Örülünk, hogy itt vagy Tina!

2008 okt 27 / #sport

Csapatunk könnyed gyõzelemmel melegített a szerdai Euroliga összecsapásra.Különleges nap volt számunkra a mai, hiszen végre csapatunkat erõsíthette játékával Krivacevic Tijana, akit hatalmas tapssal fogadott a soproni publikum.

Könnyû kosarakkal indult a mérkõzés, a második perc végéig 5 kosarat láthattunk, melybõl négyet mi értünk el (8-2). A 3. percben már két számjegyû különbséget jegyezhettünk fel. Nem csoda, hogy a vendégek vezetõedzõje idõt is kért (12-2).

Ez sem segített a lelkes vendégeken, akik a 6. perc elején már 20 pontos hátrányban voltak. A 7. percben idén elõször köszönthettük pályán csapatunk színeiben Krivacevic Tijanát, aki pillanatok alatt feliratkozott a pontszerzõk közé. A negyed végén már egy-egy látványosabb megoldással is színesítették a lányok a játékot (35-9).

A 11. percre elértük a 30 pontos különbséget is (41-11). A nagy különbség mellett lazábbá vált a védekezésünk, melyet a vendégek – elsõsorban Sándor Ivett révén – kihasználtak, és három perc alatt annyi pontot dobtak, mint az egész elsõ negyed során.

Jeca élt a legjobban a pályán, õ már a 16. percben 16 pontnál járt. A gólpasszokból sem akart kimaradni, a 17. percben Kata értékesítette a Jeca által indított kínai figurát (61-18). A negyed végi eredményt Zsuzsi duplája állította be egy megbeszélt figura végén (75-19).

Triplazáporral indult a második játékrész. Nálunk Kathleen és Kata, a vendégeknél Gardner volt a végrehajtó. A folytatásban is hullottak a pontok, a közönség már a harmadik negyedben a 100 dobott pontunkat várta. Kívánságuk a 28. percben teljesült, amikor Edó keze a tripla vonal mögül villant (100-29).

A záró felvonásban tovább nõtt a távolság a két csapat között. Hasonlóan alakult a játék képe a Cegléd elleni bajnokihoz, a végjátékban ezúttal is közel kerültünk a 100 pontos különbséghez. Szerdán minden bizonnyal jóval nehezebb dolgunk lesz a francia Villeneuve ellen az Euroligában.

Székely Norbert: “Nagyon fontos, hogy az edzések után most már a pályán is számíthattam Tinára. A játék szinvonalán is sokat tudunk emelni az õ jelenlétével.”

MKB-EUROLEASING SOPRON – SAVARIA-HELIOS BC 137-43 (35-9, 40-10, 31-13, 31-11)

Sopron, 500 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 6/3, Honti 8/3, Holt 12, Milovanovic 27/9, Horti 7 Cs.: Eördögh 15/3, Horváth Zs. 10, Hadarics 15/3, Krivacevic 15, Horváth L. 14, Vágvölgyi 8

SAVARIA-HELIOS BC: Szabadfi 2, Sándor 13/3, Gebri 3/3, Gardner 12/3, Robinson 11/3 Cs.: Szalai 2, Horváth F. -, Gadnai -, Horváth E. –