Agrofeed-Széchenyi Egyetem Győri KC – SMAFC 78:44

(22:0, 25:13, 22:16, 9:15)
2018.09.01., szombat, 09.45 – Győr, Kosárlabda Edzőcsarnok
Játékvezetők: Surányi, Pécsi, KollerSMAFC: Kovács 14, Karsai 14Molnár József:

„A félkészülésünk nem volt ideális, mivel egyetemi és egyéb elfoglaltságaik miatt játékosaink egy része nem edzett az elmúlt héten és voltak olyanok is, akik ezen a tornán nem is tudtak reszt venni. Emellett a mérkőzésre adminisztrációs okokból késve érkeztünk, így kevés időnk volt a ráhangolódásra és a bemelegítésre. Ennek köszönhető az első félidőben mutatott gyenge játék, mind támadásban, mind védekezésben. Sokkal jobban játszottunk a második félidőben, de az első félidőben szerzett hátrányt sajnos nem tudtuk ledolgozni. 34 eladott labdával, 0%-os 3 pontos es 32%-os büntetőzéssel nem lehet mérkőzést nyerni. Pozitívum, hogy a lepattanózást döntetlenre hoztuk (41:41), és hogy megnyertük az utolsó negyedet.”

SMAFC – Motax-Papai KC 62:74

(18:24, 24:16, 14:20, 6:14)
2018.09.01., szombat, 16.00  – Győr, Kosárlabda Edzőcsarnok
Játékvezetők: Pécsi, Hernicz, Koller

SMAFC: Kovács 18, Heiszenberger 13/9, Tukovits 10

Molnár József:

„A mérkőzés előtt megbeszéltük, hogy mely területeken kell jobb teljesítményt nyújtanunk. Megbeszéltük azokat a konkrét célokat, amelyeket el akartunk érni. Egyénileg mindenki sokkal jobb teljesítményt nyújtott, mint az első mérkőzésen. Kiemelendő az U18-as játékosok hozzáállása és teljesítménye, ami nemcsak a statisztikai mutatókban, de a védekezésben is megmutatkozott. Külön említést érdemel Kovács 18 pontos és 21 lepattanós teljesítménye. Minden mutatóban jobban teljesítettünk, mint az első mérkőzésen, ezert dicseret illeti a csapat minden egyes tágját. És mint CSAPAT is jól vizsgáztunk. Ugyanakkor azt is látnunk kell, hogy a többi csapat előbbre tart a felkészülésben és a játékosállomány tekinteteben komoly kihívásokkal nézünk majd szembe az előttünk álló szezonban.”