zártuk az elsõ negyedet (23-24).

Edó rögtön egy triplával adott újabb lökést csapatunknak. Sõt! A kiválóan lepattanózó Amber Holt duplája után ismét csapatkapitányunk lépett elõ fõszereplõvé, és 2+1-es akciójával 9 ponttal ugrottunk meg (23-32)!

A negyed közepén jöhetett a megszokott rigai idõkérés (27-36). Zsuzsi duplájával a mérkõzés során elõször két számjegyûre növekedett a különbség. Sajnos a faultok terén nem álltunk jól. Jeca mellé felzárkózott Dodi is. Védekezésünk szikla szilárdan mûködött, és támadásban is ontottuk a pontokat. A 18. percben 14 ponttal ugrottunk meg (28-42). Sajnos a hátralevõ bõ két percet csúnyán elrontottunk, így a Riga hirtelenjében dobott 8 pontjával újra nyílttá tette a találkozót (36-42).

A szünet után úgy tûnt, hogy meg tudjuk fékezni a lendüeltbe jött hazaiakat. Precíz védekezéssel és Honti Kata egymást követõ 7 pontjával vetettük magunkat játékba (23. perc 38-49). Messze volt azonban még a vége, és tavaly már megtanultuk, hogy Rigában – pontosabban az Euroligában – 40 percben keresztül kell koncentrálni.

Sorrendben, Kityzina, Troina és Carson gondoskodott az izgalmas folytatásról (25. perc 45-49). Ausztrál irányítónk, Kathleen Macleod egy triplával verte vissza átmenetileg a rigai rohamokat (45-52). Jeca negyedik személyi hibája miatt korán a kispadra kényszerült, mely igen érzékenyen érintett minket center poszton. Fel is zárkóztak két pontra a hazaiak, így Székely Norbert kénytelen volt kockáztatni, és újra csatasorba állította Jecát, aki egy duplával hálálta meg a bizalmat (50-55). 56-57-nél azonban Jeca a kipontozódás sorsára jutott…

Nélküle is szépen tartottuk magunkat, gyõzelmi esélyeinket megtartva a végjátékra is! A 35. percben ugyan Troina triplájával átvette ellenfelünk a vezetést, de Kathleen távolija is behullt a gyûrûbe (66-68).

Három és fél perc volt vissza, mikor Dodi büntetõivel 6 ponttal ugrottunk meg. Kublina triplájára Zsuzsi válaszolt szintén a 6,25-ösön túlról, maradt a 6 pont különbség (38 perc 71-77)! Amber 2+1-es akciójával pedig már 9 egység volt az elõnyünk, Dodi büntetõivel pedig 11! Kézben volt a meccs, és nem is engedtük ki a kezünkbõl! Csodálatos, 15 pontos gyõzelemmel rajtoltunk tehát az Euroligában!

Ainars Cukste: “Az MKB-EUROLEASING SOPRON jó csapat! Mi nagyon rosszul védekeztünk, elvesztettük a lepattanó harcot, és nem voltunk elég fegyelmezettek.”

Székely Norbert: “Csapatjátékot játszva vertük meg ezen a nagyon fontos mérkõzésen a Rigát! Nagyon jó játékkal!”

TTT Riga: Eglite -, Carson 17/3, Kityzina 6, Troina 21/18, Kublina 16/6 Cs.: Burian 1, Jekabsone -, Krumberga 2, Brumermane 8

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 16/9, Honti 11/3, Holt 16, Milovanovic 9/3, Horti 16 Cs.: Eördögh 11/6, Horváth Zs. 5/3, Hadarics 2