Hajszálra volt az újabb Grand Slam trófeától Babos Timi

2018 szept 09 / #hírek

Óriási, két és fél órás küzdelemben szenvedett vereséget az US Open döntőjében Babos Tímea és Kristina Mladenovic.

babostimiusopen2018

Változatos mérkőzést hozott a női páros teniszezők döntője New York-ban, ahol a világelső Babos Tímea a második Grand Slam győzelmére készült. Remekül is indult számukra a mérkőzés. Magabiztos játékkal kerültek előnybe, sőt a második játszmában két mérkőzés labdához is jutottak. Ezeket azonban hárította az ausztrál-amerikai kettős, amely ettől felerősödve végül a játszmát is behúzta. Lendületben is maradtak, de 0-3 után Timiék visszajöttek a mérkőzésbe. A rövidítésre maradt a döntés, mely során Babosék jutottak ismét meccslabdához, de ezúttal sem tudtak élni a lehetőséggel. A következő viszont már ellenfelüknél adódott, akik nagy küzdelemben megnyerték életük első Grand Slam trófeáját.

US OPEN (GRAND SLAM TORNA, 50 560 840 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, DÖNTŐ

Ashleigh Barty, CoCo Vandeweghe (ausztrál, amerikai, 13.) – Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 3-6, 7-6 (7-2), 7-6 (8-6)