Gyozni kell vasárnap!

2009 márc 18 / #lapszemle

Az utolsó elõtti fordulóban elszenvedtük elsõ vereségünket a magyar bajnokság idei szezonjában, így vasárnap gyõznünk kell hazai pályán az alapszakasz elsõséghez a Pécs ellen.

Úgy kezdtük a mérkõzést a Tisza-parton, ahogy reméltük, egy Jeca duplával. Sajnos ezzel ideiglenesen el is lõttük a puskaporunkat. A Szeged sem jeleskedett a pontszerzésben, de õk legalább háromszor betaláltak a negyed közepéig (5. perc 7-2). Egészen a 7. percig tartott a vesszõfutásunk. Ekkor Dodi iratkozott fel a dobólistára (7-4). Továbbra is nagyon pontatlanok voltak a csapatok. A 9. percig kellett várni a következõ találatra, mely a szegediek részérõl érkezett egészen a három pontos vonalon túlról. Zsuzsi azonnal lekopírozta Russai Petra találatát (10-7). A negyed vége elõtt Szakács kosara után kikértük elsõ idõnket, de több kosár már nem esett (14-7).

Dodi 2+1-es akciójával ezúttal is mi növeltük elsõként pontjaink számát, de Fürész nem hagyta válasz nélkül centerünk sikeres megmozdulását (12. perc 16-10). A 14. percben váltottunk irányító poszton. Kathleent Kinga váltotta a parketten (18-12). Edó is pályára került, a játékunk pedig ú lendületet vett (15. perc 18-16). Laczi Edit és Fürész Emõ azonban hamar elvette a kedvünk (18. perc 26-18). Amber büntetõivel a szünet elõtt ismét közelebb értünk, 4 pontos hátrányból várva a második játékrészt (26-22).

A szünet után Fürész folytatta jó sorozatát, de ezúttal Amber és Dodi húzott elõ egy-egy találatot. Donkó Orsolya rögtön idõt kért. Ismét Amber és Dodi villant, így bõ 23 perc után újra nálunk volt az elõny (28-30). A 24. percben jól jártunk! Zherzherunova beütötte a negyedik személyi hibáját, Kata pedig higgadtan értékesítette a megítélt büntetõket. Átvettük az irányítást, és pontos játékkal állva hagytuk vendéglátóinkat (25. perc 28-36)! A Szeged a 26. percben szerezte második találatát a szünet után. Igaz ez rögtön egy tripla volt, melyet Laczi Edit juttatott célba (31-36). Úgy tûnt ez újabb fordulópontot jelentett, amitõl szívesen eltekintettünk volna. A negyed végéig egy 8-0-s szakasszal egalizálta az állást ellenfelünk (36-36).

A fáradhatatlan Fürész Emõke indította a hajrát, mely után a forgatókönyv szerint a mi pontjainknak kellett volna következniük. Odáig rendben is volt, hogy Amber beköszönt, de Laczi Edit harmadik triplájával felborította a menetrendet (32. perc 42-38). Amber vette hátára együttesünket, és sokadik közelijével elõnyhöz juttatta csapatunk (34. perc 42-43). Fej-fej mellett a két gárda a végjátékig. Jeca a 38. percben jegyezte elsõ tripláját, de milyen fontos tripla volt ez (49-48)! A végjáték büntetõ és dobópárbajából mi jöttünk ki rosszabbul, így idén elõször vesztesen hagytuk el a parkettát a magyar bajnokság alapszakasza során.

Székely Norbert:

“Aki a tûzzel játszik, elõbb-utóbb megégeti magát…”

SZEVIÉP-Szeged – MKB-EUROLEASING SOPRON 58-52 (14-7, 12-15, 10-14, 22-16)

Szeged, 500 nézõ

SZEVIÉP-Szeged: Dubrovina 2, Németh -, Fürész 21/6, Maslowski 10, Zherzherunova 4 Cs.: Szakács 2, Russai 7/3, Laczi 12/9, Vincze –

MKB-EUROLEASING SOPRON:Macleod -, Honti 4, Holt 13, Milovanovic 13/3, Horti 15 Cs.: Krivacevic 2, Horváth Zs. 3/3, Eördögh E. 2, Hadarics –

Statisztika

2-pontos dobószázalék: 12/27 44% ill. 16/41 39%

3-pontos dobószázalék: 6/23 26% ill. 2/12 17%

Büntetõ dobószázalék: 16/17 94% ill. 14/17 82%

Lepattanó: 25 (Fürész, Maslowski 6-6) ill. 29 (Horti 6)

Gólpassz: 12 (Németh 7) ill. 11 (Honti 4)

Szerzett labda: 18 (Németh 5) ill. 17 (Horti 4)

Eladott labda: 17 ill. 17

Falt: 19 ill. 18

wb-sopron.com

Senki nincs biztonságban Szegeden

Bravúr a javából

Jó játékkal, kihasználva a Sopron átlagosnál gyengébb dobóformáját, tanári védekezés mellett felborította szerdán a papírformát a Szeviép-Szeged. A lányok végig küzdve, egymást segítve harcolták ki a győzelmet, hogy örömteli meglepetést szerezzenek a sportcsarnok megtelt lelátóin helyet foglaló szegedieknek. Hiába fordított az Euroliga döntőjére készülő bajnokcsapat, mindig akadt valaki, aki lelket öntött a fehérmezesekbe.

Bár elhoztuk a labdát, mégis a Sopron szerezte a mérkőzés első gólját. Válaszként a meccsen végig hatalmasat küzdő Fűrész Emő vágott be egy triplát, majd Maslowski büntetőivel szereztünk előnyt. A feszültséget jól jelezte, hogy ajtó-ablak helyzetek, ziccerek maradtak ki, az első negyedben főleg a Sopron hibázott. Honti kosara után Orsi időt kér.

Hasznos: Russai triplájával, Szakács Ildikó ziccerével és Emő gyönyörű egy-egyezése után Léna duplájával szerzünk komolyabb előnyt. Még időt kér a Sopron, de az eredmény már nem változik.

A következő negyed soproni kosárral, és szegedi gólcsenddel indul, melyet Emő tör meg. A Sopron találja meg hamarabb a dobóformáját, szépen faragják hátrányukat. Az ötödik percben 16–14-nél időt is kér Donkó Orsolya, ennek ellenére marad az enyhe soproni fölény. Maslowski talál be, majd Laczi Edit rögtön egy triplával mutatkozik be a csere után. Büntetőkkel araszol az eredmény után a soproni gárda, Emő egy góljó és büntetővel válaszol. A nagyszünet négypontos szegedi előnnyel kezdődik.

A harmadik negyed, bár Emő duplájával kezdődik, mégis a Sopron játékáról szól: a harmadik percben már egál az állás. Léna összeszedi a negyedik faultját, sajnos le kell hozni. Horti Dóra vezényletével folytatja a rohamot a vendégcsapat.

Laczi Edit újabb triplája hozza vissza a szegedi reményeket. A feszültség egyértelműen a játék rovására megy, sokat hibázik mindkét csapat. A negyed végén még egyszer betalálunk, majd az utolsó másodpercben Laczi Edit juttattja góljó és büntetőhöz a csapatot. A három ponttal egál a mérkőzés állása.

A mindent eldöntő negyedik negyedre a kezdőcsapat tér vissza. Továbbra is Fűrész Emő, illetve a nagyszerű formában játszó Laczi Edit viszi a hátán a csapatot. Edit újabb triplát szór be, Emő duplákat enged el. Egy ideig tarthatatlannak bizonyul Amber Holt, de Emő triplája ismét szegedi előnyt jelent. Időt is kér Székely Norbert. Léna büntetőket értékesít.

Hibát hibára halmoz a kapkodó Sopron, de a Szeged is inkább a védekezésre koncentrál. Mindkét mester sorra kéri ki az idejét, Norbertnek pontok hiányoznak, Orsi a mez alá dugatná a labdát legszívesebben. Faultokra kényszerül a Sopron, ezeket mind jól értékesítjük. Egymás után szerez két kosarat a vendégcsapat, de már ez is kevés a győzelemhez. A szintén parádésan játszó Maslowski utolsó két büntetőjével alakul ki az 58–52-es végeredmény. Nagyszerű játékkal, szívvel és ésszel játszva győzött a most jobbiknak bizonyuló hazai csapat.

SZEVIÉP-SZEGED–MKB-EUROLEASING SOPRON 58–52 (14–7, 12–15, 10–14, 22–16)
Szeged, 1000 néző. V: Földházi, Hegedűs T., Gál J.
SZEGED: Dubrovina 2, Németh B., FŰRÉSZ E. 21/6, MASLOWSKI 10, ZSERZSERUNOVA 4. Cs: Szakács 2, Russai 7/3, LACZI 12/9, Vincze. Edző: Donkó Orsolya
SOPRON: MacLeod, Honti 4, HOLT 13, Milovanovics 13/3, HORTI 15. Cs: Horváth Zsu. 3/3, Krivacsevics 2, Eördögh 2, Hadarics. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–2. 8. p.: 10–4. 12. p.: 14–10. 15. p.: 18–14. 18. p.: 26–18. 23. p.: 28–26. 25. p.: 28–34. 28. p.: 33–36. 32. p.: 42–38. 35. p.: 44–45. 37. p.: 49–45
Kipontozódott: Zserzserunova (40. p.)

Székely Norbert: Aki a tűzzel játszik, az előbb-utóbb megég.

Donkó Orsolya: Büszke vagyok a lányokra, akik megérdemlik a közönség túláradó szeretetét. Bízom abban, hogy szombaton a BSE ellen csapatom megismétli mai teljesítményét.