Sopron-Univer-Kecskemét 81-78

2009 ápr 16 / #lapszemle

A tét óriási: a győzelem nagy biztonsággal a legjobb nyolcat jelentheti bármelyik csapatnak. Ennek megfelelően mindkét oldalon a legjobb összeállításban készülődtek a csapatok. Az Univerben ezúttal is Gordon Klaiber maradt ki, így a keret: Horváth, Kovács, Danielson, Horti, Tóth, Dale, Molnár, Szabó, Tornóczky, Knight, Haynes.

Meszlényi Róbert pedig a Cruz, Halmai, Körtélyesi, Horányi, Dies, Couisnard, Kováts, Csorvási (neki ugyan eltörött az egyik ujja, mégis vállalta a játékot), Boldizsár, Vesztergom, Brooks keretet jelölte a mérkőzésre. A mérkőzést a Bodnár, Földházi, Gorka hármas vezeti. Akiken biztosan nem múlik semmi: a kecskeméti szektorban több tucatnyi szurkoló bíztatta a csapatot.

Knight kosara a harmadik perc elején 9-2-es Univer vezetést jelentett, Meszlényi Róbertnek időt kellett kérnie, hogy módosítsa a csapata játékát. Ez olyan jól sikerült a hazaiak korábbi kecskeméti edzőjének, hogy csapata egy 10-0-ás sorozattal azonnal fordított. A negyed közepén aztán Zsoldos Andrásnak is ki kellett kérnie első idejét, hogy megpróbáljon rendet tenni a játékban.

A negyed végére maradt ugyan némi hazai előny, ezzel együtt óriási a harc mind taktikailag, mind fizikailag – ehhez képest sportszerű a mérkőzés kevés szabálytalansággal (21-19). A második negyed végig úgy telt, hogy a Sopron járt előbb, néhány pontos előnye egyszer olvadt el, amikor Tóth Péter kosarával egyenlített az Univer. A hazaiak némileg nyugodtabban kosárlabdáztak, míg az Univer több alkalommal rontott támadásban, és büntetők sem mentek fényesen. Ebben a negyedben Dale volt az, aki a pontokat vitte az Univerben (42-41). Mind a hangulat, mind a mérkőzés hőfoka forrósodott a nagyszünet után. Jobban kezdett a Sopron, de az Univer tartotta magát, és Horváth Ákos három triplájával átvette a vezetést.

A hazaiak ekkor elsősorban a lepattanózásban teljesítettek jól. Az utolsó két percben felváltva estek kosarak, és felváltva jöttek a hibák is (61-61). A dráma folytatódott a negyedik negyed elején is. Ebben az időszakban Knight volt a csapat vezére, az ő pontjai borzasztóan sokat jelentettek – no meg az, hogy az Univer keményebben védekezett. Ám a negyed közepén elég volt két elrontott támadás, és a soproni lerohanások eredményeképpen újra egyenlő volt az állás. A döntés a végére maradt, végül a Sopron nyerte meg a meccset. *

Soproni sÖrdögök-Univer-Kecskemét 81-78 (21-19, 21-22, 19-20, 20-17) Sopron, 1000 néző.

Vezette: Bodnár, Földházi, Gorka

SOPRON: Cruz 18/6, Brooks 18/6, Couisnard 9/6, Körtélyesi 13/6, Dies 19.

Cs.: Boldizsár -, Vesztergom 4. Vezetőedző: Meszlényi Róbert

UNIVER-KECSKEMÉT: Haynes 2, Horváth 17/12, Dale 23/3, Danielson 1, Knight 23.

Cs.: Tóth 4, Szabó 8/6, Molnár -. Vezetőedző: Zsoldos András

Összes dobószázalék: 48 % (32/66) ill. 50 % (29/58) Tripla: 36 % (8/22) ill. 32 % (7/22) Büntető: 56 % (9/16) ill. 68 % (13/19)

Lepattanó: 28 (18 + 10) ill. 30 (23 + 7)

Szerzett labda: 13 ill. 7

Eladott labda: 4 ill. 14 Gólpassz: 20 ill. 12 IBM: 120 ill. 95

A legtöbb lepattanó: Dies (7) ill. Knight (8)

A legtöbb szerzett labda: Boldizsár (3) ill. Knight (3)

A legtöbb gólpassz: Cruz (6) ill. Horváth (4)

A legtöbb IBM: Cruz (28) ill. Knight (32)