Pénteki parádé Szombathelyen – 67-65-re győztünk

2012 ápr 21 / #sport
Falco KC SZOVA Szombathely – Kis Rába-menti Takarék SKC 65-67 (16-13, 28-23,7-18, 14-13)
Szombathely  2500  néző. V:Földházi, Király, Gál.
Falco: Kálmán,9 Simon 4, Timberlake 12, SZABÓ 14/3, Jarosevits. Cs.Szanati 5, HARAZIN 9, WILL 10/6, Jancsikin  2.
Sopron: THOMAS 15/9, Rubin 6, MOLNÁR 10/3, Gombás 2, EGEMONYE 19. Cs: KERESZTES 9, Vesztergom, Boldzsár 2, Takács,  Lakatos 4
A hazaiak Sopronban sérülés miatt nem, vagy csak alig játszó kosarasai közül a szerb center Pantelicset leszámítva mindenkit harcra kész állapotba hozott a szombathelyiek egészségügyi stábja.
A hazaiak kezdtek jobban, frissebben, s vezettek göcsösen játszó fiaink ellen. Fokozatosan húztak el Szabó és Timberlake eredményessége révén a hazaiak, Egemonye próbálta kezdetben vesenyben tartani csapatunkat. A negyed végén Thomas villanásaival és Rafi kosarával feljöttünk.
A második szakasz eleje a cserejátékosokól szólt Will és Harazin kosarára Boldizsár és Keresztes révén feleltünk. A szakasz közepén Timberlake új erőre kapott, s miközben mezőnyembereink  igen gyengén dobtak 6-8 pontos előnyt állandósított a  Falco. A féldő hajrájában Egemonye gyakolatilag egyedül tartotta vesenyben az SKC-t, szünetben 8 ponttal vezettek a hazaiak.
Szünet után sem a hazai szurkolók, sem pedig a mi drukkereink nem hittek a szemüknek. Az addig gyengélkedő külső sorunkból Thomas és Bandi is megrázta magát. A hazaiak ugyanakkor elbizonytalanodtak sorra rontották el dobásaikat. Fokozatosan dolgoztuk le hátrányt, sőt a 27. percben Keresztes újabb találatával fordítottunk, s 3 ponttal  vezettünk a záró szakasz előtt.
Lendületben maradtunk, Lakatos Peti dupláival s Thomas két hámasával 7 ponttal elléptünk. A hazaiak a Szabó, Harazin, Will trió vezetésével nyitottak hosszú hajrát s a 39.  percben 2 pontra küzdötték fel magukat a támadásban megtorpanó fianikkal szemben. A végén azonban már nem esett kosár, Szöszi triplája után a labda leperdült a gyűrűről, s megszületett a hatalmas meglepetés, a 8. csapatunk elvette az alaszakaszt megnyerő Falco pályaelőnyét és egy lépésre van a 4 közé jutástól.
Meszlényi Róbert:- Nagy meccs, nagy küzdés, nagy győzelem. A forgatókönyv hasonló volt, mint az első mérkőzésen, de most sikerült két pontot megtartani az előnyből. Mindenki hozzátette a magáét a skerhez. Megteremtettük magnknak az esélyt, de hétfőn pokoli nehéz meccs vár ránk, hiszen ellenfelünknek az utolsó esélye. Szurkolóinknak pokoli hangulatot kell majd teremteni, mindenkire szükség lesz a lelátókon, hétfőn mndenki az Arénába!sakc.hu