Keményen megdolgoztunk az elõnyért!

2009 ápr 25 / #lapszemle

A bajnoki döntõ harmadik mérkõzése óriási csatáját csapatunk nyerte, így egy lépésre kerültünk a bajnoki céljainktól. Folytatás vasárnap 17 órától, Szegeden.

A vártnál kevesebben látogattak ki a bajnoki döntõ harmadik összecsapására, és Szegedrõl sem annyian érkeztek, mint amire számítottunk. Ettõl függetlenül a jó hangulat adott volt, a csarnokban levõk kitettek magukért.

Mindjárt az elsõ támadás kosarat hozott. Honti Kata célzott pontosan középtávolról. Fürész Emõke a szokásos triplájával válaszolt. Igaz hagytunk neki bõven helyet (2. perc 2-3). Másfél perc elteltével már cserére szánta el magát Donkó Orsolya. Szakácsot váltotta Laczi Edit. Láthatóan nagyobb ritmust diktáltunk, mint az utóbbi két mérkõzésen. Az eladott labdáinknak köszönhetõen azonban nem tudtunk jelentõsebb elõnyt kiharcolni.

Sõt, Maslowski megmozdulása már vendég elõnyt jelentett (4. perc 7-9). A szegedi mérkõzésen gólképtelen Maslowski ezúttal nem tudott dobást hibázni, az 5. percben már 8 pontot számlált. Kathleen tiplájával ismét nálunk volt az elõny (14-13). Elkaptuk a fonalat!

Ausztrál irányítónk újabb hármasa után 8 pontra növekedett a különbség (6. perc 21-13). Donkó Orsolya azonnal idõt kért. Pályára lépett Russai Petra is, aki hamar dobóhelyzetbe került, de szerencsére pontatlan volt a dobása (23-16). Védekezésünk stabil volt (mindössze három szegedi játékos neve mellett állt pont), de támadásban sok rossz döntést hoztunk, mely fõleg eladott labdákban mutatkozott meg. Így ahelyett, hogy 10 pont fölé növeltük volna a távolságot, esélyt adtunk ellenfelünknek a felzárkózásra. A negyedet Fürész Emõke körtébõl elengedett tempója zárta (26-20).

Fürész Emõ cseréjével folytatódott a mérkõzés. A kiváló játékos egy rossz lépés után bicegett le. Laczi Edit triplája és Zherzherunova ziccerét követõen 4 pontra olvadt az elõnyünk (12. perc 29-25). Székely Norbert magához is hívta tanítványait.

Az idõkérés után Maslowski büntetõivel tovább csökkent a különbség. Átálltunk zónára, mely Szegeden is bevált. Horváth Zsuzsi triplával lendítette el csapatunkat a holtpontról (14. perc 32-27). Nagyon nehéz mérkõzésnek lehettünk szemtanúi. A bosszantó hibák Székely Norbert vezetõedzõnél is túlfeszítették a húrt, melynek következményeként – kispadunk “örömére” – Föld körüli pályára állt egy vizespalack.

Lehet, hogy ez kellett a lányoknak, akik nagyobb sebességre kapcsolva ismét növelték a távolságot (18. perc 46-38). A szünet elõtt Tina, követve Zerzherunovát, begyûjtötte a harmadik személyi hibáját. Szerencsére nem cserélte le Székely Norbert , melyet egy 2+1-es akcióval hálált meg. A szünetbeli eredményt Amber állította be, mellyel a mérkõzés során a legjobbkor növeltük két számjegyûre a különbséget (53-42).

A félidõ után pillanatok alatt elléptünk a vendégektõl, akiknél Donkó Orsolya egy technikai hibát is kiharcolt magának (21. perc 60-42). Fürész Emõke szokás szerint a hátán vitte csapatát. Ezúttal egy triplával vetette észre magát. Szerkezetet is váltottunk, egy tipikus centerrel álltunk fel.

A fáradtságból adódó bosszantó hibánkat rendre kihasználta a Szeged, de az irányítást nem adtuk ki a kezünkbõl (24. perc 65-52). A 25. percben Tinát kellett leültetni, miután összeszedte a negyedik személyi hibáját is. A küzdésre, és az izgalmakra nem lehetett panasz, hatalmas párharcok zajlottak a parketten. A Szeged nem hagyta, hogy eldöntsük a mérkõzést (28. perc 73-62).

A jól játszó Horváth Zsuzsi közben fõszereplõvé lépett elõ, és egy tripla bemutatót tartva idõkérésre késztette a vendégeket (29. perc 79-64). A negyed végén Laczi Edit kapott ajándékba egy bónusz büntetõt, de Edó is higgadtan értékesítette a javára megítélt büntetõket (81-67).

A legjobb ötösével indult neki a hajrának a Szeged, ami teljesen logikus lépés volt. Maslowski egy triplával adta jelét, hogy még egyáltalán nem futott le a mérkõzés. Székely Norbert visszahozta a pályára Ambert, akinek a lendületes játéka hiányzott az elmúlt percekben. A pontok is elmaradtak, szerencsére nem csak nálunk (34. perc 83-70). Két fáradt csapat végjátékát láthattuk. Láthatóan levegõ után kapkodtak a nagy csata fõszereplõi. A 38. perc végén Tina középtávolijával eldõlni látszódott a küzdelem (91-76). A Vége 20 pontos gyõzelem lett. Az állás ezzel 2-1 nekünk.

Székely Norbert: “Nagyszerû támadójáték mellett a védekezésünk gyengélkedése miatt volt szoros az elsõ három negyed. A végére azonban mindenki átérezte, hogy mérkõzést, bajnokságot csak védekezéssel lehet nyerni.”

MKB-EUROLEASING SOPRON – SZEVIÉP-Szeged 97-77 (26-20, 27-22, 28-25, 16-10)

Sopron, 1300 nézõ Jv.: Bodnár, Benczur, Tóth

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 12/6, Honti 13, Holt 11, Milovanovic 8, Horti 20 Cs.: Krivacevic 16, Eördögh 5/3, Horváth Zs. 12/12, Hadarics -, Semsei –

SZEVIÉP-Szeged: Németh 8, Fürész 17/6, Szakács -, Maslowski 20/3, Zherzherunova 14 Cs.: Vincze 6, Laczi 9/6, Russai 2, Pusztai 1