Ugyanis a női vonalon működő utánpótlásunk hat korosztálya közül a legsikeresebb a serdülő csapat, akik legutóbbi Pécs elleni, legalább annyira izgalmas meccsen, mint a fiúk bejutottak az országos 8 csapatos döntőbe.
A PVSK utánpótlás csapata hazai pályán házi feladatnak vette a győzelmet, így a nyolc pontos különbség lett a vége. (65-57) Bár a lányok fogadkoztak, azért a szurkolók is félve gondoltak a meccsre, mert aki egyszer nyolccal megszórt minket, az ellen nem lehet könnyű. A visszavágó napján délelőtt a Krasznai Ferenc Sportcsarnokban még a SMAFC Macskák (gyerek korcsoport) is küzdöttek a döntőbe jutásért.
A hűséges szurkolók őket sem hagyják magukra a meccseken, így mi SMAFC fanatikusok két vereség után vártuk a serdülők meccsét. Nyilván a győzelem feledtette volna a bánatot, a hármas kudarc pedig maga lett volna a vég.
A soproni lányok lelkesedésből ötösre vizsgáztak. Már a meccs elején tudták mi a cél! A bíró sporttársakat a szakmájuk során elég sok kritika éri. Most viszont teljesen jogosan volt elégedetlen a publikum, ugyanis a serdülő korcsoportban nem engedett zónázó védekezést alkalmazta a vendégcsapat, amiért csapatunk mestere Palkovits Tamás, majdnem technikai büntetést kapott. Nevetséges! Kedvenceink nyilván nem tudták lereagálni a szokatlan és szabálytalan védekezést, így nem is volt csoda, hogy a várt harc helyett 10 pontos pécsi előny volt az első félidőben. A második negyed hajrájában hála a csajoknak kicsit de olvadt a hátrány, 26:31.
A szünetben sikerült rendet rakni a fejekben, és a szabályokban is. Csapatunk egyszerűen szenzációs játékkal kezdte a második fél meccset. Pontos passzok, elmozgások zárások és jó dobások után, újabb és újabb lelkesedés tört elő belőlük. Amikor ez üzlet beindul, szokták mondani. A mínusz ötből percek alatt plusz tizenegy lett. Fantasztikusan játszottak a lányok.
A pécsiek sem maradtak azonban tétlenek. Hamar kidolgozták a taktikát, és csökkentették a hátrányukat. A mérkőzés utolsó percében hét pont volt a SMAFC serdülők előnye, ami ugye kevés, de ha bedobják akkor jó…
Azonban a helyzet kimaradt. 35 másodperccel a vége előtt jöhettek a vendégek. Nekik az éppen aktuális eredmény kedvezett, így nem is törekedtek további harcra, inkább elrejtették a labdát. Azonban kék-fehér csajok nem adták magukat. A pécsi labdavesztés után 5 másodperc állt rendelkezésünkre, ami alatt egy kosarat, azaz két pontot kellett volna szerezni.
Préger Laura még a hazai térfélen adta be a labdát, Németh Enikő, Uzsoki Piroska volt a labda útja. Végül Böcskei Niki kezébe került a labda, egy másodperc volt hátra, nem volt mit tenni rá kellett emelni. Niki biztos kézzel rádobta… a labda a levegőben volt, amikor megszólalt a duda… úristen mi lesz? … És a rendes játékidő után, a labda oda ment ahova kell: becsusszant és ezzel meglett a kilenc pontos visszavágó.
Böcskei Niki csapata legjobbjaként bedobta a SMAFC-ot a döntőbe!
Az ominózus pillanatban, a sikert mámorában szülők, barátok, szurkolók rohantunk be a pályára, hogy átölelhessük a hősöket! Szurkolói félreértések miatt kisebb harag alakult ki a két tábor között.
A pécsi kollegák nem vették jó néven a SZEVIÉP SZEGED csapatának skandálását. Ami meg a győzelmünket illeti, pécsieknek üzenem, hogy veszteni tudni kell.
http://noikosar.smafc.hu/2009/04/19/tovig-ragott-kormok-de-dontoben-a-serdulok/
A siker mámorából felocsúdva kiderült, hogy hova is kerültünk: Magyarország 8 legjobb csapata közt találtuk magunkat. Május 7 8 9 10én Budapesten a Vasas Csata arénájában kerül megrendezésre a nagy döntő. A csoportmeccseken játszani fogunk a Kiss Lenke magas csapatával, a Szolnokkal, és a Soproni Darazsakkal.
Szurkolói reménykedő szemmel nézve az esélyeket: a Darazsakat az alapszakaszban oda vissza megvertük, a Szolnokot a középdöntőben megvertük, és azt hiszem a Palkovits van akkora szakmai tekintély, hogy a Kiss Lenkét is kitaktikázza.
Tamás az erőnlétre és a hosszú szezonra hivatkozva, félve indul pestre, de hogy bíztassuk a csapatot nekünk szurkolóknak is ott a helyünk!
http://hunbasket.webpont.com/league/?lea=whunu14&szakaszid=36
- Mindenki ezt találgatja: hol lesz A mi kis falunk új Pajkaszege? 🌄🏘️🌾
- Ma is tart még a Soproni Borünnep, 20 órakor a Hooligans zenél majd 🎤🎸🎶 Még több fotó a vasárnapi hangulatról itt 👉…
- Sopron szombat este – Soproni Borünnep! 🍷✨ Ma is jó programokkal várnak ránk!
- Portálunknak nyilatkozott az Exatlon sztárja ⭐💪
- A tünetek pokoli kínokat okozhatnak, de van tuti megoldás? Cikkünkből kiderül 👉 https://buff.ly/JjNbena
- #hongrie🇭🇺 #budapest #pécs #debrecen #sopron
- Rax 🏔️ Soprontól 1,5 óra alatt lehet eljutni ide. A túra a Preiner Gscheid parkolóból indul és 1050 méteres szintemelkedést kell leküzdeni a Heukuppe 2007 méteres csúcsáig. Annak, aki nem szokott túrázni, vagy kisgyerekekkel szeretne feljutni a fennsíkra: Hirschwang településről indul felvonó, amellyel 8 perc alatt lehet feljutni 1500 méteres magasságra. 💶Felnőtt jegy: 29,50€ 💶Gyermek jegy: 14,50€ #rax #heukuppe #alpen #alps #climbing
- Ezer köszönet, Sopron, fantasztikusak voltatok! ❤️🙏 #deltakoncert #deltazenekar
- #sopron
- Ünnepi nyitvatartás‼️🔥❤️ #győr #sopron #zalaegerszeg #parfüm #illat
- Így lesz idén is DÚS a kerted Végre megérkezett a jó idő Sopronba, így eljött az ideje a fásszárú évelők alapos visszavá…
- Régmúlt kirakata, Amélie módra
- Télen is kényelmesen!
- Így szaporítsd a macskamentát TŐOSZTÁSSAL#ritakertje A hatalmasra nőtt macskamenta visszanyírása után, a fagyok múltával…
- Boldog születésnapot! Rezső a Konok Úr holnap lesz 11 éves. Boldog születésnapot kiskutyám!! #ritakertje #rezső #puli
- Látogatás SZOMORÚ MIKLÓSNÁL: ennyit tanulhatsz egyetlen kertlátogatás alatt
- Osztrák azbesztes zúzottkő Sopronban: miért veszélyes, hogyan kerülhetett ide, és mikor szabadul fel?
- Pár nappal ezelőtt megosztottam veletek egy általam készített vadvirág koszorút.🌼🌸💮 Akkor még nem árultam el, kinek s…
- Mestereink: Villás Béla
- Akikre büszkék vagyunk – soproni kamupártok jelöltjei
- Mediterrano Étterem – Sopron
- Rendbontás a REAC-Győr meccs után
- 🏛️ Az ICOMOS-kitüntetésben és Építészeti Nívódíjban is részesült Múzeumnegyedben a múlt varázslata és a modernitás élmé…
- Megnyílt a Zsira és Lutzmannsburg közötti határátkelő az ingázók számára
- Szerda Este – A hét témája – vendég: Opra Annamária– 2025.06.11. – SopronTV
- Bloggerek napja – Blog Action Day
- A cél a győzelem volt (MEFOB)
- Jön a KOTON Sopronba!
