U20 EB: Magabiztos győzelemmel indultak a magyar lányok

2018 júl 07 / #hírek

Szombaton elrajtolt a soproni Novomatic Arénában az U20-as kosárlabda Európa-bajnokság. A magyarok pár perc alatt állva hagyták a horvát lányokat.

DSC_1506

Fotó: Gazsovics Krisztián

Szombaton 18 órakor dobták fel a labdát a Magyarország – Horvátország U20-as női kosárlabda Európa-bajnoki mérkőzésen. A hazaiak azonnal 6-0-val indítottak, melyből már a kezdőként pályára lépő soproni Czukor Dalma is kivette a részét. Innentől nem is volt kérdés a mérkőzés végkimenetele, az első negyedben erődemonstrációt tartottak a magyarok: 29-7. A második negyedtől már kiegyensúlyozottabb volt a mérkőzés, de fixen 20-30 pont között mozgott a hazai előny. A végeredmény: 86-51 lett. A soproni játékosok közül Czukor Dalma 12 pontot dobott, leszedett 7 lepattanót és 2 gólpasszt is kiosztott, Varga Kamilla 1 gólpasszt, 1 lepattanót és 1 szerzett labdát könyvelhetett el.