Dupla hosszabbításra kényszerítette az SKC a Falco-t

2018 febr 09 / #sport

Egész meccsen harcban állt a Sopron KC Szombathelyen, 223 pont esett a mérkőzésen.

Jól kezdett az SKC a jóval esélyesebb Szombathely csarnokában, ám az első negyed végén 6 ponttal a vasiak jártak már előrébb, 24-16. Ezután hamar visszakapaszkodott a Sopron és fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a negyed második felében egy rohanás után 8 ponttal meglépett az SKC. Nem találta sokáig az ellenszert a hazai csapat, és a félidőben így már a vendégek vezettek, 44-48.

Két triplával nyitotta a második félidőt az SKC, rögtön tízpontos előnybe is kerültek. Nem is tudta lassítani a Falco a rohamokat, El-Amin parádézott, 49-63-nál alakult ki a legnagyobb különbség. Talán túlságosan is megnyugodtak a vendégek, 10 pontot dobott ezután a Szombathely, ismét szoros lett a mérkőzés, de a harmadik negyed végére megint az SKC került nagyobb előnybe: 67-73. A negyedik negyed közepén tudta csak beérni a Szombathely a soproniakat, de nem tudtak elszakadni igazán. 90-90-nél zárult a rendes játékidő.

A ráadásban ugyanolyan szoros maradt az összecsapás, mint előtte, néhány ponttal azonban a Falco rendre előbbre járt. A végén viszont ismét egyenlített az SKC, 103-103. Az ötödik felvonásban két hazai kosárral próbálta megtörni a vendégeket a Szombathely, de erre két vendég kosár is érkezett, a második ráadásul triplaként, ismét az SKC vezetett. Ezután viszont beragadt a Sopron, 112-108. Már csak egy vendég büntető, és egy hazai középtávoli dobás maradt hátra, ezzel pedig a Szombathely 114-109-re nyerte az idegőrlő mérkőzést.