Fontos győzelmet szerzett az SKC bentmaradásért

2018 márc 11 / #sport

A hétközi Paks elleni mérkőzés után már égető szüksége volt a soproni csapatnak egy győzelemre.

Debrecenbe látogatott az újonchoz a Sopron KC férfi kosárlabda csapat szombaton. Jól indult a találkozó, ha nem is sokkal, de az SKC járt előrébb, legalábbis addig, amíg egy 11-1-es szériával meg nem fordította a meccset a DEAC. Még időben változtattak a kékmezesek, és így mindössze 1 pontos hazai vezetésről tanúskodott az eredményjelző 10 perc után (22-21). Hullámzóan alakult a második negyed is, előbb ellépet a Sopron, aztán visszazárkózott a DEAC, majd még egyszer ugyanez megtörtént. A félidő csattanója El-Amin félpályás kosara, amivel 42-55-re az SKC vezetett.

A harmadik negyedben is többször megugrott az SKC, de a szívós hazaiak nem engedték, hogy már itt eldőljön a mérkőzés. Többször visszakapaszkodtak 10 pontra, ám az utolsó felvonás előtt 12 egységgel vezetett a Sabáli-legénység. Ott még belekezdett egy hajrába a Debrecen, 7 pontig vissza is tudtak zárkózni, de az SKC folyamatosan tudta tartani az előnyét, végül 89-96-ra legyőzte a DEAC-ot.