Sördögök-Körmend február 8.

2007 febr 10 / #sport

1.jpgAz oda-visszavágó első, itthoni fordulójára, sajnos későn érkeztem, kedves Olvasó, ezért ne haragudj. 15-9 az állás és 3,42 perc van hátra az első negyedből.
 Minden mérkőzés fontos, ez is. Bizony  a tegnap esti meccs élményei felszínre törtek, ahogy helyet foglaltam.

Ez viszont egy másik nap, másik meccs. Szép számmal jöttek a körmendi szurkolók.
 A négyes játékosunk 22-13-nál túl hosszan célzott.

Jöhet a második negyed
 Bowman II. faultját megszerezve kettőt dobhat a Körmend, mindkettő sikeres dobás.
 Tobe egy gyönyörű hármast dobott, amit a körmendiek egy úgyszint jó hármassal reagáltak le.
 Kimértség, koncentráció, ezek most elengedhetetlen elemek.
 Bár nyugodtabban ülök, mint tegnap, szívem ritmusa mégis a tegnapi tempót diktálja. A vihar előtti csend. Nejc kicsit túlkomplikálta a
 helyzetet, ebből 2 büntető született, amiket a 11 játékos szépen be
 is dobott. (5perc 37-29)
 Egy körmendi játékos a bírónak reklamál, ahelyett, hogy sportszerűbben játszana.
 Nejc, munkája eszközét pattogtatja, végig viszi a labdát, ami egy szenzációs kosarat szül.
 Ezt megtapsoltuk!
 Kettőnél több faultja senkinek sincs. Két szép három pontos megy be, mindkét oldalról.
 Folytassák így a sörskacok és akkor csak a körmendieknek fog lefelé görbülni a szájuk. (10perc 53-43)

Harmadik negyed
 Két büntetőt is kihagytak a körmendiek, hozzá teszem, hogy nagyon szuggeráltam a gyűrűt, hogy ne eressze be egyik dobást sem. Hűha.. Nem lehet véletlen. Bár Bowman szépen szerezte meg a labdát, kosár nem lett belőle.
 Ismét szuggerálom a gyűrűt. (5perc 63-53) Egy újabb szép három pontos a hatosunktól, 66-58-nál időkérés.
 A szünet nem tett jót a fiainknak, vagy a körmendieknek tett jót, ki, hogy nézi?! Gyerünk srácok! Nem szabad leengedni! A közönség is fel lendülhetne. (10perc 70-66)

Negyedik negyed
 Háromszoros gyerünk. Most viszont már nem ülök nyugisan, és azt érzem, hogy ez nem piskóta tíz perc lesz.
 Boldizsár faultolása két büntetőt ajándékozott a Körmendnek.
 Három pontos sikeres dobását faultolták a 8-as játékosunknak, ez egyik büntetőt bedobta.
 (5perc 77-71) Sorsdöntő kosarak hullanak a hálókba, egy kipiszkált kosár is pont a Körmendnek. Mennek eggyel.
 A lámpás mindvégig tette dolgát, az erő velünk volt. Erő, még egy picit tartsál ki, nagyon kellesz!
 Zsinórban kimaradnak a kosarak 89-88-nál és 1 perccel a vége előtt még egy időkérés.
 Természetes, meg kell fogni az ellenfél lendületét.
 Haversrác megméri nyakamon a pulzusom, gyors.
 Gyerünk, gyerünk fiúk! Tobe precíz kosaraival és a lámpás erejével, örömmel tudatom, hogy nyertünk!
 (10perc 91-88)
 Úgy örülök, annyira kellett ez a fiúkáknak, hisz’ oly sok meccsüket vesztették el pár ponttal.
 Kívánom, hogy távol kis Sopronunktól, majd győzelemmel térnek haza.