MKB Euroleasing-BEAC március 14. szerda 18.00

2007 márc 19 / #sport

Hét perc harminc másodpercnél, végre kiszenvedte az első kosarat a Sopron. Az ellenfél vezet két ponttal. Horváth Zsu egyenlíti ki az állást, de az ellenfél ismét jó kosarat dob. Eddig dinamikusan játszik az Óbudai csapat, az MKB ellenben, kísérleteivel többször is kudarcba fullad.

Norbi nagyon nincs megelégedve az eddigi teljesítménnyel, amiben 100 % – ig igaza van.

Az első negyed a szétszórtság jegyében telt. (5perc 10-10) (10perc 23-16)

A második negyedtől -szerencsére- 360 fokos fordulatot vett a meccs. Az ellenfél kezdett leengedni, koncentrációjuk alább hagyott. Nem sikerül jó kosarat dobni. Úgy látszik, hogy az első negyed az össze forrás ideje volt. A lányok szórják a kosarakat. Eördögh Edit, visszatért játékosunk mintha

eddig minden kosarát bedobta volna, a büntetőkkel együtt. Színvonalasan játszik. (5perc 42-21) (10perc 58-21)

Harmadik negyed

Horváth Zsunak ma nagyon megy a három pontos kosár dobása. Számtalan messzi labda esik a gyűrű hálójába. A budaiak még labdába rúgni sem tudnak, az MKB

átvette a totális irányítást, hazai pályáján. Norbi időt kér, utána Károlyi 10. pontját szerzi meg, egy sikeres hárompontossal. Szerencsétlen ütközés okozta Károlyinak az orrfájdalmat, ami orrvérzésbe ment át. Talán el is törött? Ezt az első diagnózis a kispadon.. Közben nincs megállás a pályán, de többször is a kispadra vetődik tekintetem, hogy mi van Andrea orrával. A vendég csapat kiizzad pár pontot, de hátrányuk ennél a teljesítménynél behozhatatlan. (5perc 66-29) (10perc 89-38)

Negyedik negyed

a tömegről nem is írtam, mert nincs is. Nincs szurkoló tábor, nincs fülsikító síp és duda szó, csúnya szavak sincsenek. Csendes mérkőzés ez a

mai. Azért a vérbeli MKB szurkolók jelen vannak, sáljukat feszitík, és egymaguk kiáltják a szlogeneket. Egyikük bíztatja Matovicet, hogy dobja rá. Megteszi és be is dobja a labdát. Simán meg lesz a száz! Zsu négy személyi hibával jön be a pályára. Három perccel a vége előtt még egyszer időt a soproni csapat edzője. Károlyit gondolom megvizsgálták az öltözőben, most tért vissza a kispadra. Orrát még mindíg birizgálja. Innen nem olyan vészes, de piszkosul fájhat, az arckifejezésekből ítélve. Branzova dobja a 100. pontot. Két játékos is kipontozódik az ellenfél csapatából. Zsu dobja az utolsó kosarat.

Pár, kemény meccs vár még ránk, nézőkre, remélhetőleg csak virtuális tűkön ülhetünk és izgulhatunk a Kupa győzelméért.