Megvédte bajnoki címét az MKB-Euroleasing Sopron

2008 máj 29 / #lapszemle

A címvédő MKB-Euroleasing Sopron ötödik aranyérmét szerezte meg a női kosárlabda-bajnokságban, miután a döntő negyedik mérkőzésén magabiztosan verte a vendég MiZo Pécs 2010-et, s ezzel 3-1-re megnyerte a párharcot.

A zsúfolásig telt MKB Arénában 5-5-ig haladtak egymás mellett a csapatok, ekkor a címvédő soproniak Gorbunova révén egy 9-0-ás rohammal “robbantottak”. A tízszeres bajnok Pécs – amely a finálé nyitányán elherdálta az alapszakasz-győzelemért járó pályaelőnyt – azonban megrázta magát, és csakhamar 4 pontra faragta a különbséget.

A 12. percben azonban már 12 pontra nőtt Székely Norbert együttesének az előnye, miközben a túloldalon a sérüléssel küszködő csapatkapitány, Iványi szinte veszélytelen volt a gyűrűre, és jobbára csak Vajda próbálta ellensúlyozni a házigazdák tempóját. Az éppen Sopronból érkezett Vajda már 15 pontnál tartott, és 36-30-nál ismét nyílt lett a csata, ám egy újabb 9-0-ás hazai sorozatnak köszönhetően a félidőben már 47-32 volt az állás.

Nagyszünet után 3 percig Podrug duplája jelentette az egyetlen eseményt, ám Rátgéber László alakulata nem tudott közelebb férkőzni, részben mert Iványi 1, a 19 pontjával az előző meccs hősévé előlépett Fegyverneky pedig 2 ponton ragadt, ráadásul Vajda is megtorpant. Mindeközben a rájátszás során eddig háttérben maradt Németh a zöld-sárgák legjobbjává avanzsált, így a címvédő 64-50-ről kezdhette meg az utolsó szakaszt.

A záró negyed már nem tartogatott különösebb izgalmakat, a hazaiak magabiztosan őrizték előnyüket, és végül – miközben a közönség felállva ünnepelte őket – az előzetes várakozásokra rácáfolva, pályahátrányból nyerték meg 3-1-re a döntősorozatot.

A Sopron 1993, 1999, 2002 és 2007 után ötödször diadalmaskodott a magyar pontvadászatban.

Székely Norbert (az MKB-Euroleasing Sopron vezetőedzője): “Végig kezünkben tartottuk a mérkőzést és a harmadik negyedben, amikor jött egy kisebb hullámvölgy, védekezést váltva sikerült megakadályozni, hogy a Pécs igazán szorossá tegye a meccset.”

Rátgéber László (a MiZo Pécs 2010 vezetőedzője): “Ma a Sopron külsősora volt jobb és érvényesült, hogy ellenfelünknek hosszabb a kispadja. Sajnos a szerencsétlenül elveszített pécsi mérkőzés után Sopronban nyerni már nem igazán volt esélyünk.”

Török Zoltán (az MKB-Euroleasing Sopron ügyvezetője): “Csodálatos két évadot tudunk magunk mögött. Ma a soproni és a pécsi csapat, valamint a két szurkoló tábor megmutatta, hogy világszínvonalú a magyar női kosárlabda.”

Rózsa Gábor (a MiZo Pécs 2010 ügyvezetője): “Az elmúlt évtizedben egyszer sem volt ennyi sérültünk egy szezonban. Azt gondolom a döntőre tisztességgel felkészültünk, mindent megpróbált a csapat, de a Sopron mindig egy lépéssel előttünk járt.”