Erre a bravúrra vártunk!

2010 jan 16 / #sport

Maja Miljkovic továbbra is fájlalta a combját, így a kezdõ ötösben Semsei Barbara kapott helyet.

Langhorne büntetõivel a hazaiak szerezték a mérkõzés elsõ pontjait. Majd két perc után mi is betaláltunk. Honti Kata egyenlített (2-2). Az 5. percben egy sportszerûtlen fault után Amber büntetõjével átettük a vezetést (5. perc 6-7). Jeca triplája és Dodi duplája már 4 pontos vezetésünket eredményezte a 6. percre (8-12). Ekkor megtört a lendületünk, ellenfelünk egy 7-0-s szakaszt felmutatva magához ragadta az irányítást (8. perc 17-14). A negyed utolsó másodperceiben Honti Kata bravúros triplájával 3 pontra csökkentettük hátrányunkat (22-19).

Pontos védekezéssel és ponterõs támadójátékkal kezdtük a második 10 percet. Közel 3 percen át csak mi jegyeztünk kosarakat, és egy 9-0-s sorozattal fordítottunk. A spanyolok rossz sorozatát a vajkezû Joens triplája szakította meg (13. perc 25-28). Továbbra is hullámzott a mérkõzés. A 15. percben újra ellenfelünknél volt az elõny Eldebrink kosarát követõen (31-30). Székely Norbert elérkezettnek látta az idõt, hogy magához hívja játékosait. Az edzõi tanácsok megnyugtatták a lányokat, és a 18. percben már ellenfelünk kért idõt, miután 35-32-es vezetésre tettünk szert. Sajnos Jeca után Kata is begyûjtötte a harmadik hibáját. A túloldalon Dubljevicnek voltak hasonló problémái. A félidei eredményt Varga Zsófi középtávolija állította be (33-39).

A szünet után a pontok helyett a személyi hibákat gyûjtögettük nagy számban. Maja és Dodi is rövid idõn belül csatlakozott a három hibát számlálók táborába. Feltûnõen érzékenyebb volt a játékvezetõk sípja a mi oldalunkon. Míg ellenfelünk csupán 9, addig mi 18 személyi hibát kaptunk 24 perc alatt! Elõnyünket azonban még õriztük (24. perc 40-43). A 25. percre egy pontra olvadt az elõnyünk, de Maja egy triplával visszaverte ellenfelünk rohamait. A 26. percben így is utolértek minket Langhorne ziccerével, majd Cruz betörésbõl a vezetést is megszerezte csapatának (48-46). Hosszú percekig inkább a hibák jellemezték a mérkõzést, kosarat nem sokat láthattak a lelkes hazai nézõk (29. perc 52-48). A negyed utolsó percében Joens triplája és Langhorne 19. pontja nagyobb elõnyt eredményezett riválisunknak, de Amber büntetõivel látótávolságban maradtunk (57-52).

Amber ismét harcos betöréssel és pontos büntetõkkel vetette észre magát. Tina középtávolija után gyorsan jött a válasz a túloldalról, így csak megközelíteni tudtuk vendéglátóinkat (59-56). Kata villant a hármason túlról, tovább faragva a különbséget (35. perc 61-59). Jeca befordulása után már csak egy egységre voltunk, majd ismét õ volt a fõszereplõ. Rettentõ távolról is dobásra vállalkozott és bátorsága eredménnyel zárult (37. perc 62-64)! Fantasztikus izgalmakat hozott a végjáték! A 38. perc végén Dodi büntetõibõl csak egy ért célba, a túloldalon viszont triplát kaptunk (67-65). Az idõkérés után szépen végig játszottuk a figurát, melynek végén Amber szórt be egy triplát (67-68)! Jeca kapott egy támadó hibát 43 másodperccel a vége elõtt, mellyel kipontozódott. 15 másodperc volt már csak hátra, mikor Edó büntetõzhetett. Nem hibázott (67-70)! 15 másodperce maradt a hazaiaknak, hogy játékban maradjanak. Idõt is kértek, hogy kidolgozzanak egy figurát. Joens triplája kimaradt, mi pedig összeszedtük a lepattanót! A végeredményt Honti Kata büntetõje állította be! Bravúros gyõzelmünkkel a kezünkbe vettük a sorsunk a záró forduló elõtt!

Székely Norbert: “Köszönöm a csapat határtalan odaadását és azt, hogy ebben mindenki partner volt!”

Rivas Ecopolis – MKB-EUROLEASING SOPRON 67-71 (22-19, 11-20, 24-13, 10-19)

Madrid, 500 nézõ

Rivas Ecopolis: Moreno 1, Cruz 13/3, Dubljevic 8, Langhorne 19, Ujhelyi 11 Cs.: Joens 9/9, Eldebrink 2, Garcia 4, Császár –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Semsei 2, Honti 11/6, Holt 18/3, Milovanovic 12/6, Horti 10 Cs.: Eördögh 2, Krivacevic 4, Miljkovic 10/6, Varga 2