Helyén volt a szívünk!

2008 nov 20 / #lapszemle

Nagy csatában, küzdenitudásból jelesre vizsgázva szereztük meg negyedik gyõzelmünket a csoportunkban. A vendégek kezdték meg ugyan a pontgyártást, de a második perc végén már 7 pont állt csapatunk neve mellett, melybõl ötöt Jeca jegyzett (7-2). A negyedik perc elején kényszerû cserét kellett végrehajtanunk.

Egy ütközés után Dodi bicegett le fájdalmas arccal a pályáról, a helyére Tina érkezett. A vendégeknél ugyanakkor Troina kérte cserét. A 6. percben ismét a szívósan játszó lettek vezettek (11-12). A védekezésünkkel elégedetlen Székely Norbert cserére szánta el magát, és szólította Ambert, aki az elmúlt napokban betegeskedett, így csak a kispadon kezdhette a találkozót. A játék kiegyenlített volt, hol az egyik, hol a másik gárda ért el kosarat (8. perc 18-18). A negyed végén zónára álltunk át, de lemaradtunk Troináról, aki pedig kifejezetten jó távoli dobó. A negyed végét mégis elõnnyel zártuk, köszönhetõen Horváth Zsuzsi szép betörés után elért találatának (22-21).

Zsuzsi adott pontos labdát a palánk alá befutó Ambernek, aki nem hibázott. Kublina már a 12. percben a harmadik személyi hibájánál járt, ezúttal Tina ellen nem volt szabályos ellenszere. Továbbra is látványosan támadtunk, de a védekezésünkkel akadtak gondok. Hibáinkért rendre kapott pontokkal feleltünk. A 13. perc elején a vendégek szánták el magukat elsõként az idõkérésre (30-26). Megtaláltuk a zónájukon a réseket, csak sajnos elpuskáztuk az adódó helyzeteinket. Hosszú percekre beállt a 2-4 pontos különbség (17. perc 36-32). A szünet elõtt Székely Norbert gondolta úgy, hogy ad még pár tanácsot tanítványainak (18. perc 38-34). Az utolsó akcióra is nekünk nyílt alkalmunk, de elõtte ismét idõt kértünk, hogy megbeszéljük a figurát. El is jutottunk a ziccerig, de végül Kathleen kezében maradt a lehetõség.

Két labdaszerzéssel, majd azokból gyors kontrával indítottuk a második félidõt, melyre válaszként idõt kért ellenfelünk (23. perc 44-36). Jeca betörése után a mérkõzés során elõször két számjegyûre növekedett a különbség (23. perc 46-36). Carson fújt riadót a lettek oldaláról, de Dodi vezérletével visszavertük az elsõ rohamokat (26. perc 51-41). Brumermane jutott elsõként a kipontozódás sorsára a 26. perc végén, de Kublina is 4 hibával állt, melybõl igyekeztünk elõnyt faragni. Sajnos nem sikerült, sõt a negyed végén nyakunkra jött a távolról hatékonyabban célzó lett gárda (53-49).

Nehéz utolsó 10 percnek néztünk elébe! A fáradtságtól egyre több hiba csúszott a két együttes játékába, melyet az edzõk sok cserével igyekeztek kompenzálni. A 34. perc végén vendég idõkérés szakította meg a játékot Tina kosarát követõen (59-53). Fiatal játékosunk ügyes kosarakkal vetette észre magát. Letámadást is bevetettünk, melybõl egymás után kétszer is megszereztük a labdát. Látva csapata bizonytalankodását, rögtön idõt kért Ainars Cukste (37. perc 65-53). A hátralevõ idõben okosan járattuk a labdát, nem adva esélyt ellenfelünknek. Jöhetett a megérdemelt vastaps és ünneplés!

Székely Norbert: “Az elsõ félidõben gyengén védekeztünk, a másodikra azonban már összeállt a védõjátékunk, ezért tudtunk gyorsan és pontosabban játszani, mely meghozta eredményét.”

Ainars Cukste: “Nehéz meccsre készültünk, és ezt is kaptuk. A találkozó nagy részében egyenrangú partnerei voltunk a hazaiaknak, akik egy-két szakaszban elléptek mellõlünk, és ezzel kiharcolták a gyõzelmet.”

Honti Kata: “Az elsõ félidei játékunk után jogosan kaptunk kemény szavakat a szünetben, mely megtette hatását. Úgy gondolom akár nagyobb is lehetett volna a különbség, de ehhez sokkal jobb játékra lett volna szükség a mérkõzés elsõ felében.”

Ieva Kublina: “Nem vagyok boldog! Ellenfelünk jól kosárlabdázott, mi viszont a harmadik negyedben elaludtunk, így utána már csak futottunk az eredmény után.”

MKB-EUROLEASING SOPRON – TTT RIGA 69-59 (22-21, 18-15, 13-13, 16-10)

Sopron, 1300 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 5, Honti 8, Eördögh 2, Milovanovic 11/3, Horti 13 Cs.: Holt 14, Krivacevic 14, Horváth Zs. 2

TTT RIGA: Burian 2, Carson 11, Troina 19/9, Kublina 11/3, Kityzina 10 Cs.: Krumberga 6, Brumermane -, Jekabsone –