Parádéztunk!

2008 nov 22 / #lapszemle

Az elsõ játékos, aki feltûnt a parketten bõ fél órával a kezdés elõtt, Horváth Zsuzsi volt. Mint megtudtuk, a tegnapi nap kiment a bokája, ezért õ már korábban nekiállt bemelegíteni.

A kezdõ ötösön kénytelenek voltunk változtatni, a bokáját fájlaló Horti Dodi helyén Krivacevic Tina kezdett.

A vártnál valamivel kevesebben választották szombat késõ délutáni programjuknak a két veretlen csapat rangadóját, de a hangulatra nem lehetett panasz, szurkolóink lelkesen biztatták a lányokat. A mérkõzés is jól indult, a 4. percben 12-6-ra vezettünk, Kathleen jobbnál jobb labdákkal hozta helyzetbe társait, akik értékesítették a lehetõségeiket. A negyed közepén Donkó Orsolya szánta el magát idõkérésre (16-9). A 18. percben Amber parádés befordulásával 10 pont fölé nõtt a különbség (20-9). A negyed utolsó két percében zónára álltak át a vendégek, de rendre megtaláltuk a réseket. Az elsõ 10 perc jó játékát egy ritka mozdulat koronázta meg. Az utolsó másodpercben Jeca emberrel a nyakán dobott triplát a félpályáról (28-14)!

Nem kellett sokat várni a következõ szegedi idõkérésre. A 13. perc elejére 19 pontra nõtt az elõnyünk, minden felállásban olajozottan mûködött csapatunk gépezete (34-15). Edó átadásából Dodi növelte 20 pont fölé a különbséget. Precíz védekezésünk mellett csupán 3 pontot ért el 5 perc alatt a szegedi együttes. A 17. percben Horváth Lilla is pályára került, ekkor már 26 ponttal mentünk a vendégek elõtt (46-20). Gyakorlatilag azt csináltunk a pályán, amit akartunk. A pontos védõjátékunk mellett alig jutott dobólehetõséghez a Szeged, támadásban pedig ellenállhatatlanul kosaraztunk (19. perc 53-22)! A félidei eredményt Russai triplája állította be (53-25).

Kapkodva folytattuk a mérkõzést, Székely Norbert türelmesebb játékot is kért a lányoktól. Kellett pár perc, hogy újra felpörögjünk, de amint azt a 27. percben Donkó Orsolya idõkérése is mutatta, sikerült (69-38). Furcsa egy rangadóhoz képest, de a harmadik negyed végén már olyan szituációt is gyakorolhattunk, hogy mi van, ha netán vérbeli center nélkül kell játszanunk.

A tetemes elõnyünk erre is lehetõséget nyújtott (74-43). Az utolsó negyedben már csendesen csordogált a mérkõzés, Székely Norbert lepihentette a kulcsembereit, mely az elõttünk álló fontos feladatok tükrében teljesen érthetõ. A szegediek becsülettel küzdöttek, de ma nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

A 36. percben a frissen beállt 15 éves Vágvölgyi Petra is feliratkozott a pontszerzõk közé (78-49). Horváth Lilla látványos blokkja után vastaps kíséretében már “Játszik az ifi!” kórus hangzott fel a lelátóról.

MKB-EUROLEASING SOPRON – SZEVIÉP-Szeged 82-62 (28-14, 25-11, 21-18, 8-19)

Sopron, 900 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 11, Honti 10, Holt 15, Milovanovic 16/3, Krivacevic 12 Cs.: Horti 4, Eördögh 8, Hadarics -, Horváth Zs. 2, Horváth L. -, Vágvölgyi P. 4

SZEVIÉP-Szeged: Németh 12/6, Fürész 18/6, Almind -, Tomova 8, Zherzherunova 7 Cs.: Szakács 8/6, Vincze 4, Laczi -, Rssai 5/3