Oda a pályaelőny

2010 ápr 18 / #sport

A bajnoki döntõ elsõ mérkõzésén a jobb ritmusban kosarazó Pécs legyõzte csapatunkat, így 1-0-ra vezet a három nyert mérkõzésig tartó sorozatban.

MKB-EUROLEASING SOPRON – MIZO-PÉCS 2010 77-83 (19-19, 22-21, 17-23, 19-20)

Sopron, 1200 nézõ J.v.: Bodnár, Ádám, Frányó

MKB-EUROLEASING SOPRON: Toliver 16/6, Honti 7, Holt 20/3, Milovanovic 10, Krivacevic 4 Cs.: Horti 15, Eördögh 5/3, Semsei -, Varga –

MiZo-Pécs 2010: Iványi 5/3, Fegyverneky 7, Bujdosó 1, Vajda 21/9, Krnjic 12 Cs.: Sarok 3, Túróczi 7/3, Quigley 25/12, Raksányi 2, Horváth L. –

IBM: 110 (Holt 36) ill. 112 (Vajda 24)

A bemelegítéskor izgatottan figyelte a két kivonuló csapat egymást, hiszen több játékos szereplése is kérdéses volt a jubileumi, 10. Sopron-Pécs bajnoki döntõ elsõ mérkõzésén. Az amerikai bedobóját, Mazzantet már korábban elvesztõ pécsieknél Nicole Ohlde bajlódott sérüléssel, és végül el sem utazott a csapattal. Nálunk Dodi ugyan csak egy edzéssel a háta mögött, de vállalta a játékot, ahogy ott volt a csütörtöki napot szintén vírusos gyomorfertõzéssel kihagyó Kristi Toliver.

Az elsõ támadásait mindkét cspat elpuskázta, de a második nálunk már pontokat ért. Jeca után Kristi is elhelyezett egy pontos középtávolit, így 4 pontos elõnyre tettünk szert a második perc végére. Az elsõ pécsi kosarat a fiatal Krnic szerezte. Lüktetõ iramban kezdett a két együttes, a játékosok csak úgy száguldoztak a parketten (4. perc 9-6). A negyed közepén már mindegyik kezdõ játékosunk neve mellett szerepeltek pontok, mely biztató volt a folytatásra nézve. A 6. percben Iványi Dalma dobta át az egész védõfalunkat, Sarok egy lecsorgó labdából pedig egyenlített a 7. percben (11-11). A következõ támadás végén a vezetést is megszerezte csapatának a padról beszálló játékos (11-12). A keményebben védekezõ vendég csapat közben már elérte a csapathibák számát, így minden faultjuk után dobhattunk. Túróczi mindenki nagy meglepetésre bevállalt egy triplát, és a labda bizony a gyûrûben landolt. A 8. percben Tina és Dodi összjátékának tapsolhattunk, mely újra a mi vezetésünket eredményezte (16-15). A negyed végéig egyik csapat sem tudott elõny kovácsolni magának (19-19).

A második 10 perc is az elsõ koreográfiáját hozta. Elõbb Edó, majd Dodi jegyzett kosarat (13. perc 23-19). Majd jöttek a pécsi pontok Vajda és Túróczi révén (14. perc 23-24). Óriás küzdelem folyt a pályán, melybe mindkét oldalon több hiba is csúszott. Míg mi a palánk alatt, addig ellenfelünk inkább a mezõnyben jeleskedett. Példának okáért Quigley révén újabb pécsi triplát jegyezhettünk fel a 16. percben, a túloldalon pedig Jeca 2+1-es találata növelte 3 egységgel pontjaink számát (27-29). A 17. percben Székely Norbert hívta elõször magához tanítványait és zónát rendelt el(29-34). A kis pihenõ után Amber vállalkozott középtávolról, és jól tette! Egy kontra után Kristi lépett meg Iványi Dalma mellett, aki csak személyi hiba árán tudta megállítani gyorsabb lábú irányítónkat. Ez már a harmadik hibája volt a kiváló játékosnak, melyet követõen Füzy Ákos kért idõt (33-34). Krnic talált végül rést a zónánkon (18. perc 33-37). Keménységben rátettek még egy lapáttal a vendégek, így sorra dobhattuk a büntetõket és nem mellékesen gyûltek a pécsi személyi hibák is. Az idõkérés után bevetett zónával teljesen megfogtuk a pécsi együttest! Füzy Ákos már a második idejét kérte ki a 19. percben, miután Amber révén végre mi is betaláltunk távolról (41-37). A 8-0-s szakaszunkra Quigley válasza szintén egy trojka volt, így minimális különbséggel várhatták a második játékrészt a csapatok (41-40).

Quigley a Kupa Döntõs dobóformáját hozta és ontotta a pontokat. Újabb triplája a pécsiek 6. sikeres távolija volt. Majd végignéztük ahogy Vajda is elsüllyesztett egy kosarat a 6,25-ösön túlról. Ezen a téren mi még csak eggyel álltunk… Ideges, hektikus mérkõzés volt, egy bajnoki döntõ minden izgalmával (24. perc 47-50). A jobb ritmusban játszó vendégekkel ellentétben nálunk akadozott a támadó játék, melyen Székely Norbert idõkéréssel igyekezett változtatni (25. perc 47-53). A szerencsét sem nélkülözte ellenfelünk: Vajda Anna dobása hosszasan pattogott a gyûrû szélén, majd beesett. A 7 pontos hátrányt két gyors kontrával csökkentettük. Füzy Ákos rohant is idõt kérni (27. perc 53-56). Quigley továbbra is bátran és pontosan játszott, 18. pontja után ismét 6 egységgel elõttünk járt a Pécs. Kristi a legjobbkor húzott elõ egy félelmetes triplát a negyed hajrájában (29. perc 58-61)! Ettõl sem kaptuk el a ritmust, de szerencsére Vajda és Iványi is büntetõt hibázott. A negyed végén Tina hibázott el egy ziccert a palánk alatt, így 5 pontot kellett ledolgoznunk a záró 10 percben (58-63).

Sajnos nem úgy indult, hogy elkapjuk a fonalat. Továbbra is döcögött a játékunk, és a dobásaink sem ültek. Vajda Anna büntetõivel 7 ponttal meglógott a Pécs (32. perc 58-65). Ismét bevetettük a zónát, melybõl rögtön labdát szereztünk. Támadásban azonban ismét hibáztunk. Az idõ egyre fogyott, és ez nem nekünk dolgozott. Krnjic szerencsés kosarával 9 ponttal megléptek a vendégek (35. perc 60-69). Székely Norbert kénytelen volt idõt kérni, de a láthatóan vérszemet kapott fekete mezesek szorításában csak vergõdtünk. A 37. percben már 10 volt közte, mikor harmadik idõnket is kikértük (64-74). A megbeszélt figurából másodpercek alatt kosarat dobtunk, de a következõ találatunk között majd egy perc telt el (67-74). A vendégek láthatóan lassítani kezdték a játékot, de még túl nagy volt a hátrányunk (39. perc 70-76). Ráadásul hiába hagytak ki büntetõket a vendégek, mi is így tettünk. Másfél perccel a vége elõtt Füzy Ákos kért idõt (71-76). Csapdával próbáltunk labdát lopni, de nem sikerült, sõt Vajda Anna egyedül maradt, és ziccert dobott. Az idõ rövidsége miatt próbáltuk siettetni a támadásokat, de ez már a veszett fejsze nyele volt. Ugyan közelebb jöttünk, de ellenfelünk nem engedte kiénekelni a sajtot a szájukból. Vereségünkkel elvesztettük a pályaelõnyünket, de még nincs veszve semmi. Nyertünk már hasonló helyzetbõl bajnokságot. Folytatás kedden Pécsett.

Székely Norbert: “Nem voltunk ma ritmusban, tónusban, és védekezésben sem voltunk elég közel.”