Hatalmas verést mért a Pécs az enervált Sopronra a rangadón

2007 dec 10 / #csak úgy

Hatalmas verést mért a Pécs az enervált Sopronra a rangadónA női kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában a vártnál simább győzelmet aratott a Pécs hazai pályán a Sopron ellen. A mérkőzésen végig Rátgéber László együttese vezetett, s előnyét folyamatosan növelve végül 81-61-re nyert.

Iványi Dalma indította Fegyverneky Zsófiát, aki egy laza mozdulattal feltette a gyűrűre a labdát. A sikeres kosár egyben azt is jelentette, hogy a Pécs 7-0-s rohammal kezdte a találkozót. Az első vendégpontokat Gorbunova Olekszandra hármasa jelentette, ám a folytatásban is a hazai együttes uralta a játékot.

A negyed végén az egyik oldalon Semsei Barbara, majd a másikon Iványi Dalma dobott kosarat a kígyótérről, így kisebb meglepetésre tetemesnek mondható, tízpontos (27-17) pécsi vezetéssel kezdték a második felvonást a csapatok.

Székely Norbert a rövid pihenő alkalmával hasznos információkkal láthatta el lányait, a második negyed elején ugyanis zárkózott a Sopron.

A 14. percben Eördögh Edit értékesítette büntetőjét, ám második lehetőségét kihagyta, így csak öt pontra jött föl a vendégegyüttes. A lendület azonban megtört, a Pécs ismét magához ragadta a kezdeményezést. Coelho de Jesus Graziane kétpontosa az első félidő legnagyobb különbségét (33-22) eredményezte a két csapat között.

De ismét nem adta föl a bajnokcsapat. Öt másodperccel a nagyszünet előtt Honti Kata tört be a soproni palánk alá, az ellene elkövetett faultot követően pedig kétszer próbálkozhatott a büntetővonalról. Miután a labda csak egyszer landolt a gyűrűben, a félidőben 40-34 állt az eredményjelző táblán.

A harmadik tíz percben hiába próbált meg mindent az MKB, az Iványi Dalma vezette hazai együttes nem engedte közel ellenfelét. Iványi azon túl, hogy remekül irányította a társakat, sorozatban szállította a hárompontosokat, néha szinte a félpályáról talált be hazánk legjobb kosárlabdázó hölgye.

A Sopron játéka teljesen összeesett, a 67-50-es állást követően a záróperiódusban már gálázott a hazai csapat, az utolsó percekben csak a végső különbség volt a kérdés.

Végül a Pécs 81-61-re nyert, így már csak a mecseki gárda maradt veretlen a mérkőzést követően.

UNIQA NB I, A CSOPORT, NŐK, 10. FORDULÓ:
MIZO PÉCS 2010–MKB-EUROLEASING SOPRON 81–61 (27–17, 13–17, 27–16, 14–11) Pécs, 3500 néző, V: Vígh, Cziffra

PÉCS: IVÁNYI 16/15, FEGYVERNEKY 10, Mészáros, PODRUG 10, GRAZIANE 18/3. CSERE: VAJDA 13/3, Somogyi A. 9/3, Sarok 2, Krivacsevics 3

SOPRON: Németh 8, Honti 5, GORBUNOVA 9/3, Károlyi 5/3, Branzova 2. CSERE: SEMSEI 10/6, HORTI 11, Milovanovics 5, Eördögh 4/3, Horváth I Zsuzsanna 2

Az eredmény alakulása: 2. p.: 7–0. 4. p.: 12–3. 6. p.: 12–7. 10. p.: 24–14. 13. p.: 27–22. 15. p.: 33–22. 18. p.: 34–29. 22. p.: 46–34. 28. p.: 62–44. 34. p.: 69–50. 38. p.: 75–54

Kipontozódott: Sarok (33. p.), Horváth I Zsuzsanna (34. p.), Milovanovics (38. p.)