Egyszerûen fantasztikus!

2008 dec 07 / #lapszemle

Csapatunk a bajnokság rangadóján Pécsett is gyõztesen hagyta el a parkettát! A Pécs-Sopron rangadóknak megfelelõ izzó hangulat várta a csapatokat Pécsett, ahova Sopronból is több szurkoló érkezett.

Az elsõ pontokat a centerek szerezték, nálunk Jeca, a hazaiaknál Coelho volt eredményes. A folytatásban is beosztották a kosarakat egymás között a csapatok, így nem alakult ki számottevõ különbség (4. perc 6-6). Mindkét edzõ az irányító poszton szánta el magát elõbb cserére.

Iványi helyett Somogyi, nálunk Eördögh helyén Hadarics Kinga érkezett. Somogyi mindjárt egy triplával köszönt be, de Amber is a 6,25-ösön túlról szerezte meg elsõ pontjait, így maradt az egyenlõ állás (6. perc 11-11).

Néhány eladott labda után megugrott 5 ponttal a Pécs, Székely Norbert azonnal idõt kért (8. perc 21-16). A negyed vége 23-19-es pécsi elõnnyel zárult.

Zónára álltunk át a folytatásban. Továbbra is szépen játszottunk, egyáltalán nem ijedtünk meg a pécsi katlanban. A rá nehezedõ pécsi nyomás ellenére bátran kosárlabdázó Krivacevic Tina pontjaival a 14. percben egalizáltuk az állást, de Mazzante keze ismét elsült a tripla vonalon túlról (31-28).

A 15. percben sajnos le kellett cserélni fiatal centerünket, akinek egy párharc után dõlt az orrából a vér. A lepattanókkal ebben a negyedben meggyûlt a bajunk, újabb esélyeket adva ezzel a hazaiaknak a pontszerzésre (16. perc 35-32). Fûzy Ákos is védekezést váltott csapatával, így már mindkét oldal zónával próbált zavart okozni ezekben a percekben. Horváth Zsuzsi triplájával a 18. percben átvettük a vezetést (35-37)! A triplákat magabiztosan dobó Mazzanténak köszönhetõen a második játékrészt mégis a pécsiek várhatták minimális elõnnyel (41-39).

Hamar megfordítottuk az eredményt, de megint villant Mazzante, aki klasszis teljesítménnyel rukkolt elõ (23. perc 44-44). Fûzy Ákos dorgálta le az idõkérésnél tanítványait, miközben újra nálunk volt az elõny (25. perc 44-48). Mazzantet továbbra sem tudtuk tartani, már a 17. pontját szerezte, ebbõl ötöt a tripla-vonal mögül. A küzdelem öldöklõ volt, kemény párharcokat láthattunk. A fegyelmezetten és nagyon jól játszó Amber triplájával 5 ponttal léptünk meg, de mos is bebizonyosodott, hogy manapság a kosárlabdában 5 pont nem elõny. Egy 8-0-s rohammal fordított a Pécs. Kata a legjobbkor húzott elõ egy triplát, így egyenlõ állásról következhetett az utolsó negyed (58-58).

Pontatlan dobásokkal indult a hajrá. Ezek már a fáradtság elsõ jelei voltak. Szerencsére mi többször megtaláltuk a pécsi védõfalon a lyukakat, távolról is hatékonyan céloztunk, és 7 pontos elõnyre tettünk szert (58-65). Megint a hazaiak pillanatai következtek, melyet Székely Norbert szakított félbe egy idõkéréssel. A feszültség kézzel tapintható volt, egy alkalommal Földházi játékvezetõ is érezhette ezt, amikor Vajda Anna “megsimogatta” az arcát. Jutalma egy megérdemelt technikai lett.

Két kulcsember is 4 személyi hibánál járt. A pécsieknél Iványi, nálunk Jeca sodródott a kipontozódás szélére. Mazzante ismét villant, 2 pontra csökkentve a különbséget (68-70). Az utolsó két perc elején Vajda próbálkozott távolról, de dobása célt tévesztett. Az utolsó perc elején azonban Quennan már dobása már meghozta az egyenlítést a pécsiek számára (70-70). Kata tett vissza egy lepattanót,

ismét elõny nálunk! Sõt Quennan dobást hibázott, mi pedig a megszerzett labdát okosan járattuk, így két másodperc volt már csak hátra, amikor faltolni tudtak a hazaiak. Az idõkérés után újra gyors fault pécsi részrõl, így 1 másodperccel a lefújás elõtt Amber büntetõzhetett, aki nem hibázott!

Remek csapatmunkával tartalékosan is emlékezetes gyõzelmet arattunk!

Székely Norbert: “Igazi csapatmunka volt! Lelkileg erõsnek bizonyultunk és jól reagáltuk le a hazaiak változtatásait. A holtpontokon is mindig át tudtunk lendülni. Ez mutatja igazán a csapat erejét. Köszönjük a minket elkísérõ szurkolóinknak a buzdítást!”

MiZo-Pécs 2010 – MKB-EUROLEASING SOPRON 70-74 (23-19, 18-20, 17-19, 12-16)

Pécs, 2500 nézõ Jv.: Földházi, Ádám, Hegedûs

MiZo-Pécs 2010: Iványi -, Török -, Mazzante 20/18, Vajda 17, Coelho 6 Cs.: Somogyi 9/3, Quennan 15/3, Mészáros 3/3, Raksányi –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 14/6, Eördögh -, Holt 23/6, Milovanovic 16/3, Horti 10 Cs.: Krivacevic 8, Horváth Zs. 3/3, Hadarics –