Nagy csatában egyenlített a Szeged

2009 ápr 22 / #lapszemle

A bajnoki döntõ második mérkõzésén a Szeged 12 triplát dobva legyõzte csapatunkat. Folytatás pénteken 18 órától Sopronban. A bajnoki döntõ második mérkõzésén annak reményében léptünk pályára, hogy elõnyünket tovább tudjuk növelni egy gyõzelemmel. Ehhez javuló játékra volt szükség a hazai pályán igen erõs szegediekkel szemben.

A hazaiak szellemi vezére, Fürész Emõke a soproni mérkõzéshez hasonlóan egy triplával engedte útjára mérkõzést. Küzdelmes, szoros mérkõzést hozott a folytatás, a csapatok fej-fej mellett haladtak. Elõször a 7. percben állt nekünk a zászló, miután Horti Dóra a gól után a plusz büntetõjét is a helyére juttatta (9-10). A negyed vége elõtt Németh Betty megszerezte a hazaiak harmadik tripláját is, de Amber Holtnak még volt ideje egy válaszra, így döntetlennel zárult az elsõ 10 perc (17-17).

Szorítottunk a védekezésünkön, melynek látható eredménye is lett. Ellenfelünknél egyedül Németh Betty jegyzett kosarakat, nálunk viszont többen is eredményesek voltak, így tartósan átvettük a vezetést (15. perc 21-26). Visszaküzdötte azonban magát a hazai együttes, így Honti Kata duplája kellett, hogy ne egy, hanem három pontos vezetéssel vonulhassunk pihenõre (28-31).

Pár perc alatt elfogyott az elõnyünk, sõt Laczi Edit duplája már szegedi vezetést eredményezett (24. perc 35-33). Kezdett növekedni a személyi hibák száma is, de egyedül Jeca és Maslowski neve mellett égett már 3-3 lámpa. Fûrész Emõke megállíthatatlan volt a mai napon! A negyed vége elõtt már a 17. pontját szerezte. Ezúttal is távolról dobta át a védõfalunkat. Ez volt a Szeged 7. triplája, mindössze 13 kísérletbõl! Tulajdonképpen ez billentette az eredményt a hazaiak javára. Az utolsó szó ezúttal is a mienk volt. Ezúttal Amber duplája zárta a negyedet (45-43).

A lepattanók begyûjtésében sokat javultunk az elmúlt hetekhez képest, az átadásainkba azonban most is sok hiba csúszott. Fáradó, megremegõ kezek jellemezték a hajrá kezdetét. Sajnos Szakács volt az, aki megtörte a kosárcsendet. Mi mással, mint egy három pontossal (33. perc 48-43). Majdnem 4 percet kellett várni az elsõ találatunkra a negyedben, melyet Horti Dóra 2+1-es akciója jelentette. A Szeged azonban egy újabb triplával váltott ki vastapsot szurkolóiból. Ezúttal Russai Petra volt a végrehajtó. Székely Norbert kénytelen volt idõt kérni (35. perc 51-46).

Russai Petrának volt még a tarsolyában tripla, melyet elõ is húzott. Kezdett veszélyessé növekedni a különbség (36. perc 54-48). A legjobbkor jött Kathleen trojkája (37. perc 54-51). Két center is összeszedte a végjátékban a negyedik faultját. Elõbb Jeca, majd a hazaiak ukrán légiósa, Zherzherunova szabálytalankodott. Két perccel a vége elõtt, Amber kosarát követõen, ismét csak egy hajszál választotta el a hatalmasat küzdõ feleket (54-53). Sõt, Amber ismét beköszönt, mellyel visszavettük a vezetést! Fantasztikus izgalmakat vetített elõ a hátralevõ szûk két perc, mely elõtt Donkó Orsolya élt az idõkérés lehetõségével (54-55). Irányítóját vesztette az utolsó percre a Szeged, Németh Bernadett szabálytalankodott Kathleennel szemben.

Fûrész Emõke nem ijedt meg, és elhelyezte az 5. (!) tripláját is (59-57). Kata büntetõkbõl egyenlített, de Laczi Edit büntetõje ismét szegedi vezetést eredményezett, melyet Russai Petra egy triplával toldott meg. Innen már büntetõpárbaj következett, de a Szeged állta a sarat, és behúzta a második mérkõzést. A párharc állása ezzel 1-1, folytatás pénteken.

Székely Norbert: “Nem volt olyan sebességünk, amivel megnyerhettük volna a mérkõzést. Túl sokat vezetgettük a labdát.”

SZEVIÉP-Szeged – MKB-EUROLEASING SOPRON 66-63 (17-17, 11-14, 17-12, 21-20)

Szeged, 1200 nézõ

SZEVIÉP-Szeged: Németh 7/6, Fürész 25/15, Laczi 8/3, Maslowski -, Zherzherunova 11 Cs.: Russai 9/9, Szakács 3/3, Vincze 3

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 10/6, Honti 12, Holt 18, Milovanovic 4, Horti 14 Cs.: Krivacevic 2, Eördögh -, Horváth Zs. 3/3