Mint egy edzőmeccs

2008 nov 30 / #sport

A pénteki Cegléd mérkőzés után, simán tovább jutottunk a nyolcad döntőbe. A Magyar-kupa eddig zökkenőmentesen alakult. Egyedül a Szeged csapata került tűzközelbe 22-én. Az MKB Sopron csapata azért nem egyszerű. A Cegléd meccs lassan, gyengén kezdődött.

“Ha nem akartok játszani, szóljatok!” “Kezdjetek el játszani!” “Mint ahogy játszottatok szerdán. Ugyan olyan!”

Norbi és Török Zoltán így bíztatták a lányokat… Kellett is, 22-15-ös első negyednél. A második negyed utolsó percében 12 pontot dobott a Sopron, hihetetlen peches volt a ceglédi csapat (58-25)! A soproni kabala dongó meg elkezdett beszélni. Beiskolázták volna? Egész meccsen szurkolt, be sem állt a szája. Ettem egy katasztrofális kiflit, fél virslivel ‘teletömve’, mustárral ízesítve. Nem repetáztam…

A harmadik negyedben megtört a kihagyott tripla átok. Jeca felkelt! (86-35) Az utolsó negyedben a legidősebb soproni játékos 28 éves volt. Norbi újoncait vetette be, hogy élesben is együtt játszhassanak. A végeredmény 118-50 lett. Sajnos a szerdai, Velence elleni kihívásnál több tripla pont maradt ki, ami nagyban meghatározta a végeredményt. Ez nem azt jelenti, hogy rosszul játszottak. Sőt!

Lányok, le a kalappal! Izgalmas meccs volt, botrányos bírói ítéletekkel, kijelző problémákkal (ami elég cikis egy ilyen új szerkezetnél). A CSKA Moskva viszont újra belépett a képbe, december 10-én, itthon várjuk őket. Ezt nem úsztuk meg…