Felemésztett minket a pokol tüze

2009 ápr 03 / #lapszemle

A FINAL4 elõdöntõjében bátortalanul kezdtük a mérkõzést a félelmetesen pokoli hangulatban, mely alapvetõen meghatározta a játék képét. A végletekig küzdöttünk ugyan, de elmaradt a meglepetés, így vasárnap a bronzéremért lépünk pályára a Jekatyerinburg ellen.

Már az orosz elõdöntõ után hangolni kezdett a két szurkolótábor. Fantasztikus látvány volt az aréna! Lelkes szurkolóink igyekeztek felvenni a versenyt a hírüknek megfelelõen óriási hangzavart produkáló hazaiakkal.

Az elsõ kosarat mindenesetre mi szereztük, mégpedig az elsõ támadásunkból. Dodi pontos bejátszását váltotta pontokra Jeca. Innen 5 spanyol pont következett, és máris a hazaiak vezettek (2. perc 5-2).

Leírhatatlan hangulatot teremtettek a kéz mezbe, sálakba öltözött salamancai szimpatizánsok, csak úgy forrt a levegõ. Mentek is elõre megállíthatatlanul a hazaiak, és megléptek 6 ponttal (4. perc 10-4). Miután a sima ziccereink is kiperdültek a felettébb kemény gyûrûbõl, nem meglepõ, hogy pillanatok alatt két számjegyûre nõtt a különbség (6. perc 15-5). Székely Norbert élt is az idõkérés adta lehetõséggel. Cseréltünk is. Horváth Zsuzsi váltotta Kathleent, a karmesteri pálcát pedig Kata vette át.

Védekezésben pedig a szezon során oly sokszor hatásosnak bizonyuló zónára álltunk át. Zsuzsi elsõ dobása azonnal ült is, ráadásul a tripla vonal mögül.

Kata ellen elkövetett személyi hiba után a spanyolok is kikérték elsõ idejüket. Vélhetõen a zóna ellen próbáltak meg valamit kifundálni (9. perc 16-10). Amber is beszórt egy trojkát, mellyel 2 pontra jöttünk vissza (10. perc 16-14)! Sajnos De Mondt tartogatott még egy hárompontost a negyed végére (1. negyed 21-14).

Megint azok a fránya ziccerek! Amit mi kihagytunk, azt a túloldalon bedobták. A hátrányunk így ismét növekedett. Edó szerencsére itt is megmutatta, hogy a keze aranyat ér (12. perc 23-27). A lepattanózás terén rendre alul maradtunk, második esélyt adva ellenfelünknek. Eléggé hullámzott a mérkõzés, mely az elsõ negyedben összeszedett hátrány miatt sajnos azt is jelentette, hogy amikor felzárkóztunk, újra növekedni kezdett a távolság. Biztató volt ugyanakkor, hogy nem estünk össze, keményen harcoltunk (16. percben 31-25).

Sanchez triplája után így is újra két számjegyû különbséget jegyezhettünk fel a hazaiak javára (17. perc 38-27). Sanchez kapta el nagyon a fonalat, és emberrel a nyakán is célba juttatta a három pontost (18. perc 41-29). Két gyors támadással 10 pont alá jöttünk. Egy támadásra maradt idõ a szünetig, mely a hazaiakat illette. Szépen kivédekeztük és az ellentámadásból Kathleen pontos tempót dobott (Félidõ 41-35).

Két center szerezte a második félidõ elsõ találatait. Nálunk Dodi a palánk alól, a túloldalon Stampalija középtávolról talált be. Amber megállíthatatlanul termelte a pontokat! Ezúttal egy triplát helyezett el a gyûrûben, megszerezve 18. pontját (43-40). Az elsõ félidõben halványabb Dodi is felzárkózott mellé pontszerzésben, és végre lepattanóink is voltak!

Székely Norbert vezetõedzõnk a portugál bíróval nem volt kibékülve, de szavai nem találtak nyitott fülekre. Sajnos Jeca az MK döntõ elleni formáját hozta, szinte nem lehetett a pályán tartani. Pontjai, kreatív megmozdulásai rettentõen hiányoztak a pályáról (25. perc 51-46).

A koreográfia nem változott. Amint felküzdöttük magunkat, újra megnõtt a távolság (26. perc 55-46). Nagyon kellett Kathleen távoli bombája a 27. percben (55-50).

Ausztrál irányítónk a center posztról is eredményes volt, mellyel ismét a bûvös 3 pontra kapaszkodtunk fel (29. perc 55-52. Az áttörés azonban csak nem akart összejönni. Sõt a kimaradt ziccereinkre kosarakkal, pontosabban büntetõkkel válaszoltak a kék mezesek, így 8 pontos hátrányból várhattuk az utolsó negyedet (61-53).

Stampalija ejtésével ismét 10 volt közte (31. perc 63-53). Jeca újra pályára került, de le kellett cserélni. Ez legnagyobb bánatunkra nem az õ napja volt. Székely Norbert idõt kért. Egyre csak fogyott az idõ, míg a különbség nemhogy csökkent volna, még nõtt is (33. perc 65-53).

Nem adtuk azonban fel! Tina vetette észre magát ügyes megmozdulásokkal (34. perc 65-57). Dominguez egy tiszta triplával robbantotta fel a csarnokot, és verte vissza az éledõ reményeinket (35. perc 68-57). Két perccel a vége elõtt ellenfelünk folyamodott idõkéréshez, a különbség számukra több mint megnyugtató volt (74-62).

Bevetettük a letámadást is, közelebb is értünk (40. perc 81-75), de a rutinos vendéglátóink nem engedték már ki kezükbõl a gyõzelmet, ami spanyol fiesztát eredményezett. Kijutott azonban a vastapsból fiatal csapatunknak is, mely nem adta olcsón a bõrét az esélyesebb rendezõvel szemben.

A rendkívül szimpatikus helyiek majd egy percig kibálták kórusban csapatunk nevét, kifejezve elismerésüket.

Vasárnap a Jekatyerinburg ellen még nehezebb feladat következik. 11 órától a bronzéremért lépünk pályára!

Halcon Avenida – MKB-EUROLEASING SOPRON 85-78 (21-14, 20-21, 20-18, 24-25)

Salamanca, 6000 nézõ

Halcon Avenida: Dominguez 8/3, Basko 10, De Mondt 3/3, Willingham 20, Snow 17 Cs.: Sanchez 11/6, Stampalija 14, Rovira 2

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 13/6, Honti 13/6, Holt 21/9, Milovanovic 2, Horti 5 Cs.: Horváth Zs. 3/3, Krivacevic 9, Eördögh 12/6