Sördögök – Falco Szombathely

2007 febr 24 / #sport

Sördögök - Falco Szombathely Remélem megalapozott az a megérzésem, a fiúk , mint kisördögök, úgy játszanak majd. Rendőr csapat állt a bejáratnál, csak nem sok a vendégszurkoló? Sok? Nem kifejezés. Két lelátót is elfoglaltak, a sárga-fekete rajongók. A Falco igazi kihívásnak tűnik. Még semmit sem sejtek, hogy mi lesz ennek a össze csapásnak a végeredménye. Reménykedem, s mint tudjuk, a remény hal meg utoljára. Bár Bowman sérült és ki tudja, megy vagy marad (?!) azért a kispadon ül, itt van a csapatával. Izgi lesz. Carberry labdája egyenesen a hálóba hull, de olyan szépen, hogy csak na. Máris 3-4 az állás, Strnad kosarával egy pillanatra át is vettük a vezetést, időkérés után, jönnek a kosarak, a játék teljesen nyugodtnak tűnik.

A szombathelyi szurkolók egy kicsit be vannak pipulva a bíróra, ez az állapot nem csillapodik, sőt! (10perc 27-16) Második negyed A II. negyed eleje nem kecsegtet jó akciókkal. A közönség is osztja a véleményem, hogy Strnadot le kéne cserélni. Nem csapat társként játszik, ráadásul sorban kihagyja a messziről célzott kosarait. Helyette Tobe jött le, harmadik személyi hibáját megszerezve. Két büntetővel kiegyenlített a Falco. Végre lejön Nejc, már kimondottan idegesített a pályán! 31-31 az állás, mindenki kezdje el dörzsölgetni azt a lámpát, hogy kicsalogassuk az ördögök erejét. Több pontos ponthátrányt hoztak be a soproniak, most csak kettő a különbség. Másodpercre pontosan a szünet előtt 41-41-re egyenlítettünk. Harmadik negyed Az első percek kész kínlódásokkal teli, aztán úgy látszik a szellem úrrá lett a csapaton 60-54 az állás. Ma még minden lehet. Egy igazságtalanul megadott fault Carberrynek, ezt követte egy nevetséges, bíró szemét nem elkerülhető lépés hiba. Stranad két büntetőt harcolhatott ki magának, ezzel két pont az előnyünk. Egy labda repül irányomba, amit Wiley ajándékozott nekünk. Ki is állították. Technikait ítél a bíró, kettőt is. A sárga-feketék tombolnak, érthetetlen balhé tör ki az Arénában. Rég nem volt ilyen borsos meccs, jól meg lett ezzel fűszerezve a veszni látszó mérkőzés! Mandic ötszörösen repetázik a büntetőkből, aztán még kettőt dobhat, mind ebből egy nem megy be. 74-62-re tornázták fel magukat a fiúk. Ez az előny pont kapura jött, talán elég lesz a végéig! A Falconak fogy a türelme, úgyszint a szurkolóinak. (10perc 80-62) Negyedik negyed Tessék a kezemet figyelni, mert csalok! Mindenki látja, hogy mennyivel vezetünk? Igen. A soproniak mégis kihívták a sorsot maguk ellen. Nehézkesnek tűnő játékuk bosszantó, mint egy vasárnapi korzó a Várkeren…Srácok?! Mi van, nem leereszteni ám…! Az edző is nyugodt, pedig tutira ‘interlobbanékony’. Nem is merek bele gondolni, hogy Norbi, hogy reagálna a látottakra. A szombathelyiek, igen is feljöttek, és csak a balszerencsének köszönhetjük, hogy mi nyertük meg a mérkőzést. Egy perc negyven van hátra és 87-82 az eredmény.Nem hisznek a nézők a szemüknek. 87-84- nél a Falco indíthat, nem is lehetne izgibb a harc. Megint. Küzd a Falco, Tobet faultolják, egy pont az eltérés, amit 88-86-ra javított Strnad, egy bedobott egy kihagyott büntetővel. Ez lett a végeredmény, de fiúk… azért jobb lenne összeszedni ezt a csapatot. Technikai kánaán nélkül nagyon kikaptunk volna. Jó, hogy az a volna nem, a kánaán ott volt! Zsuzsesz