Fél lábbal már a négy között

2009 jan 09 / #lapszemle

A Magyar Kupa negyeddöntõjének elsõ összecsapásán csapatunk 23 pontos elõnyt harcolt ki a szombati, soproni visszavágóra. A sérülésébõl még teljesen fel nem épült Krivacevic Tina nélkül utaztunk le Szolnokra, a Magyar Kupa negyeddöntõjének elsõ mérkõzésére.

Úgy kezdtünk, ahogy azt Székely Norbert a mérkõzés elõtt kérte a lányoktól. Koncentrált védõ és támadó játékot nyújtva két perc alatt berámoltunk 8 pontot. A hazaiaknak majdnem 3 perc kellett az elsõ kosár megszerzéséhez (3. perc 2-8). A 7. percben még mindig 6 pont volt a különbség (9-15). Ekkor már a hazaiak is elkezdtek cserélgetni, nálunk pedig már 9 játékost rotált Székely Norbert. A 9. percben Horváth Lilla ziccerét követõen nõtt a mérkõzés során elõször két számjegyûvé elõnyünk, mely egyben az elsõ negyed végét is jelentette (11-22). Vezetõedzõnk elégedetten nyugtázta a látottakat.

Serbán Anett két pontos dobással hamar látótávolságba hozta csapatát (11. perc 16-22). Centereink ugyanilyen gyorsan gondoskodtak a 10 pontos különbség visszaállításáról (16-26). Továbbra is sokat állt a játék, a 15. percben már 12-12 személyi hibát számolhattunk össze a csapatok neve mellett az eredményjelzõn…

Mi elsõsorban a centereinket kerestük a labdákkal, míg ellenfelünk a külsõ posztot helyezte elõtérbe a támadások során. Jellemzõ, hogy a szolnokiak 9 kísérletével szemben mi csak a 17. percben próbálkoztunk elõször triplával, igaz Edó dobása célba is ért (22-33).

A szünet elõtti dobópárbaj végét Edó büntetõje zárta (31-44). Ebben a 10 percben a védekezésünk elmaradt a megszokottól, de vezetésünk nem forgott veszélyben.

A kis pihenõ után ontottuk a gólokat! A 23. percben kénytelenek voltak idõt kérni a hazaiak, miután 20 pontra nõtt az elõnyünk (36-56). Nagy iramot diktáltunk, többször is megoldhatatlan helyzet elé állítva a Szolnokot.

Külön öröm volt látni az ifjú Horváth Lilla bátor, és ponterõs játékát. Az õ triplájával 62-40 arányban vezettünk a 26. percben. A lányok egyébként is szépen megosztoztak a pontokon.

Az utolsó játékrészben visszaesett a koncentrációnk, melyet Rubold Eszter ügyes megmozdulásaival kihasznált a Szolnok. Székely Norbert ezt nem nézte jó szemmel, és magához rendelte tanítványait (33. perc 55-72). A pályára lépése után négy pontot termelõ Amber Holt pontjai után már ellenfelünk kért idõt (35. perc 60-79).

A vége megnyugtató 23 pontos gyõzelem lett, de a játék képén látszott, hogy van még mit javulnunk a január végi Euroliga rájátszásig.

Székely Norbert: “Nagyon messze vagyunk attól a formától, amit decemberben futottunk, de ez normális is. Nagyon sokat kell javulnunk, hogy legyen esélyünk a Krakkó ellen.”

Szolnoki NKK – MKB-EUROLEASING SOPRON 64-87 (11-22, 20-22, 15-25, 18-18)

Szolnok, 200 nézõ Jv.: Király L., Pozsonyi L.

Szolnoki NKK: Delmis 15/9, Darida 10, Boskovic 3/3, Kalmár-Nagy 10, Hegedûs 4 Cs.: Serbán 7/3, Sonyák -, Halmai 3, Szabó -, Zele 6, Rubold 6

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 13/3, Honti 4, Holt 15, Milovanovic 14, Horti 18 Cs.: Eördögh 9/3, Horváth Zs. -, Hadarics 2, Horváth L. 12/3