MKB Euroleasing – Szeged Március 25. vasárnap 18.00

2007 márc 31 / #sport

forrás:wb-sopron.comCsipsz ropogtatásra leszek figyelmes, ahogy kényelembe helyeztem magam a mai, izgalmasnak ígérkező megmérettetés előtt. Mogyoró, ropi, rágógumi, 2 kalóriát tartalmazó édesség, nevetős gumicukor (ezt én fogyasztom), óriási a kínálat a rágóizmok erősítéséhez!

A csapatok bemutatása alatt megszűnt a finom falatok kihalászása. (5perc 11-7)

Első negyed
Három perc elteltével Branzova megszerzi első személyi hibáját. Az első tíz perc kisebb-nagyobb hibákkal telt. Mondhatnám, kész hullámvasútnak nézünk
elébe! Már volt egy orrvérzés a Szeged csapatában, most Bettinek is elered az orra vére. Kisebb hű-hó tör ki, mikor Zsunak faultot ítél a bíró. Branzova lejön. Négy harmincnál időkérés. Egy vissza játszást figyelmen kívül hagyott a bíró duó, nem lesz ez így yooo! Pár jó passzal kosarakat szerzünk, aztán érkezik egy lefelé zuhanás, amikor is a palánkra dobás nem megy, a ziccer sem megy be.. Ez négy pont különbséget eredményez a két csapat között.

forrás:wb-sopron.comMásodik negyed
Norbiból ömlött a szó a kis megszakítás közben. A lejtő alján vagyunk, mikor bemegy egy kosár. Amúgy totál káosz van. Teljes a díszorientáció az MKB csapatában. Norbi egyenlő állásnál időt kér. Branzova megszerezte első…!!! pontját! Dobás közben ítélt faultot a bíró, senki sem akarja elhinni. Szándékos
hibáért dobhatunk két büntetőt és mi jöhetünk. Kata első három pontosát szerzi meg. A lányok felfelé tartanak a sín pályán. Minden indításukat szépen oldják
meg. Norbi 15 másodpercnél kért időt… Nem egyszerű. (5perc 28-25) (10perc 48-31)

Harmadik negyed
A non-stop hullám joyride járatáról jelentkezem. Tériszonyom nem fenyeget az Aréna ülésében. Érdekes a meccs, nem lehet tudni, mi történik a következő
pillanatban. A Szeged egy teljesen más stílusban játszik. Nem veszélyesek, a pontkülönbség viszont már elég nagy. Norbi vakargatja fejét..viccelnek a
lányok?! Szürke bírók, nem is tudom, hogy igazi kosárlabda bírók -e? Ma többszörösen ítéltek nem helyesen, a soproni csapat ellen. A nagyközönség ezt sem köszönte meg nekik. Réka két jó büntetővel fejezi be a harmadik negyedet. (5perc 55-41) (10perc 65-51)

Negyedik negyed
Ahol abba maradt a meccs, ott folytatódik. A bíró ismét ellenünk fúj! Ezt nem hiszi el senki, de azt sem, hogy Branzova 3 árva kosarat dobott! Szégyen! A mai győzelem a II. és III. negyedben szerzett előnyből született. A mai mérkőzést próbálom gyorsan elfelejteni. (5pont 73-53) (10perc 83-63)