Felőrlődtünk a hajrára

2009 dec 02 / #sport

Az utolsó negyed közepéig közel álltunk ellenfelünkhöz, de a hajrában elvesztettük a fonalat Kassán.

Az első mérkőzésünkhöz képest két új arcot is felfedezhettek a csapatunkat elkísérő szurkolóink ellenfelünk kezdő ötösében – McCoughtry és Fröhlich -, mely sokat erősödött az elmúlt hetekben. Nálunk bizakodásra adott okot, hogy Jeca csökkenő fájdalmakkal már készen állt a bevetésre.

Felváltva estek a kosarak a kezdés után, de mivel Tina még egy plusz büntetõt is értékesített, így nálunk volt az elõny (2. perc 4-5).

Maja sportszerûtlen hibája után fordított ellenfelünk (3. perc 10-5). A játékvezetõk mindkét oldalon csak úgy szórták a személyi hibákat, de ez a hiányzók által rövidebb kispad miatt nekünk nem nagyon kedvezett. A 3. perc végén a hosszú kihagyás után visszatérő Jeca elkezdte szórni a gólokat. Mennyire vártunk erre a pillanatra!

Két perc alatt 6 pontot rámolt be, mellyel a nyakára másztunk a Kassának (5. perc 13-11). Ha nem lettek volna azok a fránya eladott labdáink, akár közelebb is kerülhettünk volna. Így is csupán 4 pontos hátrányba kerültünk az elsõ negyedet követõen (21-17).

A lehető legrosszabbul indult a második 10 perc! Tina azonnal kapott egy faultot, mely már a harmadik volt centerünknél. Kata tempójával és Semõ triplájával ugyanakkor átvettük a vezetést (12. perc 21-22)!

Ugyanilyen gyorsan fordítottak a sárga mezesek, így a 13. percben már Székely Norbert kért idõt (26-22). Mindkét csapat bevállalta zóna védekezést. Ezúttal nem blokkoltunk le ennek látványától, igaz kellett ehhez a zóna elleni játékban kulcsembernek számító Jeca, aki remekül találta meg a réseket (16. perc 30-28). Sajnos ellenfelünk is hatékonynak bizonyult, állandósult a 3-5 pontos hazai vezetés (18. perc 35-30).

Az utolsó percben két gyors kosárral idõkérésre késztettük Stefan Sviteket (37-34). Volt még esélyünk kosárszerzésre, de Amber távolija leperdült a gyûrûrõl (37-34).

Ami nekünk nem jött össze távolról, az még Fröhlichnek is sikerült (23. perc 42-36). Távolról (és közép távolról…) egyébként sem ment a csapatnak. Csupán Semõ neve mellett állt sikeres tripla. Hiányoztak Dodi és Amber pontjai is.

A 26. percben már 9 pontos hátrányban voltunk (49-40). A 27. percben Tinát kellett leültetni, miután megkapta a negyedik személyi hibáját. Mccoughtry betörését követően a mérkőzés során először két számjegyű különbség alakult ki a felek között (28. perc 53-43). A negyed végéig kettõ ledolgoztunk, de még távol voltunk (58-50).

Moccoughtryval nem tudtunk mit kezdeni, az amerikai légiós 22. pontját szerezte a 31. percben. Nekünk is meg voltak a helyzeteink, de azokat rendre elpuskáztuk. Majdnem két és fél perc után dobtunk elõször kosarat a negyedben (60-52).

Nagy nehezen felküzdöttük magunkat 7 pontra, hogy aztán két kihagyással 12 pontra kerüljünk (35. perc 67-55). A 37. percben Eördögh Editnek fordult ki a bokája, nem is tudott a pályán maradni. Eladott labdáinkkal saját magunknak tettük nehézzé a végjátékot (is), melyben nemhogy csökkent volna, még növekedett is a különbség…Az utolsó 5 percben 10 pontot vert ránk a Kassa, így a várt szoros eredmény is elmaradt.

Jövõ héten hasonlóan nehéz feladat vár ránk a lengyel Gorzow otthonában.

Székely Norbert: Jobb volt ma a Kassa. Nekünk önbizalom problémáink voltak, melyek elsősorban támadásban mutatkoztak meg.

Good Angels Kosice – MKB-EUROLEASING SOPRON 75-58 (21-17, 16-17, 21-16, 17-8)

Kassa, 1200 nézõ

Good Angels Kosice: Carnoka 2, Hrickova -, McCoughtry 24/6, Dupree 16, Fröhlich 14/6 Cs.: Kupcikova 12, Michulkova 7/3, Hrickova -, Vackova -, Kovacova –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic -, Honti 6, Holt 9/3, Krivacevic 13, Horti 2 Cs.: Milovanovic 17, Semsei 4/3, Eördögh 7