Óriási csatában pécsi kupa gyõzelem

2009 márc 29 / #lapszemle

A NETRISK.HU Kosárlabda Nõi Magyar Kupa döntõjét hatalmas küzdelemben a MiZo-Pécs 2010 együttese nyerte, miután 4 ponttal legyõzte csapatunkat. A döntõ végén jogosan zúgott mindkét együttesnek a vastaps.

Remek, sportszerû hangulat fogadta a melegítõ csapatokat! Izgalmas mérkõzésre volt kilátás a Magyar Kupa döntõjében, ahol a két õsi rivális csapott össze.

Az elsõ pontot a MiZo szerezte, miután Vajda Anna a megismételt második büntetõjét a gyûrûbe juttatta. Amber Holt betörésbõl elért kosara után azonban már nálunk volt az elõny. Óriási lendülettel vetette magát játékba a két gárda (4. perc 7-5)! Elég hamar cserére szánta el magát a vendég együttes. Török Szilvit Ruják Nóra váltotta a pályán. A mérkõzés elsõ tripláját Mazzante mutatta be, mellyel ismét a pécsiek vezettek. Azonban csak pillanatokra! Elõbb Amber élt a kínálkozó lehetõséggel, majd Horti Dodi juttatta célba a büntetõket, melyet Vajda Anna kemény palánk alatti lökése után dobhatott (6. perc 13-12). Az elszánt küzdelem színvonalas játékkal párosult, minden bizonnyal a semleges nézõk – már ha volt ilyen a csarnokban – is élvezték a két élcsapat összecsapását. A negyed vége elõtt sajnos eladtuk a labdát, mellyel Vajda a gyûrûig gyalogolt és beállította az elsõ 10 perc végeredményét (19-17).

Sokat cseréltek a szakvezetõk, melyre a nagy hõségben különösen szükség volt. A 12. percben a mi oldalunkon is célba ért az elsõ tripla. Zsuzsi volt a pontos végrehajtó. Tina ziccere után pedig már Füzy Ákos rohant a zsûriasztalhoz idõt kérni (12. perc 24-17). Szokásunkhoz híven hatalmas iramot diktáltunk, és pontos védekezésbõl igyekeztünk gyors kontrákat vezetni. A 13. percben Vajda Anna begyûjtötte a harmadik személyi hibáját, így kénytelen volt a kispadra ültetni játékosát a vendégek vezetõedzõje. A következõ támadás során Iványi Dalma is megkapta a harmadik faultját, miután befogta a palánk alatt Horti Dóri kezét. A negyed közepén nem tudtuk tovább növelni a különbséget, kicsit túljátszottuk a helyzeteinket (15. perc 26-19). A vendégek kihasználták hibáinkat, faragva hátrányukból (16. perc 26-22). A védekezésünkkel továbbra sem volt gond, hatalmas munkát végeztek a lányok! Honti Kata szép betörés után újra nõtt az olló (17. perc 30-22). Ez azonban nem jelentett semmit! Elég volt néhány hiba, és újra a nyakunkon volt a Pécs (18. perc 30-28). Vajda Annán a nyoma sem látszott sérülésnek, pontos találataival a hátán vitte csapatát. Zónára váltott a szünet elõtt a MiZo, de Tina bebújt a védõk árnyékában a palánk alá, megszerezve 32. pontunkat (32-30). Az utolsó percet mi is zónával dolgoztuk végig, de sajnos Iványi Dalma nagyon távolról is átdobta az elõtte magasodó védõfalat (33-34).

A szünetben a tegnapi napon megtartott szurkolói dobóverseny résztvevõinek adott át díjakat a két döntõs csapat ügyvezetõje. Stílszerûen Török Zoltán a pécsi, míg Rózsa Gábor a soproni fiatalokat jutalmazta.

A félidõben elvesztették a játékosok a dobó kezüket. Egészen 3 percet kellett várni az elsõ találatra, melyet Ruják jegyzett egy védekezési hibát kihasználva (33-36). Vajda Anna triplája már 6 pontos vendég vezetést eredményezett a 25. percben (33-39). Székely Norbert nem is várt tovább az idõkéréssel. A dobásokkal a büntetõ vonalról is gondjaink akadtak, mely fejfájásra adott okot. Különösen, hogy Vajda nem tudott hibázni, a 26. percben már a 20. pontját szerezte (36-42). A 27. percben Iványi Dalma összeszedte a 4. személyi hibáját. Füzy Ákos nem is merte a pályán hagyni irányítóját. Egy szerzett labda után Amber robogott végig és értékesített egy ziccert, de Mazzante hidegvérrel válaszolt egy három pontos dobással (28. perc 39-45). Nagyon kellett Edó triplája a sarokból (42-45)! Edó új lendületet adott a játékunknak! A 29. percben kivarázsolta a labdát Mazzante kezébõl, és ziccerével visszavettük a vezetést (46-45)! Ohlde büntetõjével kezdõdhetett minden elölrõl (46-46). Visszatért a pályára Iványi Dalma is, aki nélkül döcögött a pécsi gépezet. Adott is egy forintos labdát Krnjicnek, aki nem hibázott a gyûrû alatt. Utóbbi ütött keresztbe Dodinak, aki pontos büntetõkkel állt bosszút (48-48). Iványi Dalma kipontozódása után a fél pécsi kispad a pályán reklamált, de megúszták mindenfajta következmény nélkül.

Döntetlenrõl folytatódott a záró 10 perc. Izgalomból akadt bõven, rangadóhoz méltó csatát vívott a két együttes! A 32. percben Vajda Anna vétett támadó hibát, mely a negyedik faultja volt a vajkezû játékosnak. Mazzante dupláját követõen a Pécs elõnyét olvashattuk le az eredményjelzõrõl a 32. percben (48-50). A 34. percben Ohlde is négy faultnál járt. Nem is mert odaütni a hozzáképest több mint egy fejjel alacsonyabb Kathleennek, aki a palánk alól juttatta vezetéshez csapatunkat (34. perc 51-50). A 35. percben Jeca is 4 faultot számlált. A nagy iram sokat kivett a játékosokból, mely a hibák számának növekedésében mutatkozott meg. Mazzante a sarokból köszönt be, Tina pedig összeszedte negyedik személyi hibáját (36. perc 51-53). A 37. perc végén Honti Kata egyenlített, Dodi pedig a palánk alól növelte pontjaink számát (55-53). Ohlde egy szép dobással egalizált a 38. perc közepén (55-55). A hihetetlen izgalmakat már a nézõk sem bírták ülve. Álló lelátó, és Raksányi két pontos büntetõje mellett indult az utolsó perc (55-57). Itt már nem lehetett hibázni, de sajnos megtettük. Horti Dodi ellen pedig személyi hibát ítéltek, aki így kipontozódott. 17 másodperc volt hátra, két pontos hátrányban voltunk, ráadásul Ohlde büntetõi következhettek. Most már a vendégek kezében volt a mérkõzés. Ohlde nem hibázott, így négy ponttal a Pécs vezetett. Székely Norbert idõt kért (55-59). Innen már csodára lett volna szükség. Megpróbáltuk! Jeca triplája kiszédült, de a lepattanóért mozduló Tinaát Török Szilvi szabálytalanul akadályozta, így ifjú centerünk még dobhatott két büntetõt. Higgadtan megoldotta (57-59). 7 másodperc maradt vissza. Ezúttal ellenfelünk kért idõt. Ohlde kapta a labdát a bedobás után, akit a várakozásoknak megfelelõen faultoltunk. Az amerikai jtékos nem hibázott, így a Pécs visszavágott a tavalyi kupa döntõért és megnyerte az idei Magyar Kupát. Gratulálunk!

Székely Norbert: “Gratulálok a pécsi csapatnak! Õk domináltka a mai napon, pontos védekezésükkel széttördelték a játékkapcsolatainkat. Köszönjük szurkolóinknak, hogy kitartottak mellettünk! Nagyon jól esett a mérkõzés utáni támogatásuk is!”