Címvédés!!!

2008 márc 23 / #lapszemle

Csodálatos teljesítménnyel 77-63 arányban gyõztünk Pécsett a Magyar-kupa döntõjében és tavaly után idén is elhódítottuk a Magyar-kupát!!!

MKB-EUROLEASING SOPRON – MiZo-Pécs 2010 77-63 (18-15, 22-23, 15-8, 22-17)

Pécs, 3500 nézõ Jv.: dr. Vígh, Földházi, Cziffra

MiZo-Pécs 2010: Iványi 24/12, Fegyverneky 11/6, Vajda 5, Podrug 6, Coelho 12 Cs.: Somogyi 5/3, Krivacevic -, Richter –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Németh 2, Honti 22/3, Gorbunova 10, Milovanovic 17/9, Branzova 7/3 Cs.: Semsei 7/3, Horti 6, Horváth Zs. 6

• IBM: 98 ill. 86

Telt ház várta a nõi Magyar-kupa döntõjében a honi bajnokság két kiemelkedõ együttesét.

Az elsõ támadást a hazai környezetben szereplõ fehér mezes pécsiek vezethették, és Fegyverneky révén meg is szerezték a vezetést. Az ellentámadás is eredményesen zárult, Honti Kata talált be egy betörést követõen. A 3. percben Jeca tempójával átvettük a vezetést (4-6). Néhány elhibázott akció után Coelho egyenlített. Láthatóan jól felkészült egymásból a két csapat, akiken nem látszottak a szokásos idegesség jelei. A dobószázalékok valamelyest rosszabbak voltak a szombatinál, de szorosabb õrizetet is kaptak egymástól a játékosok.

Egyszerre határozta el magát cserére a két szakvezetõ. Nálunk Horti Dodi, a pécsieknél a német Richter jelentkezett játékra. A játékvezetõknek nem sokszor kellett a sípjukba fújniuk az elsõ negyedben, tiszta játék folyt a parketten. A negyed végén Jeca került dobóhelyzetbe, és el is süllyesztette a triplát (18-15)!

A Pécs irányítóját, Iványi Dalmát továbbra is már a saját térfelén igyekeztünk zavarni a játék szervezésében, mely hatékonyan mûködött. A 12. percben Rátgéber László kikérte elsõ idejét, miután Honti Kata egy szép akció végén 7 pontra növelte elõnyünket (22-15).

A holtponton ki más, mint Iványi lendítette át társait a 13. perc végén (24-17). Vajda Anna pontjai után Székely Norbert hívta magához tanítványait (24-20). Zónára álltunk át, de Fegyverneky gyors egymás utánban kétszer is átdobta a védõfalunkat, kiegyenlítve ezzel az állást (26-26).

Nagyon jól jött Albena Branzova triplája! A 17. percben Szasa egy ártatlan szituációban megkapta harmadik személyi hibáját, de pályán tartottuk fiatal klasszisunkat. Most már több fault esett, és a negyed 8. percében már mindkét együttesnek meg volt az 5. csapathibája. A 19. percben ismét megugrottunk egy kicsit, így nem is maradt el a hazaiak idõkérése (37-30).

Mint tudjuk a mai kosárlabdában 7 pont nem elõny, példának okáért Iványi triplájával egy perc múlva már csak három pont volt a különbség. Iványi klasszishoz méltóan a negyed utolsó másodperceire is tartogatott egy távolit, mellyel beállította a félidei eredményt (40-38).

A szünet után mi támadhattunk elõször, és Szasa középtávolijával rögtön növeltük is a pontjaink számát. Továbbra is taktikusan, okosan játszottunk, és a védekezésünk is egyben volt. A Pécs közel két és fél perc után szerezte elsõ kosarát Coelho palánk alatti megmozdulásával (13. perc 44-40).

Távolról továbbra is sült ellenfelünk keze, ezúttal Somogyi volt a végrehajtó (46-43). A 17. percben Jeca kosarával ismét 7 ponttal mentünk (50-43). A 18. percben sportszerûtlen hibával jutalmazták Albena Branzovát.

A büntetõket Iványi Dalma higgadtan értékesítette. A negyed végén Semsi Barbara triplájával a mérkõzés során elõször két számjegyû különbséget jegyezhettünk fel. A javunkra (55-45)! Fegyverneky Zsófia még egy büntetõt értékesített, de így is 9 pontos elõnyünk maradt az utolsó negyedre.

Nehéz 10 perc elé néztünk még, de a mutatott játékunk bizakodára adott okot. Ismét közel két perc után kaptuk az elsõ kosarat a negyed során. Igaz utána viszont pillanatok alatt három akció is pécsi kosarakkal végzõdött.

Székely Norbert azonnal idõt kért (33. perc 59-52). Letámadással lepett meg minket ellenfelünk, de nem zavarodtunk meg. Iványi Dalma ismét villant, és már csak 5 volt a különbség. Egy gyors kontra végén Horti Dóra talált be (34. perc 61-54). Visszatért a pályára Podrug is, akinek a szemét kellett ápolni még az elsõ játékrészben. Horti Dodi küzdött meg a körtén belül, és harcosságának jutalma egy kosár lett (36. perc 63-54). Majd nem sokkal késõbb megkapta negyedik hibáját.

A pályán Albena váltotta fiatal centerünket. Továbbra is magabiztosan játszottunk, Semsei Barbi középtávolija után Rátgéber László kért idõt a 37. perc közvetlen elején (65-56). Ezúttal Jeca kapott sportszerûtlen hibát. Iványi Dalma nem hibázta ela büntetõket, sõt még egy triplát is beszórt, mellyel már csak két pontra voltak tõlünk a hazaiak (65-63). Coelho három pontos dobás közben faultolta Honti Katát, aki két büntetõt célba juttatott.

A harmadikat ugyan elhibázta, de a lepattanót megszereztünk, és az akció végén Jeca triplájának tapsolhattunk (70-63)! Következhetett az utolsó két perc, melyet Rátgéber László idõkérése vezette fel. Jeca újból triplát dobott, így egy perccel a vége elõtt 10 pontos elõnnyel rendelkeztünk.

Fantasztikusan játszottunk, és magabiztos játékkal megérdemelten nyertük meg a Magyar-kupa döntõjét!!!