2018.04.06. péntek, 17.30– Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok
Részletek >>>

SMAFC: Czukor 7, Tukovics, Rátvay T. 12/6, Soós, Rátvay B. 24, Kovács 15, Nagy 2, Füzi 10, Schaul, Horváth.

Rátvay Tamás:

„Utolsó hazai alapszakasz mérkőzésen fogadtuk a csoport egyik legerősebb ellenfelét. A mérkőzés első 12-15 percében, amíg emberfogás ellen kellett játszanunk, szorossá tudtuk tenni a mérkőzést. A második negyed közepétől azonban zónára váltott a Salgótarján és ennek a védekezési formának a feltöréséhez szó szerint »kevesek« voltunk. Nem járt a labda megfelelő ütemben, nem kerestük a belső embereket, és ami a legszükségesebb lenne a zóna játék ellen, nem tudtuk bedobni a távoli dobásainkat (19/2 hárompontos). A kihagyott helyzetekből a mélyen kipattanó labdákat rendre megszerezték és a könnyű leindításokat kosárra váltották. A védekezésünkön javítani kell. Remélem, a héten már teljes kerettel tudunk ezen dolgozni. Bízom benne, hogy aki a pályán volt, ebből a mérkőzésből is fog valamit hasznosítani, ami a közelgő rájátszásban még hasznos lehet. Kovács Beninek gratulálok a dupla/duplához ami egy ilyen erős ellenfél ellen szép teljesítmény.”