Erőfeszítéseinket siker koronázta!

2009 dec 16 / #sport

Csapatunk egy szép győzelemmel kívánt Boldog Karácsonyt hûséges szurkolóinak!

A mérkõzés elõtt városunk legendás sportújságírójára és a tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori játékosunkra, Gordana Kovacevicre emlékeztünk. Bántóan kevesen látogattak ki a mérkõzésre, de akik kitartottak csapatunk mellett, azok lelkesen szurkoltak a lányoknak.

A Bourges pontjaival indult az összecsapás. Agresszíven védekezõ vendégeink a 3. percben már 5 ponttal vezettek (2-7). Szerencsére idõben észbe kaptunk, és az 5. percben már utol is értük a francia kosárlabda kirakat csapatát (9-9). Sõt, Maja büntetõivel a vezetést is átvettük (11-9). A fél csapatát le is cserélte az elégedetlen Pierre Vincent. Persze, akik pályára kerültek, cseppet sem voltak kisebb nevek, mint akik a kispadra kényszerültek. A 7. percben Edó elsõ labdaérintésébõl triplát dobott (14-9)! Egy 10-0-ás 4 percet nyújtva a 7. perc végén már 7 pont elõnyünk volt. A vendégek nem is vártak tovább az idõkéréssel (16-9). Ezúttal mi tartottunk bemutatót vendégeinknek a rájuk annyira jellemzõ precíz védekezésbõl. A 8. percben Digbeu büntetõje törte meg a franciák rossz sorozatát. Edó rutinjával ma is nagyon élt a fiatalok között. Az elsõ negyed vége elõtt a saját palánkjától indulva szlalomozott végig és fejezte be szép kosárral a támadást.

Az elsõ 10 percben kiharcolt 4 pontos elõnyünkhöz Tina, majd Edó adott hozzá rögtön kettõt-kettõt (27-19). Elõbb Carson zseniális triplája váltott ki elismerést, majd a nagy kedvvel játszó Edó bolondította meg az egész francia védelmet (13. perc 29-22). Tina gyorsan gyûjtögette a személyi hibákat, így a harmadik után a lázas betegen dirigáló Székely Norbert kénytelen volt lecserélni centerét. Carson vezérletével a 14. percre teljesen a nyakunkra jött ellenfelünk (29-28). Székely Norbert is érzékelte, hogy porszem került a gépezetbe, és magához hívta tanítványait. Kaltsidou büntetõi egy 8-0-s francia sorozatot és minimális vendég elõnyt jelentettek (29-30). A 18. percben kellett a szerencse is, de lényeg, a lényeg, Jeca dobása 3 pontot ért (35-34). A szünet elõtt fél perccel Maja és Edó összjátéka két pontot hozott a konyhára (39-38)! Székely Norbertnek volt még ideje egy idõkérésre, melynek egy Jeca tripla lett a vége (42-38).

Mi jegyeztük a második játékrész elsõ kosarát, de a finn játékvezetõ hölgy bennállás miatt érvénytelenítette a találatot. Kissé szigorúnak tûnt az ítélet. Így Miyem középtávolija lett az elsõ érvényes kosár a negyedben. A fantasztikusan kosarazó és idõnként irányítói szerepkörben is feltûnõ Edó elõhúzott egy újabb triplát a tarsolyából (23. perc 45-40). Maja is hozzátett egyet a távolból, mellyel 8 ponttal léptünk meg (50-42). Beindult a tripla parádé! A 25. percben Kata is elhelyezett egy trojkát, miközben Dodinak befújtak egy személyit (53-46). Carsont nehéz volt egy az egyben tartani. Az amerikai vendégjátékos 5 pontra hozta fel csapatát a 27. percben (55-50). A 27. perc végén Tina megkapta a negyedik faultját is az igen tevékeny izraeli játékvezetõtõl. A 29. percben újra egyenlõ állást jegyezhettünk fel (57-57). A negyed utolsó két percében az időkérésünk után újra erőre kaptunk, így négy pontos előnnyel várhattuk a záró 10 percet (62-58).

Letámadással zavarta a labdafelhozatalt ellenfelünk, de megoldottuk a feladatot. Edó pedig folytatta a gólgyártást! A 32. percben már 19 pontot számlált rutinos játékosunk (64-58). Zónára álltunk át, de Carson megtalálta a rést a védõfalon, ahogy a túloldalon Amber is. Igaz, õ emberrel a nyakán (33. perc 67-60). Nem sokkal késõbb már nem zavarta senki. Magára hagyták a sarokban, melyet triplával büntetett (70-62)! Sajnos lerázni nem tudtuk vendégeinket. A 35. percben Székely Norbert idõt is kért a hajrá elõtt (70-65). Amber minden erejét összeszedve harcolt, melynek eredménye már pontokban is megmutatkozott (36. perc 73-67). A 37. perc végén Dodi dupláját követõen 10 pontra nõtt a különbség (77-67)! A hátralevõ 3 percben esélyt sem adtunk ellenfelünknek a felzárkózásra és megérdemelt gyõzelmet arattunk. Egy bánatunk volt csupán, hogy két másik riválisunk, a Kassa és a Gorzow is győzelmet ünnepelhetett.

Székely Norbert: “Büszke vagyok a lányokra! Sok problémánk volt heteken, hónapokon keresztül, de az elmúlt másfél hét edzései, mentális tréningjei meghozták eredményüket. Látható volt, mennyit javult a dobószázalékunk, a védekezésünk, mennyivel jobban működtek a játékkapcsolataink. Úgy gondolom, mostantól már mindenki tarthat tőlünk! Ez a csapat bárhol, bárki ellen győzelmi esélyekkel léphet pályára!”

Pierre Vincent: “Nem vagyok elégedett. Nem koncentráltunk megfelelően a mérkőzés elején, és könnyű gólokat ajándékoztunk a jobban kosarazó Sopronnak. Az egyetlen pozitívum, hogy ennek ellenére sokáig nyílttá tudtuk tenni a mérkőzést.”

Eördögh Edit: “Büszke vagyok a csapatra! Bõ egy hete tudunk csak együtt készülni, számunkra most indul az Euroliga és a bajnokság!”

Katarina Manic: “Nem tudtuk megvalósítani mindazt, amire készültünk. Különösen védekezésben maradtunk el a várttól.”

MKB-EUROLEASING SOPRON – BOURGES BASKET 83-73 (23-19, 19-19, 20-20, 21-15)

Sopron, 800 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 7/3, Honti 12/6, Holt 16/3, Milovanovic 12/6, Horti 9 Cs.: Krivacevic 8, Eördögh 19/6, Semsei -, Varga –

Bourges Basket: Lardy 4, Salagnac 4, Carson 17/6, Miyem 15/3, Burgrova 7 Cs.: Manic 5, Kaltsidou 15/3, Digbeu 4, Ndongue 2