Sopron.info.hu

Josh Thompson: csak a kosárlabda

A múlt hétvégén megérkezett Sopronba, és már edzésbe is állt csapatunknál az amerikai irányító, Josh Thompson, aki az előző évadban a szlovén bajnokság legeredményesebb játékosa volt. Josh készséggel állt honlapunk rendelkezésére, amikor jeleztük neki, hogy szeretnénk bemutatni szurkolóinknak.

– Az amerikai fiatalok többsége kipróbál több sportágat, amíg végül eldönti, melyik a leginkább szimpatikus neki, melyikben érzi azt, hogy a legtöbbre viheti. Te is így voltál ezzel?
– Nem. A kosárlabda volt az első sportág, amelyet kipróbáltam, nagyon megtetszett, nem is játszottam mást versenyszerűen.

– Ahhoz, hogy így dönts, nyilván kellettek példaképek, és talán kedvenc csapat is az NBA-ből. Neked voltak ilyenek?
– Igen, gyerekkorom és fiatalságom két legjobb játékosa szerintem Kobe Bryant és LeBron James. A kedvenc csapatom pedig a Lakers.

Josh és Igor az előző szezonban is csapattársak voltak.

– „Ugorjunk át” Európába. Csapatunkhoz együtt érkeztél azzal a szlovén centerrel, Igor Strugerrel, akivel már az előző szezonban, Szlovéniában is együtt játszottatok. Mit gondolsz, ez előnyt jelenthet nektek és a csapatnak?
– Egyértelműen. Ismerjük egymást, tudjuk, mire számíthatunk a másiktól, úgy gondolom, nagyon jó volt a mi játék­kapcsolatunk. Emellett az sem árt – bár nem hinném, hogy a beilleszkedéssel gond lenne –, hogy nem teljesen egyedül, ismeretlenként csöppenünk egy új közegbe, közösségbe.

– A szlovén bajnokság legeredményesebb játékosaként szerződtél hozzánk, ami azért nem rossz referencia…
– Pedig egyáltalán nem azzal a céllal szerződtem a Terme Olimia csapatához, hogy ott „gólkirály” legyek, szerettem volna a tudásom legjavát nyújtva segíteni a csapatot. Persze ebbe bizonyos mértékig a pontszerzés is beletartozik, és Szlovéniában ez így alakult, de sosem volt ilyen jellegű egyéni ambícióm. Most itt Sopronban sincs, a legjobb tudásom szerint szeretném segíteni a csapatot.

– Milyennek láttad a szlovén bajnokságot?
– Jó erős liga, több Európa-szerte ismert, neves csapattal, lehetett fejlődni.

– A napokban érkeztél, milyenek az első benyomásaid a csapatról?
– Az edző elmondta, kitől mit vár, és ahogy ő, úgy látom, a stáb többi tagja is a maga területén profi. Jöhet a kemény munka, egymás megismerése. Bevallom, a magyar bajnokságról nem sokat tudok, de nagyon bízom benne, hogy sok örömöt tudunk szerezni a csapat szurkolóinak.

A Josh Thompson: csak a kosárlabda bejegyzés először Soproni Kosárlabda Club-én jelent meg.

Forrás: sopronkc.hu

A cél a győzelem volt (MEFOB)

további részletek

Bloggerek napja – Blog Action Day

további részletek

Megnyílt a Zsira és Lutzmannsburg közötti határátkelő az ingázók számára

további részletek

Lővér Camping: Bolhapiac és kirakodóvásár várja az érdeklődőket!

további részletek