Elsőre nem volt rossz!

2008 szept 29 / #lapszemle

Elsőre nem volt rossz!A Prága gyõzelmével zárult a 24. Krasznai Ferenc Torna, miután a cseh csapat minden vetélytársánál jobbnak bizonyult. Csapatunk a második helyen végzett. A torna Legjobb Játékosának a prágaiak centerét, Sonja Kiretát választották meg. A legeredményesebb Vajda Anna lett Pécsrõl. a Legjobb Soproni pedig Horti Dóra.

MKB-EUROLEASING SOPRON – MiZo-Pécs 2010 81-72 (20-16, 22-18, 13-24, 26-14)

Sopron, 500 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 9, Honti 4, Eördögh 9, Milovanovic 19/3, Horti 24 Cs.: Horváth Zs. 3, Krivacevic 10, Hadarics 3, Horváth L. –

MiZo-Pécs 2010: Iványi 6, Török 2, Mészáros , Vajda 20, Coelho 4 Cs.: Somogyi 2, Queenan 25, Krnjjic 10, Ruják 3, Ruppert –

Statisztika

Mezõny dobószázalék: 25/45 56% ill. 27/62 44%

3-pontos dobószázalék: 1/7 14% ill. 0/8 0%

Büntetõ dobószázalék: 30/40 75% ill. 18/25 72%

Lepattanó: 17 (Horti 6) ill. 32 (Vajda 10)

Gólpassz: 12 (Macleod 5) ill. 13 (Török 4)

Szerzett labda: 16 (Krivacevic, Hadarics 4-4) ill. 15 (Coelho 4)

Eladott labda: 18 ill. 23

Falt: 24 ill. 31

IBM: 117 (Horti 32) ill. 103 (Queenan 31)

A szezon elsõ Sopron-Pécs rangadójának a tétje a mi szempontunkból – miután a délelõtti találkozón a Prága egy pontos gyõzelmet aratott a Kassa ellen, és ezzel megszerezte az elsõ helyet – a torna második helyének megszerzése volt, melyhez gyõzni kellett honi riválisunk ellen.

Azt, hogy a két csapat összecsapása mindig és mindenhol kiemelt mérkõzésnek számít, jól mutatja, hogy ezúttal mindkét oldal a jelenlegi lehetõ legerõsebb összeállításában kezdett. Az elsõ pontot a pécsiek brazil centere, Coelho jegyezte, rögtön az elsõ támadásból.

A negyedik percben volt elõször nálunk az elõny, miután Dodi értékesítette a tálcán kapott helyzetet. A negyed közepén a pécsi oldal kért idõt (10-8).

A 6. percben Horváth Zsuzsának tapsolhattunk, aki térdfájdalmai miatt kénytelen volt kihagyni a héten pár edzést, és a torna elsõ két mérkõzését is. Jeca a mai napon is kitûnt ponterõs játékával, a 8. percben már 6 pontot számlált (14-13). Egy gyönyörû Hadarics-Krivacevic támadás végén 6 pontra növeltük elõnyünket. Az utolsó másodpercekben azonban Vajda Anna használta ki figyelmetlenségünket, és dobott ziccert a labdaszerzést követõen (20-16).

Míg mi elhibáztuk helyzeteinket, addig a pécsiek rendre értékesítették az adódó lehetõségeket és mintegy másfél perc alatt kiegyenlítettek (12. perc 20-20). Ugyanennyi idõre volt szükségünk, hogy 5 ponttal megugorjunk, ami a mai kosárlabdában nem különbség. Egy gyors kontra végén Edó növelte pontjaink számát, melyre pécsi idõkérés volt a válasz (15. perc 32-25).

Jól zárt a védõfalunk, és a megszerzett labdákból gyors akciókat vezettünk. A 16. percben egy ízben 10 pontos elõnynek is tapsolhatott a soproni szurkoló tábor (35-25). A 17. percben Horváth Lillát kellett lecserélni, miután begyûjtötte harmadik személyi hibáját. Ellenfelünknél visszatért a pályára Vajda Anna, akivel jóval hatékonyabb lett a Pécs játéka. A félidei eredményt Iványi Dalma büntetõi állították be (42-34).

Lemásolták a mérkõzés kezdetét a csapatok, aminek persze mi nem örültünk. Két perc alatt 4 pontra csökkentette hátrányát ellenfelünk (44-40). Horti Dóra jelezte sokadszor, hogy a palánktól távol sem jön zavarba. A 24. percben 19. pontját szerezte fiatal centerünk (48-44). A pécsiek centere, Krnjic a pontok mellett a faultokat is lelkesen gyûjtögette, így korán a kispadra kényszerült. A 26. percben Székely Norbert hívta magához tanítványait (50-48). A lepattanók begyûjtése mellett a büntetõkkel is meggyûlt a bajunk, így az elõnyünk elfogyott a negyed végére (55-58).

A folytatásban is a pontosabban kosarazó pécsiek akarata érvényesült, a 32. percben már 7 egység hátrányban voltunk (55-62). Honti Kata lépett el szépen Iványi mellett, bíztunk benne, hogy kosarával új lendületet kap játékunk.

Nem is kellett csalódnunk, a 35. percben Tina duplájával és Jeca 2+1-vel átvettük a vezetést (66-64). Ezúttal mi pörögtünk jobban mind támadásban, mind védekezésben, így a vendégek kétszer is idõt kértek rövid idõn belül (36. perc 70-64). Egy formás támadás végén Horváth Zsuzsi növelte két számjegyûre a különbséget (74-64). A 19-2-es rohamunknak Queenan büntetõi vetettek véget. A mérkõzést azonban már nem engedtük ki a kezünkbõl, így a második helyen zártuk a hasznos tornát a Prága mögött. Ahogy a lányok is kiáltották a mérkõzés végén, “Elsõre nem volt rossz!”

ZVVZ ISK Praha – Maxima Broker Kosice 86-85 (15-24, 22-14, 25-28, 24-19)

Sopron, 50 nézõ

ZVVZ ISK Praha:Maltsi 26/21, Bednarova 8/6, Peckova 11/3, Matic 4, Kireta 15 Cs.: Le Drean 13/3, Bartonova -, Elhotova 9/3

Maxima Broker Kosice:Cohen 21/12, Hrickova 8, Cikosova 10/6, Fröhlich 29/9, Kovacova 7 Cs.: Carnoka -, Mincikova 6/6, Jurcenkova 4