Megőrizte élvonalbeli tagságát a Sopron KC

2018 máj 15 / #hírek

Hosszabbításos csatában, 95-92 arányban győzött a fővárosban az SKC, így elkerülte a kiesést.

skcmafcteam

Férfi Kosárlabda Bajnokság, Play-out

MAFC – SOPRON KC 92-95 (23-18, 19-16, 16-22, 23-25, 11-14) h.u.
Budapest

MAFC: McCray 32/6, Hot 21/9, Dukic 14/12, Fodor M. 14/3, Cvetkovic 5/3, Lakits 4, Peringer 2, Lakosa -, Misek –
SOPRON KC: Watkins 23, Henderson 22, Parker 21/9, El-amin 13, Mészáros M. 10, Duvnjak 6, Tóth G. -, Takács N. –

A Sopron KC 2-0 arányban nyerte meg a párharcot, így jövőre is az élvonalban folytathatja.

Sabáli Balázs (vezetőedző): “Ebben a meccsben benne volt az egész szezonunk. Az első félidőben nagyon gyengén védekeztünk, kaptunk nyolc triplát, amíg mi egyet sem dobtunk. Érződött, hogy egy egészen más Sopron jött ki a második félidőre, öt perc alatt ledolgoztuk hátrányunkat, de a végén serdülőhibát követtünk el. Megköszönhetjük a jóistennek ezt a győzelmet, mert a játék képe alapján nem biztos, hogy megérdemeltük…
Köztudott, dolgoztam a MAFC-nál is, jó barátságban vagyok ellenfelünk vezetőivel, nem a hagyományos módon élem meg a bennmaradást!”