A FINAL4 elõdöntõjében bátortalanul kezdtük a mérkõzést a félelmetesen pokoli hangulatban, mely alapvetõen meghatározta a játék képét. A végletekig küzdöttünk ugyan, de elmaradt a meglepetés, így vasárnap a bronzéremért lépünk pályára a Jekatyerinburg ellen.
Már az orosz elõdöntõ után hangolni kezdett a két szurkolótábor. Fantasztikus látvány volt az aréna! Lelkes szurkolóink igyekeztek felvenni a versenyt a hírüknek megfelelõen óriási hangzavart produkáló hazaiakkal.
Az elsõ kosarat mindenesetre mi szereztük, mégpedig az elsõ támadásunkból. Dodi pontos bejátszását váltotta pontokra Jeca. Innen 5 spanyol pont következett, és máris a hazaiak vezettek (2. perc 5-2).
Leírhatatlan hangulatot teremtettek a kéz mezbe, sálakba öltözött salamancai szimpatizánsok, csak úgy forrt a levegõ. Mentek is elõre megállíthatatlanul a hazaiak, és megléptek 6 ponttal (4. perc 10-4). Miután a sima ziccereink is kiperdültek a felettébb kemény gyûrûbõl, nem meglepõ, hogy pillanatok alatt két számjegyûre nõtt a különbség (6. perc 15-5). Székely Norbert élt is az idõkérés adta lehetõséggel. Cseréltünk is. Horváth Zsuzsi váltotta Kathleent, a karmesteri pálcát pedig Kata vette át.
Védekezésben pedig a szezon során oly sokszor hatásosnak bizonyuló zónára álltunk át. Zsuzsi elsõ dobása azonnal ült is, ráadásul a tripla vonal mögül.
Kata ellen elkövetett személyi hiba után a spanyolok is kikérték elsõ idejüket. Vélhetõen a zóna ellen próbáltak meg valamit kifundálni (9. perc 16-10). Amber is beszórt egy trojkát, mellyel 2 pontra jöttünk vissza (10. perc 16-14)! Sajnos De Mondt tartogatott még egy hárompontost a negyed végére (1. negyed 21-14).
Megint azok a fránya ziccerek! Amit mi kihagytunk, azt a túloldalon bedobták. A hátrányunk így ismét növekedett. Edó szerencsére itt is megmutatta, hogy a keze aranyat ér (12. perc 23-27). A lepattanózás terén rendre alul maradtunk, második esélyt adva ellenfelünknek. Eléggé hullámzott a mérkõzés, mely az elsõ negyedben összeszedett hátrány miatt sajnos azt is jelentette, hogy amikor felzárkóztunk, újra növekedni kezdett a távolság. Biztató volt ugyanakkor, hogy nem estünk össze, keményen harcoltunk (16. percben 31-25).
Sanchez triplája után így is újra két számjegyû különbséget jegyezhettünk fel a hazaiak javára (17. perc 38-27). Sanchez kapta el nagyon a fonalat, és emberrel a nyakán is célba juttatta a három pontost (18. perc 41-29). Két gyors támadással 10 pont alá jöttünk. Egy támadásra maradt idõ a szünetig, mely a hazaiakat illette. Szépen kivédekeztük és az ellentámadásból Kathleen pontos tempót dobott (Félidõ 41-35).
Két center szerezte a második félidõ elsõ találatait. Nálunk Dodi a palánk alól, a túloldalon Stampalija középtávolról talált be. Amber megállíthatatlanul termelte a pontokat! Ezúttal egy triplát helyezett el a gyûrûben, megszerezve 18. pontját (43-40). Az elsõ félidõben halványabb Dodi is felzárkózott mellé pontszerzésben, és végre lepattanóink is voltak!
Székely Norbert vezetõedzõnk a portugál bíróval nem volt kibékülve, de szavai nem találtak nyitott fülekre. Sajnos Jeca az MK döntõ elleni formáját hozta, szinte nem lehetett a pályán tartani. Pontjai, kreatív megmozdulásai rettentõen hiányoztak a pályáról (25. perc 51-46).
A koreográfia nem változott. Amint felküzdöttük magunkat, újra megnõtt a távolság (26. perc 55-46). Nagyon kellett Kathleen távoli bombája a 27. percben (55-50).
Ausztrál irányítónk a center posztról is eredményes volt, mellyel ismét a bûvös 3 pontra kapaszkodtunk fel (29. perc 55-52. Az áttörés azonban csak nem akart összejönni. Sõt a kimaradt ziccereinkre kosarakkal, pontosabban büntetõkkel válaszoltak a kék mezesek, így 8 pontos hátrányból várhattuk az utolsó negyedet (61-53).
Stampalija ejtésével ismét 10 volt közte (31. perc 63-53). Jeca újra pályára került, de le kellett cserélni. Ez legnagyobb bánatunkra nem az õ napja volt. Székely Norbert idõt kért. Egyre csak fogyott az idõ, míg a különbség nemhogy csökkent volna, még nõtt is (33. perc 65-53).
Nem adtuk azonban fel! Tina vetette észre magát ügyes megmozdulásokkal (34. perc 65-57). Dominguez egy tiszta triplával robbantotta fel a csarnokot, és verte vissza az éledõ reményeinket (35. perc 68-57). Két perccel a vége elõtt ellenfelünk folyamodott idõkéréshez, a különbség számukra több mint megnyugtató volt (74-62).
Bevetettük a letámadást is, közelebb is értünk (40. perc 81-75), de a rutinos vendéglátóink nem engedték már ki kezükbõl a gyõzelmet, ami spanyol fiesztát eredményezett. Kijutott azonban a vastapsból fiatal csapatunknak is, mely nem adta olcsón a bõrét az esélyesebb rendezõvel szemben.
A rendkívül szimpatikus helyiek majd egy percig kibálták kórusban csapatunk nevét, kifejezve elismerésüket.
Vasárnap a Jekatyerinburg ellen még nehezebb feladat következik. 11 órától a bronzéremért lépünk pályára!
Halcon Avenida – MKB-EUROLEASING SOPRON 85-78 (21-14, 20-21, 20-18, 24-25)
Salamanca, 6000 nézõ
Halcon Avenida: Dominguez 8/3, Basko 10, De Mondt 3/3, Willingham 20, Snow 17 Cs.: Sanchez 11/6, Stampalija 14, Rovira 2
MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 13/6, Honti 13/6, Holt 21/9, Milovanovic 2, Horti 5 Cs.: Horváth Zs. 3/3, Krivacevic 9, Eördögh 12/6
Statisztika
2-pontos dobószázalék: 28/45 62% ill. 15/37 41%
3-pontos dobószázalék: 4/13 31% ill. 10/23 44%
Büntetõ dobószázalék: 17/25 68% ill. 18/26 69%
Lepattanó: 38 (Snow 18) ill. 30 (Horti 13)
Gólpassz: 16 (Willingham 5) ill. 15 (Macleod 4)
Szerzett labda: 5 ill. 6
Eladott labda: 14 ill. 13
Személyi hiba: 21 ill. 15
wb-sopron.com
- Mindenki ezt találgatja: hol lesz A mi kis falunk új Pajkaszege? 🌄🏘️🌾
- Ma is tart még a Soproni Borünnep, 20 órakor a Hooligans zenél majd 🎤🎸🎶 Még több fotó a vasárnapi hangulatról itt 👉…
- Sopron szombat este – Soproni Borünnep! 🍷✨ Ma is jó programokkal várnak ránk!
- Portálunknak nyilatkozott az Exatlon sztárja ⭐💪
- A tünetek pokoli kínokat okozhatnak, de van tuti megoldás? Cikkünkből kiderül 👉 https://buff.ly/JjNbena
- #hongrie🇭🇺 #budapest #pécs #debrecen #sopron
- Rax 🏔️ Soprontól 1,5 óra alatt lehet eljutni ide. A túra a Preiner Gscheid parkolóból indul és 1050 méteres szintemelkedést kell leküzdeni a Heukuppe 2007 méteres csúcsáig. Annak, aki nem szokott túrázni, vagy kisgyerekekkel szeretne feljutni a fennsíkra: Hirschwang településről indul felvonó, amellyel 8 perc alatt lehet feljutni 1500 méteres magasságra. 💶Felnőtt jegy: 29,50€ 💶Gyermek jegy: 14,50€ #rax #heukuppe #alpen #alps #climbing
- Ezer köszönet, Sopron, fantasztikusak voltatok! ❤️🙏 #deltakoncert #deltazenekar
- #sopron
- Ünnepi nyitvatartás‼️🔥❤️ #győr #sopron #zalaegerszeg #parfüm #illat
- Így lesz idén is DÚS a kerted Végre megérkezett a jó idő Sopronba, így eljött az ideje a fásszárú évelők alapos visszavá…
- Régmúlt kirakata, Amélie módra
- Télen is kényelmesen!
- Így szaporítsd a macskamentát TŐOSZTÁSSAL#ritakertje A hatalmasra nőtt macskamenta visszanyírása után, a fagyok múltával…
- Boldog születésnapot! Rezső a Konok Úr holnap lesz 11 éves. Boldog születésnapot kiskutyám!! #ritakertje #rezső #puli
- Látogatás SZOMORÚ MIKLÓSNÁL: ennyit tanulhatsz egyetlen kertlátogatás alatt
- Osztrák azbesztes zúzottkő Sopronban: miért veszélyes, hogyan kerülhetett ide, és mikor szabadul fel?
- Pár nappal ezelőtt megosztottam veletek egy általam készített vadvirág koszorút.🌼🌸💮 Akkor még nem árultam el, kinek s…
- Mestereink: Villás Béla
- Akikre büszkék vagyunk – soproni kamupártok jelöltjei
- Mediterrano Étterem – Sopron
- Rendbontás a REAC-Győr meccs után
- 🏛️ Az ICOMOS-kitüntetésben és Építészeti Nívódíjban is részesült Múzeumnegyedben a múlt varázslata és a modernitás élmé…
- Megnyílt a Zsira és Lutzmannsburg közötti határátkelő az ingázók számára
- Szerda Este – A hét témája – vendég: Opra Annamária– 2025.06.11. – SopronTV
- Bloggerek napja – Blog Action Day
- A cél a győzelem volt (MEFOB)
- Jön a KOTON Sopronba!
