Az elsõ feladat teljesítve!

2009 márc 22 / #lapszemle

Csapatunk meggyõzõ játékkal gyõzte le azai pályán a Pécs együttesét, ezzel elsõ helyen zárva az alapszakaszt!

A szokatlan idõpont ellenére már dél körül hosszú sorokban érkeztek a szurkolók a csarnokba a bajnoki alapszakasz záró összecsapására, melynek a tétje a rájátszás pályaelõnyének kiharcolása volt!

A vendégeknél Somogyi Andrea és Vajda Anna is kénytelen volt kihagyni a mérkõzést sérülés miatt. Csapatunk egy nehéz menetelés közepette várta a rangadót, de mindenki bízott a gyõzelemben!

Az elsõ pécsi támadás sikertelennek bizonyult, ellenben a túloldalon Honti Kata középtávolról megszerezte csapatunknak a vezetést, melyet a következõ kontra végén szintén õ növelt tovább. Az elsõ vendég kosarat az amerikai center, Ohlde jegyezte (2. perc 4-2). A 4. percben Mazzante az elhibázott kísérlete után másodszor is hidegvérrel elengedett egy triplát, mellyel a mérkõzés során elõször Iványi Dalmáék vezettek (4. perc 6-7).

Nagy küzdelem volt a parketten, a játékosok minden labdáért ádáz harcot vívtak. Mi a palánk alatti fölényünket igyekeztünk kihasználni, míg ellenfelünk a távoli dobásokat helyezte elõtérbe. Az amerikai Mazzante rendesen meg is szórta magát, a 8. percben 8. pontját szerezve.

Az eredményjelzõ azonban a mi vezetésünket mutatta (16-15). A 9. percben a faultok körül volt egy kis vita, miután a 14-essel játszó Tina helyett a 4-essel játszó Kathleennek akart személyi hibát elérni a vendég kispad. Csakhogy ausztrál irányítónk az adott esetnél nem tartózkodott a közelben. A negyedet két pontos elõnnyel zártuk (18-16).

A jól mozgó Horti Dóra 2+1-es akciójával indítottuk a második 10 percet. Ez volt a 9. pontja fiatal centerünknek. Két pécsi kosárral azonban ismét csak egy hajszál választotta el egymástól a két együttest (12. perc 21-20). A pálya mentén is zajlott az élet, az edzõk is nagy taktikai csatát vívtak, azonnal reagálva egymás húzásaira (15. perc 28-26).

A 16. percben megszületett az esõ idõkérés is, melyre Füzy Ákos tartott igényt (30-26). Továbbra is megtámadtuk a labdát felhozó játékost, fárasztva ezzel a keményen kosarazó vendégeket, akik ennek megfelelõen a faultokat is szépen gyûjtögették. A 17. percben zónával igyekeztek zavart okozni a pécsiek, de Kathleen azonnal átdobta 6,25-ösön túlról a védõfalat (18. perc 36-28).

A 18. percben elõször felhangzott a nézõtérrõl a “Tíz! Tíz! Tíz!”. Bizony, kitartó munkával két számjegyûre növeltük a különbséget (38-28). A szünet elõtt a pécsiek is bevetették a letámadást, de nem okozott gondot a labda átvitele. Kathleen hármasa után egy támadásra maradt még ideje a vendégeknek, de Mazzante triplája a gyûrû tövérõl vágódott a mezõnybe (45-33).

Jeca bravúros találata megadta az alaphangot a második játékrészre! Sajnos a remeklõ Dodi egy vitatható ítélettel megkapta a harmadik személyi hibáját, majd az Ohlde ellen elkövettt hibája után a negyediket is. Székely Norbertnek ki kellett így õt vennie a játékból. Tina váltotta a parketten, de õ is pillanatok alatt a személyi hibáinak számát növelte háromra. Sõt, nem sokkal késõbb a negyedik hibáját is befújták.

Nehéz helyzetbe kerültünk ezzel a palánk alatt, de a kétségbeesés legkisebb jele sem látszódott a lányokon. Az elõzõ mérkõzéseinkkel szemben pontosan céloztunk távolról is, magabiztosan õrizve elõnyünket (15. perc 52-38). Fault problémáink után Ohlde megérezte, hogy nagyobb tér jutott neki a körtén belül, és elkezdte megállás nélkül ontani a gólokat (28. perc 54-44).

Az egyre erõsödõ pécsi rohamokat Kata triplájával és Amber ziccerével vertük vissza (18. perc 59-44). Füzy Ákos rögtön idõt kért, és ismét zónát vezényelt tanítványainak, de ez sem törte meg lendületünket. Zsuzsi triplájával a 19. percben átléptük a 60 pontot, Jeca kontrából elért ziccerével pedig már 18 pont a távolság a két együttes között (64-46). A negyed vége elõtt Kathleen betörését követõen már a 20-as különbéget ünnepelte a soproni publikum (66-46).

A nagy elõny ellenére még volt hátra egy nehéz 10 perc. Jeca triplával jelezte, nem adunk esélyt ellenfelünknek! Krnjic vetette észre magát néhány ügyes megmozdulással. Székely Norbert harcba küldte Edót, majd Katát is, akitõl azt kérte: ne veszítsünk a lendületünkbõl, diktáljunk nagy iramot a folytatásban is. Nem is adtuk alább, és a 34. percben már 26 ponttal mentünk (76-50).

A hajrában is becsülettel küzdöttek a vendégek, de a mai napon nem volt esélyük a gyõzelemre. A mérkõzés eldõlt, mindkét szakvezetõ tartalékolni kezdett a jövõ heti soproni Magyar Kupa döntõre. Szurkolóink pedig boldogan ünnepelték csapatunkat, mely ezzel a sikerével elsõ helyen zárta a bajnoki alapszakaszt, és pályaelõnybõl várhatja a rájátszást!

Székely Norbert: “Magas hõfokú mérkõzésen, jó játékkal arattunk értékes gyõzelmet. Ezeket az extra teljesítményeket szeretnénk az elkövetkezõ hetekben is visszalátni. Köszönjük közönségünknek a támogatásukat!”

MKB-EUROLEASING SOPRON – MiZo-Pécs 2010 83-64 (18-16, 27-17, 21-13, 17-18)

Sopron, 1350 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 12/6, Honti 15/6, Holt 6, Milovanovic 19/6, Horti 17 Cs.: Krivacevic 4, Horváth Zs. 7/3, Eördögh 1, Hadarics 2, Horváth L. –

MiZo-Pécs 2010: Iványi 2, Raksányi 4, Mazzante 15/9, Mészáros 3/3, Ohlde 25 Cs.: Török 6/3, Krnjic 9, Ruják -, Sarok -, Szabó –