Megvan az első

2007 jan 31 / #sport

Megvan az első - forrás: [origo]Az MKB-Euroleasing Sopron csapata, az Euroliga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén nagy csatában, 10 ponttal legyőzte a világsztárokkal felálló Jekatyerinburg együttesét, és a két győzelemig tartó párharcban, akár a következő mérkőzésen, pénteken,  idegenben ki is harcolhatja a továbbjutást.

Megvan az elsőA mérkőzésen a hazai csapat szerezte meg a vezetést, de az oroszok rövidesen átvették a vezetést, a negyed végén 18:18-as állást mutatott az eredményjelző. A második negyed, és ezzel a félidő 41:37 -re, a jobban összpontosító vendégeké volt.

Megvan az elsőA harmadik negyedre a négypontos hátrányban lévő hazaiak, harcosabbak, és pontosabbak voltak, mint az azt megelőző negyedekben, és újra megfordították a mérkőzést, és a játékrészt nyolc ponttal nyerték. Az utolsó negyed négy pontos soproni előnnyel indult, amit a pontosan büntetőző és közönsége által hajtott MKB a a 38 percre 10 pontra növelt. Az utolsó percek a faltok és büntetők jegyében teltek de csaptunk jól koncentrált, és nagy csatában, megérdemelte a világsztárokkal felálló, de csapatként rosszabbul funkcionáló oroszokat. Folytatás pénteken Jekatyerinburgban, ahol ha nyerünk megvan a továbbjutás, ha nem , akkor a mindent eldöntő összecsapás Sopronban lesz.

MKB-EUROLEASING SOPRON – JEKATYERINBURG (orosz) 86-76 (18–18, 19–23, 26–18, 23–17)
Sopron, 2000 néző. V: Nakic (horvát), Tatics (szerb)
SOPRON: Németh 4, HONTI 13, HORVÁTH ZSUZSA. 7/3, Cserny 8, IV. MATOVICS 14. Cs.: BRANZOVA 19/12, GORBUNOVA 11, KÁROLYI 10/6. Edző: Székely Norbert.
JEKATYERINBURG: WHALEN 13, BARNES 10/6, Karpova, BATKOVIC 19, FORD 12. Cs.: Zakaluzsnaja 9, SAURET-GILLESPIE 11/3, Szitnjak, Kuzina 2, Lescseva. Edző: Milan Veverka.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–4. 6. p.: 9–12. 8. p.: 14–12. 13. p.: 24–24. 15. p.: 31–24. 17. p.: 31–33. 25. p.: 47–51. 27. p.: 57–53. 29. p.: 57–59. 30. p.: 63–59. 34. p.: 63–63. 38. p.: 75–65
Kipontozódott: Batkovic (34. p.), Branzova (39. p.), Barnes (40. p.) Whalen (40. p.)
Mezőnybeli dobószázalék: 24/48 50%, ill. 28/71 39%. Büntetők dobószázaléka: 31/36 86%, ill. 18/25 72%. Lepattanók: 36, ill. 36. Legtöbb lepattanó: Iv. Matovics 11, ill. Ford 13. Legtöbb gólpassz: Németh 6, ill. Whalen 3

A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára. folytatás, február 2-án, pénteken Oroszországban