Csodát tettünk Bourgesban!!!

2009 febr 18 / #lapszemle

Szenzációs teljesítménnyel megleptük hazai pályán az Euroliga egyik legjobb csapatát Zaklatott körülmények között vártuk a mérkõzést, de bíztunk benne, hogy extra teljesítménnyel elõrukkolva a pályán revansot tudunk venni a hûvös fogadtatásért.

Ndongue és Jeca pontjaival indult a mérkõzés, majd kimaradt helyzetek miatt bosszankodtak az edzõk. A második perc végén Kathleen középtávolija után legszívesebben lefújattuk volna a mérkõzést (2-4).

Elég érzékenyen ítélték meg a személyi hibákat mindkét oldalon a játékvezetõk, Kata így már a 4. percben két faulttal állt. Fiatalságunk ellenére rutinos csapat módjára tartottuk pár pontos elõnyünket (6. perc 7-10). A 7. percben Tina is begyûjtötte a második hibáját.

A 8. percben kiegyenlítettek a hazaiak, majd Bujdosó Nóri büntetõivel a vezetést is átvették (15-13). Egy 8-0-s francia rohamnak vetett véget Jeca büntetõje (19-14). Sõt a dudaszó pillanatában is Jeca volt a fõszereplõ! Duplájával 3 pontra zárkóztunk fel a negyed végére (19-16).

A második negyed elsõ támadásából Kata 2+1-es akciójával rögtön kiegyenlítettünk (19-19)! Jeca egy támadóhibát követõen már a harmadik személyijét számolhatta, így le kellett cserélni.

Sajnos Tina is így járt a 13. percben, mely a palánk alatti gondjainkat jelentõsen növelte. Hogy a külsõ posztokon se legyünk nyugodtak, Kata is beütötte a harmadik hibáját. Közben ismét a franciák perceit láthattuk, akik 7 ponttal ugrottak meg (14. perc 26-19). Nem hagytuk azonban magunkat, és Amber palánkosa után már a hazaiak kértek idõt (16. perc 26-25).

Az idõkérés után is kiegyenlített küzdelmet láthattunk, fiataljaink remekül tartották magukat az elmúlt 10 évben 8 alkalommal Final4 résztvevõ Bourges ellen (18. perc 32-32). Dumerc triplájára Edó duplája volt a válaszunk. A szünet elõtti utolsó támadást mi vezethettük.

Négy másodpercünk maradt egy figurára, melyet Székely Norbert az idõkérés során vázolt fel tanítványainak. Tökéletesen végrehajtottuk a megbeszélteket, és Jeca középtávolijának köszönhetõen vezetéssel vonulhattunk pihenõre (35-36)!

Amber a 22. percben megdobta elsõ triplánkat, majd Jeca 2+1-es akciójával 5 pontos elõnyre tettünk szert (23. perc 39-44)! A franciákat sem kellett persze félteni, két könnyû kosárral 1 pontra csökkentették a különbséget (25. perc 43-44). Az agilisan kosarazó Honti Kata kétszer is csodálatosan villant, majd Jeca is bevágott egy triplát (27. perc 43-51)!

Fantasztikusan játszottunk, Pierre Vincent kénytelen volt idõt kérni. Kata ezúttal kiszolgálásból jeleskedett, átadásából Tina 10 pontra növelte elõnyünket (43-53)! Miyem egy triplával fújt riadót társainak, de nem maradtunk adósak a válasszal (28. perc 46-55).

Kata bravúros 2+1-e után már 12 volt a különbség! Jeca újra megvillant a tripla vonal mögül és nem hibázott! Egyszerûen nem tudtunk hibázni, a védekezésünk pedig megoldhatatlan feladat elé állította a hazaiakat! Tina kosarával nem kevesebb mint 17 (!) egységgel vezettünk! A hazaiak újra idõt kértek, de kosarat már nem tudtak elérni (46-63)!

Tina negyedik faultjával és Miyem két pontos büntetõjével indult a hajrá, mely még nagyon nehéznek ígérkezett. A következõ támadás is francia büntetõket eredményezett, de Ndongue szerencsére hibázott. Nem tudtunk betalálni az egyre keményebben védekezõ Melainékkal szemben, de amíg a franciák is elhibázták a támadásaikat, addig nem kellett aggódnunk.

Ndongue a palánk alól már eredményesebb volt, mint a büntetõ vonalról, de ez is csak a második kosaruk volt a negyedben. Igaz nekünk még egy sem volt 4 és fél perc után.

Lehet, hogy kicsit megijedtünk a kínálkozó óriási lehetõségtõl, amit kiharcoltunk magunknak? – tettük fel csendben a kérdést. Messze volt még mindig a vége, és Dodi is megkapta a negyedik személyi hibáját.

Hat és fél perc után Horti Dodi középtávolról megtörte az átkot (37. perc 51-65)! 12 pont maradt az elõnyünkbõl az utolsó két percre, mely Dumerc és Manic triplájával pillanatok alatt 6-ra csökkent (59-65). Másfél perccel a vége elõtt Székely Norbert idõt kért. Sajnos kiütközött a rutintalanságunk. 50 másodperccel a vége elõtt Dumerc büntetõzhetett, aki egyet elhibázott.

Amber szintén egyet juttatott célba, mely után még fél perc maradt hátra, és 6 pont elõny. Dumerc három büntetõhöz jutott, melybõl kettõt bejuttatott, a harmadikat kihagyta, de visszaszedték, melybõl kosarat szereztek és még egy büntetõjük is célba ért… 1 pontos elõnyünk maradt.

Jeca megiramodott, és faultolták. A büntetõi ültek, mellyel megnyertük a mérkõzést! Fantasztikus!!! A következõ mérkõzésre pénteken kerül sor Sopronban!

Székely Norbert: “Nehéz most szavakat találni! Fantasztikus, amit mûveltünk! De ezzel együtt is csak 1-0! Azonban a pohár nem félig üres, hanem félig tele van!”

Bourges Basket – MKB-EUROLEASING SOPRON 65-68 (19-16, 16-20, 11-27, 19-5)

Bourges, 3000 nézõ

Bourges Basket:Dumerc 14/3, Melain -, Lelas 3, Ndongue 18, Alessandra 6 Cs.: Miyem 11/3, Bujdosó 2, Manic 11/9

MKB-EUROLEASING SOPRON:Macleod 6, Honti 16, Holt 12/3, Milovanovic 25/6 , Horti 2 Cs.: Krivacevic 5, Eördögh 2, Horváth Zs. –