Könnyed játékkal léptünk be a döntõbe

2009 márc 28 / #lapszemle

A NETRISK.HU Kosárlabda Nõi Magyar Kupa elsõ elõdöntõjén csapatunk magabiztos gyõzelemmel harcolta ki a vasárnapi döntõs részvételt.

Egy örömteli és egy szomorú elékezés elõzte meg az elõdöntõt. A bemutatás elõtt ellenfelünk és a Gyõri Városi Sportigazgatóság nevében Füzy András nyújtott át emlékérmet csapatunknak, a FINAL4-ba jutás alkalmából. A feldobás elõtt a soproni kosárlabdázás meghatározó alakjára, a héten elhunyt Molnár Csabára emlékeztünk.

Dobópárbajjal indult a két csapat összecsapása, a védekezésre kevesebb figyelmet fordítottak a játékosok (4. perc 9-14). A negyed közepén Kata palánkos középtávolijával kétszer annyi pontnál jártunk, mint vendégeink (9-18). Pontos dobásokkal felzárkózott a Gyõr, de vezetésünk nem forgott veszélyben (8. perc 15-21). A negyed végét újra megnyomtuk és a 9 pontot számláló Amber tempójával 13 pontos elõnnyel zártuk az elsõ 10 percet (15-28).

A második 10 percben eljött a védekezés ideje! A centereink sok gondot okoztak a gyõri játékosoknak, akik legtöbbször csak személyi hibák révén tudták megállítani Horti Dóráékat. Imbergerova ráadásul felesleges faultokat is begyûjtött, így már 4 hibánál járt a 12. percben.

Mindeközben csak mi tudtuk növelni pontjaink számát, így nem lepett meg senki sem Tapodi Péter idõkérése a 13. perc közepén (15-32). Zónára váltott védekezésben ellenfelünk, de ez sem zökkentette ki lányainkat. Precíz védekezésünk megoldhatatlan feladat elé állította Kelleréket, akik a 16. percben még mindig pont nélkül álltak a negyedben (16 perc 15-41).

A rossz gyõri sorozatnak Vida triplája vetett véget a 17. percben (18-41). A következõ támadásból Izsák is betalált, mely Székely Norbertnek “sok” volt, és idõt kért. A szünetig nem változott a különbség (25-48).

Nem kellett sokat várni a 30-as táblára se (22. perc 25-55). Székely Norbert már a vasárnapi mérkõzésre is gondolhatott, bõven adva mindenkinek elegendõ pihenõidõt. A 30-as távolságot biztosan tartottuk, szerencsére nem késztetett minket nagyobb erõbedobásra a gyõri csapat (28. perc 33-68). A harmadik negyed vége felé Semsei Barbi vette át a csapat irányítását, a gyomorszáját fájlaló Hadarics Kingától.

A 33. percben a lepattanóért futó Keller Annamária rohant át csapattársán, Bronislava Borovickován, akit az eset után le kellett cserélni. A 37. percben Ilosfai Mónika is lehetõséget kapott tudása csillogtatására. A mérkõzés végül a vártnak megfelelõen könnyed játékkal hoztuk, bejutva a vasárnapi döntõbe.

Székely Norbert:
“Elértük célunkat! Tudtunk úgy rotálni, hogy holnap frissen tudjunk pályára lépni a döntõben. Köszönjük szurkolóinknak, hogy ma is szép számmal támogattak minket!”

SEAT FOTON GYÕR – MKB-EUROLEASING SOPRON 51-86 (15-28, 10-20, 12-24, 14-14)

Sopron, 1200 nézõ

SEAT FOTON GYÕR: Borovickova 6/6, Fûrész 4/3, Vida 8/6, Imbergerova 6/6, Keller 5/3 Cs.: Izsák 4, Kovács 4, Antolovics 11, Radunovic 3, Süle –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 10, Honti 10/6, Holt 13/9, Milovanovic 16/3, Horti 12 Cs.: Krivacevic 19, Horváth Zs. – , Eördögh 4, Hadarics -, Horváth L. 2, Semsei –