Egy lépéssel közelebb!

2010 ápr 05 / #sport

Csapatunk a fõvárosban is magabiztos gyõzelmet aratott a negyeddöntõ második összecsapásán, így készülhetünk a bajnoki elõdöntõre, mely jövõ csütörtökön veszi kezdetét.

BSE – MKB-EUROLEASING SOPRON 42-87 (13-26, 12-19, 8-22, 9-20)

Budapest, 100 nézõ

BSE: Kocsis 7, Simon 5/3, Szlimák 7/3, Szabó 3/3, Varda 2 Cs.: Zsovár -, Vincze 8, Tiba 3/3, Hegedûs 5/3, Schramkó -, Vukov 2, Fülep –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Toliver 12, Honti 10, Holt 14, Krivacevic 13, Horti 15/3 Cs.: Eördögh 3, Semsei 4, Varga Zs. 11/3, Hadarics 5/3, Adankó –

Statisztikák:

2-pontos dobószázalék: 10/33 30% ill. 32/54 59%

3-pontos dobószázalék: 5/27 19% ill. 3/14 21%

Büntetõ dobószázalék: 7/8 88% ill. 14/18 78%

Lepattanó: 26 (Szlimák 6) ill. 42 (Holt 9)

Gólpasz: 12 (Kocsis 5) ill. 19 (Holt, Semsei 4-4)

Szerzett labda: 7 ill. 18 (Holt 4)

Eladott labda: 16 ill. 9

Fault: 13 ill. 14

IBM: 40 ill. 137 (Holt 29)

A 2. percben még 6-2-re vezetett két triplájával a fõvárosi csapat, amikor egy 12-0-ás három perces rohammal elléptünk ellenfelünktõl. A támadásokból mindenki kivette a részét, a lányok barátian megosztoztak a pontokon. A BSE gólszünetét Kocsis büntetõi törték meg (5. perc 8-14). Ellenfelünk továbbra is a távoli dobásokat erõltette, mag mi inkább a belsõ területeken dolgoztunk. Sikeresen. A negyed végét Varga Zsófi középtávoli dobása zárta (13-26). A második negyedben sem változott a játék képe, igaz a különbség se. Székely Norbert ezen változtatni kívánt, így idõt kért a negyed közepén (15. perc 18-33). Három perc múlva már 20 pont volt a különbség Tina kosara után (21-41). A hátralevõ percekben ez már nem is változott.

A szünet után is nagy különbség volt két csapat között. Pillanatok alatt rátettünk még 10 pontot a tetemes elõnyünkre. Farkas Sándor kénytelen volt idõt kérni (24. perc 27-57). A 27. percben már öt játékosunk állt legalább 10 ponttal (27. perc 29-65). Habár hátra volt még egy negyed, a mérkõzés végérvényesen eldõlt, Székely Norbert le is ültette a kispadra kulcsembereit. A hajrában így is 40 pont fölé tornáztuk a különbséget.

Csapatunk 2-0-s összesítéssel jutott be azt elõdöntõbe, melynek elsõ mérkõzését jövõ héten csütörtökön rendezik, Sopronban.

Székely Norbert: “Olyan ritmusban játszottunk, amit mindig is szeretnék látni a csapattól, igaz számunkra még csak most kezdõdik igazán a rájátszás.”