Készülhetunk az elõdöntõre!

2009 ápr 12 / #lapszemle

Csapatunk a fárasztó sorozat közepette is magabiztosan vette az akadályt a bajnoki negyeddöntõben, és két mérkõzésen jobbnak bizonyult a szimpatikus Vasas-Csata fiataljainál. Az elõdöntõt kedden kezdjük a Gyõr ellen.

A keddi mérkõzéshez képest újra kezdõben üdvözölhettük Honti Katát, aki kellemetlen csuklófájdalmai miatt volt kénytelen kihagyni az elsõ mérkõzést.

Úgy kezdtük a mérkõzést, ahogy az egy FINAL4 résztvevõhöz illik! Pontos védekezés, hibátlan támadójáték, és máris 8 pontos elõnyre tettünk szert (3. perc 0-8). Az elsõ fõvárosi találatot a tehetséges fiatal center, Mansare Finda jegyezte a 3. perc végén. Amber második triplájával két számjegyû különbség mutatkozott a felek között a negyed közepén, melyet Jeca triplája tetézett (6. perc 2-16).

A negyed második felében kicsit lazítottunk a védekezésünkön, melyet a szimpatikus csatás fiatalok ki is használtak, faragva ezzel hátrányukból (10. perc 14-23). A 13. percben Horti Dóra és Eördögh Edit is feliratkozott a pontszerzõk listájára 15 pontra növelve elõnyünket (14-29).

Székely Norbert sokat cserélt, Horváth Lilla bevetésével már 11 játékost forgatott. Ismét nagyobb sebességre kapcsoltunk, és Honti Kata duplájával már 20-on túlra ugrottunk (18. perc 22-43). A félidõt Horváth Zsuzsi és Fritz Judit kosarai zárták (26-50).

Ellenállhatatlanul kosaraztunk a szünet után is! A régi fényében csillogó Jeca ontotta gólokat (18 pont), Horváth Zsuzsi (9 pont) pedig nem tudott dobást hibázni. A negyed közepéig 17 pontot rámoltunk be, és ami még fontosabb, mindeközben csupán 3 pontot kaptunk (26. perc 29-67)!

Látványos játékkal szolgáltuk ki a Pasarétre kilátogató kosárlabda barátokat. A tetemes különbség együtt járt a koncentráció csökkenésével, de az elõttünk álló nehéz sorozat elõtt ez teljes mértékben érthetõ volt. A 33. percben a 15 éves Vágvölgyi Petra is lehetõséget kapott, hogy bizonyítsa tehetségét.

Nem sok pont esett a hátralevõ idõben, csapatunk kettõs gyõzelemmel jutott be az elõdöntõbe, ahol a Gyõr lesz az ellenfelünk.

Székely Norbert: “A jól felkészített Vasas-Csata ellen léptünk tovább az elõdöntõbe. Remélem csapatunk továbbra is fejlõdõ játékot fog mutatni.”

Vasas-Csata – MKB-EUROLEASING SOPRON 48-82 (14-23, 12-27, 12-20, 10-12)

Budapest, 300 nézõ

Vasas-Csata: Laklóth 9/6, Czank 2, Fritz 10/6, Fejes 6, Mansare F. 10 Cs.: Szondy -, Mansare M. 2,Gyõr 5, Bajnóczi 4

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 4, Honti 9/3, Holt 14/6, Milovanovic 18/6, Horti 2 Cs.: Hadarics -, Krivacevic 13, Horváth Zs. 9/3, Eördögh 9, Horváth L. 4, Semsei -, Vágvölgyi –

2-pontos dobószázalék: 15/45 33% ill. 25/52 48%

3-pontos dobószázalék: 4/15 27% ill. 6/11 55%

Büntetõ dobószázalék: 6/11 55% ill. 14/14 100%

Lepattanó: 28 (Mansare F. 7) ill. 28 (Horváth L. 6)

Gólpassz: 12 (Szondy 5) ill. 19 (Hadarics 5)

Szerzett labda: 8 ill. 21 (Milovanovic 6)