Egy lépcsőfokkal feljebb

2009 jan 16 / #lapszemle

A nehéz hét ellenére összességében magabiztosan hoztuk a kötelezõ gyõzelmet Szekszárdon.

Nehéz héttel a hátunk mögött vártuk a Szekszárd elleni bajnokit, mely ennek megfelelõen akadozva indult. Egészen a 6. percig fej-fej mellett a két csapat (13-14).

Ekkor egy 9-0-s 3 perccel állva hagytuk vendéglátóinkat, akiket a fiatal Bálint Réka vitt a hátán (9. perc 13-23). Nálunk elsõsorban a kisemberek szórták a gólokat. Kathleen egymaga 9 pontot vállalt az elsõ negyedben, melyet Bozóki Bettina triplája zárt (18-29).

Az elsõ negyed végi triplát is beszámítva ezúttal a hazaiak mutattak fel egy eredményes periódust, 6 pontra megközelítve csapatunkat (13. perc 23-29). A vesszõfutásunk egészen a 15. perc végéig tartott, amikor Hadarics Kinga révén megszereztük elsõ kosarunkat a negyedben… A teljes képhez az is hozzátartozik, hogy közben már 7 kihagyott büntetõnél jártunk. Kinga kosarától új erõre kaptunk, és két perc alatt megdupláztuk elõnyünket (17. perc 25-37). Sõt! A szünet elõtt már a 20 pontos különbséget támadtuk (28-47).

A második játékrész elején nem sikerült folytatni az elõzõ 10 perc játékát. A Szekszárd kosarakkal büntetett, és lépésenként közelített. A közel 20 pontos elõnybõl azért még így is maradt bõven (25. perc 40-53). Úgy tûnt ezen a mérkõzésen a negyedek második felére vagyunk bekalibrálva. Ezúttal is bemelegedtünk a végére, és 25 pontos különbséget alakítottunk ki a záró szakaszra (47-72).

A “szokásos” forgatókönyv szerint indult az utolsó negyed is, jelesül, szekszárdi kosarakkal (33. perc 54-77). A hátralevõ percekre már senkit nem hagyott a pályán Székely Norbert a kezdõbõl, de így is pozitívan zártuk az utolsó 10 percet.

Legközelebb a Győr együttesét fogadjuk hazai környezetben, január 22-én, csütörtökön 18 órától.

Székely Norbert: “Látható volt, hogy mindkét csapat munkából jött. Jó felkészülés volt a közelgõ Euroliga találkozó elõtt, és kicsit elõbbre is tudtunk lépni a Szolnok ellen mutatott játékhoz képest.”

Atomerőmű KSC-Szekszárd – MKB-EUROLEASING SOPRON 65-91 (18-29, 10-18, 19-25, 18-19)

Szekszárd, 400 nézõ

Atoemrõmû KSC-Szekszárd: Tamis 3/3, Bálint 16/3, Wilson 8, Tamás 4, Ievtushenko 14/6 Cs.: Bozóki 14/6, Hoffman 3/3, Szavercsenko 3, Hajdú –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 19/9, Honti 11/3, Holt 14, Milovanovic 17/3, Horti 4 Cs.: Horváth Zs. 5/3, Eördögh 9/3, Hadarics 2, Horváth L. 8, Ilosfai -, Tajkov 2