Heti mérleg: Háromból három

2009 márc 15 / #lapszemle

Harcos kis mérkõzést láthatott, aki a két csapat mérkõzését választotta szombat délutáni programjának. Ráadásul a gyõzelem sem maradt el így igazán jó hétvégi kikapcsolódásnak számított a bajnoki találkozó.

A héten már harmadik alkalommal léptünk pályára bajnoki mérkõzésen. Ezúttal a BSE volt az ellenfelünk, akik a decemberi fõvárosi mérkõzésen megizzasztották csapatunkat.

Mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát játékba. A piros mezes vendégek szívósan tapadtak ránk, könyörtelenül büntetve a védekezésbeli hibáinkat (7. perc 13-10). A dobásbiztonsággal mindkét együttesnek akadtak gondjai, így viszonylag kevés pontot hozott az elsõ negyed (15-14).

A küzdõ jelleg dominált a folytatásban is. A 14. percben Farkas Sándor kért idõt, de ez inkább nekünk tett jót, és két látványos támadással 10 pontra növeltük a különbséget (26-16). Játékban tartotta magát azonban ellenfelünk, sõt még faragtak is hátrányukból (17. perc 31-24). A szünet elõtti perceket megpörgettük, és ha Jeca az utolsó másodpercben nem üt oda, akkor még kapott pont nélkül is megúszhattuk volna ezt a szakaszt (41-26).

A szünet után kezdetben tovább nõtt a távolság, majd szépen magunkra húztuk a vendégeket. Székely Norbert sem bírta sokáig cérnával, hogy ennyire visszaestünk a koncentráció terén, és magához rendelte játékosait egy kis elbeszélgetésre (27. perc 52-41). Néha csak úgy szikrázott a parketta, és az edzõi kispadok környéke. A negyedet végül egy ponttal, de elvesztettük.

Kiss Gabriella triplájával, majd Kocsis Bogi büntetõivel 10 pont alá jött a BSE a 32. percben (62-54). A 35. percben, a hajrá elõtt ismét Székely Norbert látta idejét néhány tanács kiosztására (35. perc 67-60). Jött a lelátóról a biztatás, melyre szükségünk is volt. Két perc alatt két fõvárosi idõkérés, miközben a különbség újra megnyugtatóan növekedett egy 8-2-es rohamunk eredményeként (37. perc 75-62). A mérkõzés végéig magabiztosan tartottuk a különbséget, így háromból három gyõzelemmel zártuk ezt a megerõltetõ hetet.

Székely Norbert: “Látszott a csapaton, hogy ezen a héten három mérkõzést is játszottunk. Nem voltunk a topon, de örülünk, hogy hoztuk ezt a kötelezõ mérkõzést is.”

MKB-EUROLEASING SOPRON – BSE 81-67 (15-14, 26-12, 19-20, 21-21)

Sopron, 800 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 9/3, Honti 12, Holt 7, Milovanovic 18, Horti 20 Cs.: Krivacevic 7, Horváth Zs. 4, Eördögh 4

BSE: Hardy 4, Zsovár 10, Szlimák 8, Maksimovic 4, Milkova 6 Cs.: Kocsis 6, Kiss 9/3, Aranyics 2, Koncz 9/9, Simon 9/3